Zprávy

Do nového roku vstoupí Jirkov s rozpočtem 336,8 milionu korun

Reklama

Jirkov - Zastupitelstvo v novém povolebním složení schválilo rozpočet města na rok 2015 v celkovém objemu 336,8 milionu korun. V hospodaření Jirkova se například počítá na příští rok s daňovými příjmy ve výši 217,6 milionu korun, kdy jde o daně z příjmů fyzických i právnických osob, z přidané hodnoty, z nemovitostí, poplatky včetně toho za svoz komunálního odpadu či podíl obce z odvodu z loterií a z výherních automatů.

jirkov1912

„Oproti loňsku předpokládáme propad o zhruba 4,5 milionu korun. Je to důsledek platnosti vyhlášky o zákazu heren, v Jirkově tak zůstala jediná," komentuje to starosta Radek Štejnar. Nedaňové příjmy jsou výrazně nižší, pocházejí z vlastní činnosti, z pronájmu majetku, ze splátek půjček, z úroků a dalších. Kapitálové příjmy (prodej nemovitostí) jsou očekávány poloviční oproti letošku.

Město Jirkov má také v rozpočtu kapitolu pro přijaté dotace, většinou ze státního rozpočtu. Zatímco v roce 2014 dosáhla jejich výše téměř k 73 milionům, v roce 2015 se předpokládá necelých 14 milionů. Celkové příjmy včetně správy nemovitostí jsou plánovány na 336,8 milionu korun, v porovnání s rokem 2014 jsou o 3,5 milionu vyšší. Výdaje by měly být ve stejné výši, rozpočet je tedy vyrovnaný.

Některé výdaje z rozpočtu jsou oproti loňsku navýšené, jako je tomu například u městské policie, protože se bude pořizovat služební pes (náklady včetně krmiva a pořízení kotce) či kupovat přístroje na měření alkoholu v dechu. Mezi další navýšení patří také kapitola odboru majetku města a útvaru investic, především kvůli stavebním akcím. Při schvalování zastupitelé odsouhlasili také návrh investic, který je v objemu necelých 104 milionů korun.

Nejvíce budou stát revitalizace a rekonstrukce v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – sídliště Studentská, komunikace a parkovací stání v ulicích SNP, Mládežnická a Školní, vybudování příjezdové komunikace k novému parkovišti v ulici Mládežnická, rekonstrukce mostu v Krušnohorské, revitalizace veřejné zeleně, oprava chodníku v ulici Generála Svobody podél č. p. 1707 až 1724 a také se počítá s obnovou autobusových zastávek.

Po čtrnácti milionech je vyhrazeno na zateplování Základní školy v Nerudově ulici a Domova pro seniory U Dubu, ze seznamu lze zmínit ještě výměny výtahů v ulici Pionýrů ve třech vchodech, v Krušnohorské, dokončení proměny Olejomlýnského parku, vybudování cyklostezky v ulici Chomutovská či pět milionů na opravu chodníků a komunikací v ulici Obránců míru. Z kapitoly odboru majetku města se také hradí veřejné služby, údržba majetku města, například škol, veřejné osvětlení, svoz komunálního odpadu (12,6 milionu korun) či dotace na provoz MHD a rekreační dopravy (lehce přes 14 milionů).

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×