Zprávy

VIDEO: Nadšenci představují severní Čechy trochu jinak. Pozadí významných památek a míst spojili s moderními sporty

Reklama

Kadaň - Laco Bittner, velký fanda do techniky a tvorby videí. Rostislav Vošický, velký znalec přírody a sportovec. Oba jsou navíc místními patrioty. Letos na jaře je proto napadlo spojit své síly a zkusit představit zajímavá přírodní místa jinak.

Snímek z videa, které netradičně ukazuje Kadaň.

A tak vzniklo například krátké video (najdete jej zde) o jisté přírodní zajímavosti kousek nad Chomutovem. Video mělo úspěch, ale ohlasy byly především od starší generace. Proto autoři přemýšleli o tom, jak videa zatraktivnit i pro mladší diváky.

"Naše představa je spojením moderních sportů (parkour, free runnning, street workout) se zajímavými místy regionu dokázat, že severní Čechy nejsou jen hnědouhelné doly, výsypky, továrny, ale že zde také máme stejně hodnotné lokality jako na Šumavě nebo v Bílých Karpatech a to třeba orchidejové louky, lesy zařazené do evropsky významných lokalit, rašeliniště, které jsou jedny z největších v republice, hrady, zámky, nebo opravená středověká centra měst," říká Vošický.

První byla Kadaň

Před pár dny zveřejněné video, kde parta mladých sportovců předvádí své kousky na zajímavých místech Kadaně, upoutalo obrovskou pozornost zvláště na sociálních sítích, které používají hlavně mladí lidé. "Reakce jsou velmi pozitivní, a to nás motivuje do tvorby dalších dílů. Máme v plánu videa zatraktivnit nejen předváděnými sportovními výkony, ale také po technické stránce. Umím si představit lepší nasvícení scén, použití kamerového jeřábu, nebo zatraktivnění prezentace textových popisků zajímavých míst našeho regionu," plánuje nadšený tvůrce videí Bittner.

Kadaň - tricking, freeruning, street workout from Ladislav Bittner on Vimeo.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×