Zprávy

Hasiči a policisté dostanou od kraje nové vybavení, na seznamu jsou třeba i sněžnice a neopreny

Reklama

Ústecký kraj – Krajští radní navrhli Zastupitelstvu Ústeckého kraje rozhodnout o poskytnutí peněžitého daru Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje ve výši 5 milionů korun a Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje ve výši 4 milionů korun.

policievybavení112

Hasiči

V rámci rozpočtu na rok 2015 je naplánována částka 9 milionů korun určena na nákup nového vybavení. V případě hasičů se bude jednat například o dýchací přístroje přetlakové, pneumatické zvedací vaky, nafukovací stany, přetlakové obleky, zásahová vozidla do 3,5 t, sady vyprošťovacího hydraulického zařízení, záchranářské vybavení či nákup technických prostředků požární ochrany.

Policie

Seznam policejní je poněkud delší. Pořizovat by se mělo dokumentační a výjezdové vozidlo a dále pak mobilní výcviková a výjezdová základna pro vodní záchranu, ruční, čelové, vodotěsné svítilny, záchranné čluny, pádla, pracovní oděvy, kombinézy, rukavice, grafická stanice pro zpracování videozáznamů, suché obleky do vody, vozidlové videokamery, sněžnice, profesionální fotoaparát, zdravotnické batohy první pomoci, neoprenové záchranářské kombinézy, zásahový kabát, obuv, videokamery, záchranné vesty, přilby, lezecké kombinézy, plovoucí lana, záchranářské zavírací a pevné nože, žebříky, pevné lodní háčky, figurína na nácvik transportních technik.

Cílem je zkvalitnění celého systému

Při společném jednání s řediteli a ekonomickými náměstky jmenovaných složek byl Ústecký kraj požádán o možnost převedení finančních prostředků oproti zatím stávajícímu systému nákupu věcných darů prostřednictvím krajského úřadu. Takto lze nakupovat vybavení pro jmenované složky centrálně přes systém Ministerstva vnitra ČR. Cílem vybavení složek integrovaného záchranného systému v Ústeckém kraji je zkvalitnění operativní komunikace mezi jednotlivými složkami IZS, krizovými štáby v rámci Ústeckého kraje a zejména technického vybavení složek integrovaného záchranného systému pro záchranu životů a majetku občanů Ústeckého kraje.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×