Zprávy

SOUTĚŽ: Půlnoční premiéru závěrečného Hobita dává Svět, Hvězda a Egerie, máme pro vás lístky

Reklama

Chomutovsko – A je to tady. Dlouho očekávaný zážitek v podobě třetího a závěrečného dílu hobití ságy, Hobit: Bitva pěti armád, je na spadnutí. Pár dní po londýnské premiéře přichází snímek také na tuzemská plátna, uvedení filmu je naplánováno na 11. prosince, čas 00:01 hodin. Z našich kin se české premiéry zúčastní kadaňská Hvězda, klášterecká Egerie a chomutovský Svět. A my pro vás na tuto akci máme vstupenky, vždy po dvou do každého z uvedených kin.

bilbo812

Fenomén jménem Hobit

Představovat fanouškům Petera Jacksona (režisér) a jeho epickou trilogii o hobitech v čele s Bilbo Pytlíkem není ani moc třeba. První díl, Hobit: Neočekávaná cesta, byl na stříbrná plátna uveden na konci roku 2012, za rok následovala část druhá, Hobit: Šmakova dračí poušť a nyní, opět po roce, přichází velký vrchol. O tom, že se jedná o dokonalý celosvětový fenomén, svědčí výdělky jednotlivých dílů. Ten první během pouhých čtyř měsíců dokázal vydělat přes miliardu dolarů (jako patnáctý film v historii kinematografie a překonal i Jacksonova Pána prstenů), díl druhý se pak na tržbách pohyboval někde kolem 650 milionů dolarů. Při rozpočtu zhruba 300 milionů dolarů jsou to výdělky více než slušné.

Co říká o filmu Warner Bros.CZ

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.(zdroj. www.csfd.cz)

Půlnoční představení

O popularitě snímku svědčí také jeho nasazování v našich kinech. Kromě půlnoční premiéry poběží film v Chomutově tentýž den ještě třikrát, v Kadani dvakrát, v Klášterci jednou a stejně tak bude k vidění také v Jirkově (více najdete zde). Člověk by si řekl, že o půlnoci do kina asi moc lidí nepůjde, opak je ale pravdou. „Na premiéru už máme z poloviny zarezervovaný sál," uvádí vedoucí kadaňské Hvězdy Karolína Nejepsová. Rezervace se podle slov „kinařů" začínají plnit i na další dny.

Hrajeme o třikrát dva lístky

Chystáte se na Bitvu pěti armád vyrazit? A chcete být přímo na premiéře? E-chomutovsko pro vás připravilo třikrát po dvou vstupenkách (jednou do Chomutova, jednou do Kadaně, jednou do Klášterce). Kdo s námi soutěží, pravidla dobře zná. Správně odpovědět na jednoduchou otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uveďte také, které kino preferujete a zda byste v případě výhry měli zájem i o jiné město. Uzávěrka soutěže bude ve středu, 10. prosince v 12.00 hodin přesně. POZOR, PREMIÉROVÁ PROJEKCE SE KONÁ 11. PROSINCE V ČASE 00:01, TEDY V NOCI ZE STŘEDY NA ČTVRTEK.

Soutěžní otázka: Napište nám, kolik Oscarů získal třetí díl Pána prstenů: Návrat krále.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×