Zprávy

NAPSALI JSTE NÁM: Kolik nás stojí chomutovský zastupitel? Jak kdy a jak který…

Reklama

„Vážená redakce, při brouzdání na internetu, konkrétně webových stránkách města Chomutova, jsem narazil na zajímavou věc. Doposud jsem si myslel, že naši zastupitelé vykonávají své funkce zdarma, možná za symbolický peníz. Ve většině tomu tak asi je, ne ale u všech. Jsou i případy, kdy si zastupitel za jedno jediné zasedání nechal jako refundaci ušlé mzdy uhradit z městského rozpočtu peníze ve výši téměř dvou měsíčních platů prodavačky v Globusu (nemám nic proti prodavačkám a tímto se jim omlouvám)."

zasedačka312

A dopis pokračuje...

"Když jsem zjistil, že kandidát na budoucího primátora Ing. Daniel Černý si nechal dvakrát po sobě proplatit desetinásobek průměrné refundace ostatních zastupitelů, byl jsem nemile překvapen. Od lídra hnutí, které „křičí" do světa, že město nehospodaří ve prospěch občanů, ale ve prospěch několika vyvolených, jsem to skutečně nečekal. Podle dokumentů na webu byla budoucímu panu primátorovi (tak, jak ho po volbách ohlásila plánovaná koalice PRO + ANO + KSČM) refundována mzda za dvě jednání zastupitelstva, která se konala v roce 2014. V součtu zhruba 50 tis. korun za to, že ve stejný čas nemohl „být v práci". Kdyby schůze zastupitelstva trvala 8 hodin, znamenalo by to, že průměrná hodinová mzda pana Černého je neuvěřitelných 3555 korun.

Jen pro upřesnění, refundace se vypočítávají podle skutečné průměrné mzdy zastupitele v jeho civilním zaměstnaní. Nechci zpochybňovat výdělky pana Ing. Černého v jeho zaměstnání. Jako vzdělaný a schopný člověk si nepochybně může vydělat tisíce korun za hodinu. V takovém případě mi ovšem přijde nemorální nechat si „ušlý zisk" vyplatit z městského rozpočtu. Na základě jeho vystoupení nejen v médiích bych očekával, že pokud je finančně takto „nezávislý", využije k jednání zastupitelstva náhradního volna bez nároku na takto vysokou refundaci. Mohl tak učinit, ale neučinil...

Seznam zastupitelů, kteří si nechali refundovat mzdu je pod bodem číslo 35 k nalezení zde: http://www.chomutov-mesto.cz/?download=_/m-poskytovani-prehled-2014/35_odpov-d-i.pdf

S pozdravem a v úctě Martin Veselý

Co na to pan Daniel Černý

V reakci na zmíněný dopis jsme samozřejmě oslovili pana Daniela Černého, ten bez jakýchkoliv vytáček poskytl vysvětlení. „Jak pisatel zmínil, refundovaná mzda se týkala pouze dvou měsíců, ve kterých zastupitelstvo zasedalo. Pro pořádek je potřeba uvést, že peníze jsem si neuplatňoval já, ale firma, ve které jsem zaměstnán. A neuplatňovala si to pouze za moji nepřítomnost v době zasedání, ale také a hlavně za práci ve výběrové komisi projektu Sídliště, místo pro život. Tam jsme trávili poměrně hodně času, podle mého názoru tak trochu zbytečného, protože jsme museli sedět při otevírání obálek a posuzování kvalifikačních předpokladů, kdy jsme přeměřovali, jestli firmy dodaly dostatečně velké vzorky umělého trávníku a skoro jsme přepočítávali počet vláken na centimetr čtvereční. Ano, v tomto případě jsem řekl firmě, za tuto práci, kdy vy mě platíte, a já jsem nebyl, si refundaci uplatněte. V žádném jiném případě, to znamená nikdy jindy, jsem ji nepožadoval. A jen pro úplnost, co se odměn spojených s funkcí zastupitele týká, ty po celou dobu mého působení v pozici zastupitele posílám komplet na dobročinné účely," uvedl na náš dotaz Daniel Černý.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×