Zprávy

Půlnoční Hobit sklidil úspěch, v Chomutově a Kadani se kina zaplnila více jak z poloviny

Reklama

Chomutovsko – Začátek projekce byl minutu po půlnoci, celý film trvá 144 minut. Nejnovější snímek Petera Jacksona, Hobit: Bitva pěti armád, vstoupil dnes v noci na česká filmová plátna a nástup to byl dobrý. Ani pokročilá hodina či délka snímku filmové fanoušky od návštěvy kin neodradila, do Světa, Hvězdy a Egerie přišlo dohromady 281 diváků.

Spokojenost...

„S půlnoční návštěvností jsme spokojeni. Na premiéru se přišlo podívat 110 diváku, což vzhledem k vysílacímu času považujeme za velký úspěch," pochvaluje si obsazenost kinosálu vedoucí kadaňské Hvězdy Karolína Nejepsová (kapacita kina je 200 míst – pozn. redakce). „Oproti loňskému roku, kdy jsme stejným způsobem uváděli druhý díl Hobita, jsme dokonce zaznamenali nárůst. Tehdy přišlo 78 lidí," dodává ještě šéfka.

Podobná slova zaznívají i z Chomutova. Tady na noční závěr velkolepé trilogie vyrazilo 151 fanoušků (kapacita 223). „Je to moc hezké číslo. Vloni přišla tak polovina, takže úspěch. Podle rezervací to dokonce vypadalo ještě lépe, někteří si to ale asi rozmysleli," říká programová referentka kina Svět Dana Tomášková.

Na Klášterec padla únava

A právě blokované rezervace dávaly tušit zajímavou návštěvnost i v Klášterci, tam to nakonec ale až tak nevyšlo. „Zarezervovaných vstupenek jsme měli hodně, bohužel, těch odvážných nakonec přišlo pouze dvacet," uvádí programová referentka klášterecké Egerie Petra Hybnerová a pokračuje, „je to škoda, na druhou stranu ale zase přijde více lidí na další projekce."

S těmi pak naše kina nešetří. V Chomutově dnes kromě noci běžel Hobit od 15, 17 a 19 hodin, další dvě pokračování jsou na programu zítra a v sobotu a dočkáme se i v neděli. Dvakrát bude v sobotu Hobit i v Klášterci, v Kadani pak do neděle dokonce nedávají nic jiného (dnes 20.00, pátek 2x, sobota 2x, neděle 2x). Pozadu nezůstává ani Jirkov, tady si kino nechalo premiéru na dnešní sedmnáctou hodinu a film půjde znovu zítra a dvakrát v sobotu. A kdybyste náhodou tento týden nemohli, nemusíte zoufat, všechna kina zařadili snímek i do programu příštího týdne.

hobita1112

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×