Zprávy

SOUTĚŽ: Půlnoční premiéru závěrečného Hobita dává Svět, Hvězda a Egerie, máme pro vás lístky

Reklama

Chomutovsko – A je to tady. Dlouho očekávaný zážitek v podobě třetího a závěrečného dílu hobití ságy, Hobit: Bitva pěti armád, je na spadnutí. Pár dní po londýnské premiéře přichází snímek také na tuzemská plátna, uvedení filmu je naplánováno na 11. prosince, čas 00:01 hodin. Z našich kin se české premiéry zúčastní kadaňská Hvězda, klášterecká Egerie a chomutovský Svět. A my pro vás na tuto akci máme vstupenky, vždy po dvou do každého z uvedených kin.

bilbo812

Fenomén jménem Hobit

Představovat fanouškům Petera Jacksona (režisér) a jeho epickou trilogii o hobitech v čele s Bilbo Pytlíkem není ani moc třeba. První díl, Hobit: Neočekávaná cesta, byl na stříbrná plátna uveden na konci roku 2012, za rok následovala část druhá, Hobit: Šmakova dračí poušť a nyní, opět po roce, přichází velký vrchol. O tom, že se jedná o dokonalý celosvětový fenomén, svědčí výdělky jednotlivých dílů. Ten první během pouhých čtyř měsíců dokázal vydělat přes miliardu dolarů (jako patnáctý film v historii kinematografie a překonal i Jacksonova Pána prstenů), díl druhý se pak na tržbách pohyboval někde kolem 650 milionů dolarů. Při rozpočtu zhruba 300 milionů dolarů jsou to výdělky více než slušné.

Co říká o filmu Warner Bros.CZ

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.(zdroj. www.csfd.cz)

Půlnoční představení

O popularitě snímku svědčí také jeho nasazování v našich kinech. Kromě půlnoční premiéry poběží film v Chomutově tentýž den ještě třikrát, v Kadani dvakrát, v Klášterci jednou a stejně tak bude k vidění také v Jirkově (více najdete zde). Člověk by si řekl, že o půlnoci do kina asi moc lidí nepůjde, opak je ale pravdou. „Na premiéru už máme z poloviny zarezervovaný sál," uvádí vedoucí kadaňské Hvězdy Karolína Nejepsová. Rezervace se podle slov „kinařů" začínají plnit i na další dny.

Hrajeme o třikrát dva lístky

Chystáte se na Bitvu pěti armád vyrazit? A chcete být přímo na premiéře? E-chomutovsko pro vás připravilo třikrát po dvou vstupenkách (jednou do Chomutova, jednou do Kadaně, jednou do Klášterce). Kdo s námi soutěží, pravidla dobře zná. Správně odpovědět na jednoduchou otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uveďte také, které kino preferujete a zda byste v případě výhry měli zájem i o jiné město. Uzávěrka soutěže bude ve středu, 10. prosince v 12.00 hodin přesně. POZOR, PREMIÉROVÁ PROJEKCE SE KONÁ 11. PROSINCE V ČASE 00:01, TEDY V NOCI ZE STŘEDY NA ČTVRTEK.

Soutěžní otázka: Napište nám, kolik Oscarů získal třetí díl Pána prstenů: Návrat krále.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×