Zprávy

V Chomutově padlo první obvinění za kupčení s volebními hlasy, v rámci kraje jde o pátý případ

Reklama

Chomutov - Kvůli „kupčení s hlasy" padlo další policejní obvinění, to se tentokrát týká voleb v Chomutově. Ze spáchání trestného činu maření přípravy a průběhu voleb a referenda obvinil policejní komisař pětačtyřicetiletého muže z Chomutova. Ten měl podle kriminalistů kontaktovat několik osob s příslibem finanční odměny za volbu jisté politické strany.

volby512

Lístek za dvě stovky

„Oslovení občané, kteří dostali vyplněný volební lístek, ani nevěděli, jakou stranu vlastně volí," uvádí krajská policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že odměnou za hlasování bylo dvě stě korun českých. „Obviněnému hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od šesti měsíců až do tří let. Chomutovští policisté na případu nadále pracují," dodává ještě Bartošová.

Zatím je bilance 4+1

Aktuálně šetří policisté ovlivňování výsledků voleb v osmi městech a obcích našeho kraje. Jedná se o Rumburk, Šluknov, Chomutov, Kadaň, Bílinu, Litvínov, Malé Březno na Mostecku a Ústí nad Labem, v Lovosicích už byl dokonce jeden případ předán státnímu zástupci. „Ve všech přijatých podnětech stále vyslýcháme osoby, shromažďujeme důkazy a vyhodnocujeme získaný materiál. Úkony trestního řízení jsou zahájeny v případech týkajících se šesti měst (Rumburk, Šluknov, Chomutov, Litvínov, Malé Březno na Mostecku a Ústí nad Labem). Kvůli ovlivňování výsledků voleb jsou nyní trestně stíhány čtyři osoby (Chomutov, Malé Březno na Mostecku a Litvínov (dvě osoby)," vypočítává mluvčí.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×