Zprávy

Po Chomutovu schválili rozpočet také v Klášterci, tady se vešli do sto osmdesáti milionů

Reklama

Klášterec nad Ohří – Klášterečtí zastupitelé schválili na svém úterním zasedání (9. prosince) rozpočet města na rok 2015. Jeho celková výše je 180 milionů korun, což je oproti roku letošnímu mírný nárůst (zhruba o 3,5 milionu korun). Tento rozpočet zahrnuje pouze jisté příjmy roku 2015, v průběhu roku bude navyšován o dotace, dary a další mimořádné příjmy, které například v letošním roce činily více než 35 milionů.

mazánková1112

Odbor finanční a majetek města

S největší částkou, zhruba 55 milionů korun, bude v příštím roce hospodařit odbor finanční a majetku města. Z této částky se hradí nejen platy zaměstnanců úřadu, městských strážníků a zastupitelů, ale také pojištění veškerého majetku města, dotace provozovatelům sportovišť, úroky z úvěrů, poplatky a v neposlední řadě dotace a granty.

Hospodářství, doprava, životní prostředí

Odbor místního hospodářství, dopravy a životního prostředí bude mít podle schváleného rozpočtu k dispozici téměř 41 mil. Kč. Na 14 mil. Kč vyjde údržba města, kam spadá zejména údržba komunikací a veřejného osvětlení, ale také údržba dětských hřišť, hřbitova a psího útulku. 13 mil. Kč vydá město za sběr, svoz a zpracování komunálního a dalšího odpadu, na údržbu veřejné zeleně je pro příští rok vyčleněno necelých 9 mil. Kč a na dopravu 3 mil. Kč.

Sociálka a školství

Odbor sociálních věcí a školství může pro příští rok počítat s částkou 26 mil. Kč, z toho však 24 mil. Kč tvoří příspěvky příspěvkovým organizacím (základní školy, mateřské školky a Městský ústav sociálních služeb). V rozpočtu je také naplánován pravidelný příspěvek Nemocnici Kadaň (555 tis. Kč) a dotace na provoz azylového domu Naděje (1,35 mil. Kč).

Zámek

Více než 12 mil. Kč je v rozpočtu schváleno pro příspěvkovou organizaci Zámek, která má nově zajišťovat veškeré kulturní akce ve městě (tedy včetně Kláštereckých hudebních pramenů, Kláštereckých promenád, Rozsvícení vánočního stromu atd.).

Výstavba a rozvoj

Asi nejvíc nás zajímá pohled do rozpočtu odboru výstavby a rozvoje města. Ten má na opravy a údržbu majetku města zatím vyčleněno 7,3 mil. Kč, z toho je 2,5 mil. Kč určeno na opravy školských zařízení a 1,7 mil. Kč na opravy komunikací. Dalších 19 mil. Kč je vyčleněno na kapitálové výdaje. Zde jsou zahrnuty v první řadě dotované investiční akce, které již byly akceptovány ze strany poskytovatele dotací a budou tedy v příštím roce realizovány (zateplení kina Egerie, MŠ Souběžná a MŠ Školní). Dále je počítáno s pokračováním regenerace panelového sídliště, s dokončením modernizace lyžařského areálu Alšovka, s budováním nových parkovacích míst a s dalšími menšími investičními akcemi.

Ke změnám dochází v průběhu roku

Na závěr je třeba zdůraznit, že částky uvedené ve schváleném rozpočtu nejsou konečné. S rozpočtem se pracuje celoročně, reaguje se na aktuální situace a potřeby. K menším či větším změnám dochází v průběhu celého roku. Děje se tak prostřednictvím tzv. rozpočtových opatření, která schvaluje rada města a zastupitelstvo.

Hned prvním rozpočtovým opatřením bude schvalováno zapojování zůstatků na běžných účtech ke konci roku. Tato částka je odhadována na 40 až 50 mil. Kč. Jedná se o úspory minulých let a tyto peníze by měly být přednostně směřovány do kapitálových výdajů. Pokud se tedy někomu při pohledu na schválený rozpočet zdá, že například investičních akcí naplánovaných pro příští rok je málo nebo že město nevyčlenilo dost prostředků na to či ono, existuje stále ještě naděje, že skutečnost bude nakonec lepší.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×