Zprávy

Do nového roku vstoupí Jirkov s rozpočtem 336,8 milionu korun

Reklama

Jirkov - Zastupitelstvo v novém povolebním složení schválilo rozpočet města na rok 2015 v celkovém objemu 336,8 milionu korun. V hospodaření Jirkova se například počítá na příští rok s daňovými příjmy ve výši 217,6 milionu korun, kdy jde o daně z příjmů fyzických i právnických osob, z přidané hodnoty, z nemovitostí, poplatky včetně toho za svoz komunálního odpadu či podíl obce z odvodu z loterií a z výherních automatů.

jirkov1912

„Oproti loňsku předpokládáme propad o zhruba 4,5 milionu korun. Je to důsledek platnosti vyhlášky o zákazu heren, v Jirkově tak zůstala jediná," komentuje to starosta Radek Štejnar. Nedaňové příjmy jsou výrazně nižší, pocházejí z vlastní činnosti, z pronájmu majetku, ze splátek půjček, z úroků a dalších. Kapitálové příjmy (prodej nemovitostí) jsou očekávány poloviční oproti letošku.

Město Jirkov má také v rozpočtu kapitolu pro přijaté dotace, většinou ze státního rozpočtu. Zatímco v roce 2014 dosáhla jejich výše téměř k 73 milionům, v roce 2015 se předpokládá necelých 14 milionů. Celkové příjmy včetně správy nemovitostí jsou plánovány na 336,8 milionu korun, v porovnání s rokem 2014 jsou o 3,5 milionu vyšší. Výdaje by měly být ve stejné výši, rozpočet je tedy vyrovnaný.

Některé výdaje z rozpočtu jsou oproti loňsku navýšené, jako je tomu například u městské policie, protože se bude pořizovat služební pes (náklady včetně krmiva a pořízení kotce) či kupovat přístroje na měření alkoholu v dechu. Mezi další navýšení patří také kapitola odboru majetku města a útvaru investic, především kvůli stavebním akcím. Při schvalování zastupitelé odsouhlasili také návrh investic, který je v objemu necelých 104 milionů korun.

Nejvíce budou stát revitalizace a rekonstrukce v rámci Integrovaného plánu rozvoje města – sídliště Studentská, komunikace a parkovací stání v ulicích SNP, Mládežnická a Školní, vybudování příjezdové komunikace k novému parkovišti v ulici Mládežnická, rekonstrukce mostu v Krušnohorské, revitalizace veřejné zeleně, oprava chodníku v ulici Generála Svobody podél č. p. 1707 až 1724 a také se počítá s obnovou autobusových zastávek.

Po čtrnácti milionech je vyhrazeno na zateplování Základní školy v Nerudově ulici a Domova pro seniory U Dubu, ze seznamu lze zmínit ještě výměny výtahů v ulici Pionýrů ve třech vchodech, v Krušnohorské, dokončení proměny Olejomlýnského parku, vybudování cyklostezky v ulici Chomutovská či pět milionů na opravu chodníků a komunikací v ulici Obránců míru. Z kapitoly odboru majetku města se také hradí veřejné služby, údržba majetku města, například škol, veřejné osvětlení, svoz komunálního odpadu (12,6 milionu korun) či dotace na provoz MHD a rekreační dopravy (lehce přes 14 milionů).

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×