Zprávy

NAPSALI JSTE NÁM: Kolik nás stojí chomutovský zastupitel? Jak kdy a jak který…

Reklama

„Vážená redakce, při brouzdání na internetu, konkrétně webových stránkách města Chomutova, jsem narazil na zajímavou věc. Doposud jsem si myslel, že naši zastupitelé vykonávají své funkce zdarma, možná za symbolický peníz. Ve většině tomu tak asi je, ne ale u všech. Jsou i případy, kdy si zastupitel za jedno jediné zasedání nechal jako refundaci ušlé mzdy uhradit z městského rozpočtu peníze ve výši téměř dvou měsíčních platů prodavačky v Globusu (nemám nic proti prodavačkám a tímto se jim omlouvám)."

zasedačka312

A dopis pokračuje...

"Když jsem zjistil, že kandidát na budoucího primátora Ing. Daniel Černý si nechal dvakrát po sobě proplatit desetinásobek průměrné refundace ostatních zastupitelů, byl jsem nemile překvapen. Od lídra hnutí, které „křičí" do světa, že město nehospodaří ve prospěch občanů, ale ve prospěch několika vyvolených, jsem to skutečně nečekal. Podle dokumentů na webu byla budoucímu panu primátorovi (tak, jak ho po volbách ohlásila plánovaná koalice PRO + ANO + KSČM) refundována mzda za dvě jednání zastupitelstva, která se konala v roce 2014. V součtu zhruba 50 tis. korun za to, že ve stejný čas nemohl „být v práci". Kdyby schůze zastupitelstva trvala 8 hodin, znamenalo by to, že průměrná hodinová mzda pana Černého je neuvěřitelných 3555 korun.

Jen pro upřesnění, refundace se vypočítávají podle skutečné průměrné mzdy zastupitele v jeho civilním zaměstnaní. Nechci zpochybňovat výdělky pana Ing. Černého v jeho zaměstnání. Jako vzdělaný a schopný člověk si nepochybně může vydělat tisíce korun za hodinu. V takovém případě mi ovšem přijde nemorální nechat si „ušlý zisk" vyplatit z městského rozpočtu. Na základě jeho vystoupení nejen v médiích bych očekával, že pokud je finančně takto „nezávislý", využije k jednání zastupitelstva náhradního volna bez nároku na takto vysokou refundaci. Mohl tak učinit, ale neučinil...

Seznam zastupitelů, kteří si nechali refundovat mzdu je pod bodem číslo 35 k nalezení zde: http://www.chomutov-mesto.cz/?download=_/m-poskytovani-prehled-2014/35_odpov-d-i.pdf

S pozdravem a v úctě Martin Veselý

Co na to pan Daniel Černý

V reakci na zmíněný dopis jsme samozřejmě oslovili pana Daniela Černého, ten bez jakýchkoliv vytáček poskytl vysvětlení. „Jak pisatel zmínil, refundovaná mzda se týkala pouze dvou měsíců, ve kterých zastupitelstvo zasedalo. Pro pořádek je potřeba uvést, že peníze jsem si neuplatňoval já, ale firma, ve které jsem zaměstnán. A neuplatňovala si to pouze za moji nepřítomnost v době zasedání, ale také a hlavně za práci ve výběrové komisi projektu Sídliště, místo pro život. Tam jsme trávili poměrně hodně času, podle mého názoru tak trochu zbytečného, protože jsme museli sedět při otevírání obálek a posuzování kvalifikačních předpokladů, kdy jsme přeměřovali, jestli firmy dodaly dostatečně velké vzorky umělého trávníku a skoro jsme přepočítávali počet vláken na centimetr čtvereční. Ano, v tomto případě jsem řekl firmě, za tuto práci, kdy vy mě platíte, a já jsem nebyl, si refundaci uplatněte. V žádném jiném případě, to znamená nikdy jindy, jsem ji nepožadoval. A jen pro úplnost, co se odměn spojených s funkcí zastupitele týká, ty po celou dobu mého působení v pozici zastupitele posílám komplet na dobročinné účely," uvedl na náš dotaz Daniel Černý.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×