Zprávy

VIDEO: Nadšenci představují severní Čechy trochu jinak. Pozadí významných památek a míst spojili s moderními sporty

Reklama

Kadaň - Laco Bittner, velký fanda do techniky a tvorby videí. Rostislav Vošický, velký znalec přírody a sportovec. Oba jsou navíc místními patrioty. Letos na jaře je proto napadlo spojit své síly a zkusit představit zajímavá přírodní místa jinak.

Snímek z videa, které netradičně ukazuje Kadaň.

A tak vzniklo například krátké video (najdete jej zde) o jisté přírodní zajímavosti kousek nad Chomutovem. Video mělo úspěch, ale ohlasy byly především od starší generace. Proto autoři přemýšleli o tom, jak videa zatraktivnit i pro mladší diváky.

"Naše představa je spojením moderních sportů (parkour, free runnning, street workout) se zajímavými místy regionu dokázat, že severní Čechy nejsou jen hnědouhelné doly, výsypky, továrny, ale že zde také máme stejně hodnotné lokality jako na Šumavě nebo v Bílých Karpatech a to třeba orchidejové louky, lesy zařazené do evropsky významných lokalit, rašeliniště, které jsou jedny z největších v republice, hrady, zámky, nebo opravená středověká centra měst," říká Vošický.

První byla Kadaň

Před pár dny zveřejněné video, kde parta mladých sportovců předvádí své kousky na zajímavých místech Kadaně, upoutalo obrovskou pozornost zvláště na sociálních sítích, které používají hlavně mladí lidé. "Reakce jsou velmi pozitivní, a to nás motivuje do tvorby dalších dílů. Máme v plánu videa zatraktivnit nejen předváděnými sportovními výkony, ale také po technické stránce. Umím si představit lepší nasvícení scén, použití kamerového jeřábu, nebo zatraktivnění prezentace textových popisků zajímavých míst našeho regionu," plánuje nadšený tvůrce videí Bittner.

Kadaň - tricking, freeruning, street workout from Ladislav Bittner on Vimeo.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×