Zprávy

Po Chomutovu schválili rozpočet také v Klášterci, tady se vešli do sto osmdesáti milionů

Reklama

Klášterec nad Ohří – Klášterečtí zastupitelé schválili na svém úterním zasedání (9. prosince) rozpočet města na rok 2015. Jeho celková výše je 180 milionů korun, což je oproti roku letošnímu mírný nárůst (zhruba o 3,5 milionu korun). Tento rozpočet zahrnuje pouze jisté příjmy roku 2015, v průběhu roku bude navyšován o dotace, dary a další mimořádné příjmy, které například v letošním roce činily více než 35 milionů.

mazánková1112

Odbor finanční a majetek města

S největší částkou, zhruba 55 milionů korun, bude v příštím roce hospodařit odbor finanční a majetku města. Z této částky se hradí nejen platy zaměstnanců úřadu, městských strážníků a zastupitelů, ale také pojištění veškerého majetku města, dotace provozovatelům sportovišť, úroky z úvěrů, poplatky a v neposlední řadě dotace a granty.

Hospodářství, doprava, životní prostředí

Odbor místního hospodářství, dopravy a životního prostředí bude mít podle schváleného rozpočtu k dispozici téměř 41 mil. Kč. Na 14 mil. Kč vyjde údržba města, kam spadá zejména údržba komunikací a veřejného osvětlení, ale také údržba dětských hřišť, hřbitova a psího útulku. 13 mil. Kč vydá město za sběr, svoz a zpracování komunálního a dalšího odpadu, na údržbu veřejné zeleně je pro příští rok vyčleněno necelých 9 mil. Kč a na dopravu 3 mil. Kč.

Sociálka a školství

Odbor sociálních věcí a školství může pro příští rok počítat s částkou 26 mil. Kč, z toho však 24 mil. Kč tvoří příspěvky příspěvkovým organizacím (základní školy, mateřské školky a Městský ústav sociálních služeb). V rozpočtu je také naplánován pravidelný příspěvek Nemocnici Kadaň (555 tis. Kč) a dotace na provoz azylového domu Naděje (1,35 mil. Kč).

Zámek

Více než 12 mil. Kč je v rozpočtu schváleno pro příspěvkovou organizaci Zámek, která má nově zajišťovat veškeré kulturní akce ve městě (tedy včetně Kláštereckých hudebních pramenů, Kláštereckých promenád, Rozsvícení vánočního stromu atd.).

Výstavba a rozvoj

Asi nejvíc nás zajímá pohled do rozpočtu odboru výstavby a rozvoje města. Ten má na opravy a údržbu majetku města zatím vyčleněno 7,3 mil. Kč, z toho je 2,5 mil. Kč určeno na opravy školských zařízení a 1,7 mil. Kč na opravy komunikací. Dalších 19 mil. Kč je vyčleněno na kapitálové výdaje. Zde jsou zahrnuty v první řadě dotované investiční akce, které již byly akceptovány ze strany poskytovatele dotací a budou tedy v příštím roce realizovány (zateplení kina Egerie, MŠ Souběžná a MŠ Školní). Dále je počítáno s pokračováním regenerace panelového sídliště, s dokončením modernizace lyžařského areálu Alšovka, s budováním nových parkovacích míst a s dalšími menšími investičními akcemi.

Ke změnám dochází v průběhu roku

Na závěr je třeba zdůraznit, že částky uvedené ve schváleném rozpočtu nejsou konečné. S rozpočtem se pracuje celoročně, reaguje se na aktuální situace a potřeby. K menším či větším změnám dochází v průběhu celého roku. Děje se tak prostřednictvím tzv. rozpočtových opatření, která schvaluje rada města a zastupitelstvo.

Hned prvním rozpočtovým opatřením bude schvalováno zapojování zůstatků na běžných účtech ke konci roku. Tato částka je odhadována na 40 až 50 mil. Kč. Jedná se o úspory minulých let a tyto peníze by měly být přednostně směřovány do kapitálových výdajů. Pokud se tedy někomu při pohledu na schválený rozpočet zdá, že například investičních akcí naplánovaných pro příští rok je málo nebo že město nevyčlenilo dost prostředků na to či ono, existuje stále ještě naděje, že skutečnost bude nakonec lepší.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×