Zprávy

Město je vyčištěné, překážely ale stovky aut

Reklama

Chomutov - Počet majitelů aut, kteří nepřeparkovali v době komplexního blokového čištění, se opět zvýšil. V práci technickým službám letos překáželo přes šest stovek aut.

 

Čištění chomutovských ulic. Foto: TSMCH

"V posledních letech se toto číslo navyšuje vždy o zhruba padesát nezodpovědných řidičů. Tento negativní trend se potvrdil i letos. Plochy pod auty tak zůstaly nevyčištěné," uvedl náměstek primátora Martin Klouda. V loňském roce překáželo při čištění 557 aut, letos už 602.

Technické služby již dokončily druhé kolo blokového čištění města. O zbavení komunikací nečistot se letos staralo průměrně sedm řidičů, dva dělníci, dva závozníci a osm pracovníků veřejně prospěšných prací. "Celkem jsme svezli více než osm set tun odpadu, z toho bylo sedmasedmdesát tun z velkoobjemových kontejnerů přistavených v době čištění v jednotlivých ulicích," upřesnil vedoucí svozu odpadů Samir Kharboutli. Množství odpadu z kontejnerů je srovnatelné s loňským rokem, celkové množství odpadu z komunikací je letos o 145 tun nižší. Ulice technické služby pokropily 1 787 kubíky vody.

Komplexní blokové čištění zajišťují dva chodníkové a dva silniční samosběry, dva kropicí vozy a dva menší náklaďáky.
Technika určená k čištění vyjede do ulic zas až v dubnu příštího roku. Lidé budou opět s dostatečným předstihem upozorněni na zákaz parkování v době čištění prostřednictvím cedulí, veškeré informace najdou také na webu www.tsmch.cz.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×