Zprávy

Do nového roku vstoupí Jirkov s rozpočtem 336,8 milionu korun

Reklama

Jirkov - Zastupitelstvo v novém povolebním složení schválilo rozpočet města na rok 2015 v celkovém objemu 336,8 milionu korun. V hospodaření Jirkova se například počítá na příští rok s daňovými příjmy ve výši 217,6 milionu korun, kdy jde o daně z příjmů fyzických i právnických osob, z přidané hodnoty, z nemovitostí, poplatky včetně toho za svoz komunálního odpadu či podíl obce z odvodu z loterií a z výherních automatů.

jirkov1912

„Oproti loňsku předpokládáme propad o zhruba 4,5 milionu korun. Je to důsledek platnosti vyhlášky o zákazu heren, v Jirkově tak zůstala jediná," komentuje to starosta Radek Štejnar. Nedaňové příjmy jsou výrazně nižší, pocházejí z vlastní činnosti, z pronájmu majetku, ze splátek půjček, z úroků a dalších. Kapitálové příjmy (prodej nemovitostí) jsou očekávány poloviční oproti letošku.

Město Jirkov má také v rozpočtu kapitolu pro přijaté dotace, většinou ze státního rozpočtu. Zatímco v roce 2014 dosáhla jejich výše téměř k 73 milionům, v roce 2015 se předpokládá necelých 14 milionů. Celkové příjmy včetně správy nemovitostí jsou plánovány na 336,8 milionu korun, v porovnání s rokem 2014 jsou o 3,5 milionu vyšší. Výdaje by měly být ve stejné výši, rozpočet je tedy vyrovnaný.

Některé výdaje z rozpočtu jsou oproti loňsku navýšené, jako je tomu například u městské policie, protože se bude pořizovat služební pes (náklady včetně krmiva a pořízení kotce) či kupovat přístroje na měření alkoholu v dechu. Mezi další navýšení patří také kapitola odboru majetku města a útvaru investic, především kvůli stavebním akcím. Při schvalování zastupitelé odsouhlasili také návrh investic, který je v objemu necelých 104 milionů korun.

Nejvíce budou stát revitalizace a rekonstrukce v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – sídliště Studentská, komunikace a parkovací stání v ulicích SNP, Mládežnická a Školní, vybudování příjezdové komunikace k novému parkovišti v ulici Mládežnická, rekonstrukce mostu v Krušnohorské, revitalizace veřejné zeleně, oprava chodníku v ulici Generála Svobody podél č. p. 1707 až 1724 a také se počítá s obnovou autobusových zastávek.

Po čtrnácti milionech je vyhrazeno na zateplování Základní školy v Nerudově ulici a Domova pro seniory U Dubu, ze seznamu lze zmínit ještě výměny výtahů v ulici Pionýrů ve třech vchodech, v Krušnohorské, dokončení proměny Olejomlýnského parku, vybudování cyklostezky v ulici Chomutovská či pět milionů na opravu chodníků a komunikací v ulici Obránců míru. Z kapitoly odboru majetku města se také hradí veřejné služby, údržba majetku města, například škol, veřejné osvětlení, svoz komunálního odpadu (12,6 milionu korun) či dotace na provoz MHD a rekreační dopravy (lehce přes 14 milionů).

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×