Zprávy

Hasiči a policisté dostanou od kraje nové vybavení, na seznamu jsou třeba i sněžnice a neopreny

Reklama

Ústecký kraj – Krajští radní navrhli Zastupitelstvu Ústeckého kraje rozhodnout o poskytnutí peněžitého daru Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje ve výši 5 milionů korun a Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje ve výši 4 milionů korun.

policievybavení112

Hasiči

V rámci rozpočtu na rok 2015 je naplánována částka 9 milionů korun určena na nákup nového vybavení. V případě hasičů se bude jednat například o dýchací přístroje přetlakové, pneumatické zvedací vaky, nafukovací stany, přetlakové obleky, zásahová vozidla do 3,5 t, sady vyprošťovacího hydraulického zařízení, záchranářské vybavení či nákup technických prostředků požární ochrany.

Policie

Seznam policejní je poněkud delší. Pořizovat by se mělo dokumentační a výjezdové vozidlo a dále pak mobilní výcviková a výjezdová základna pro vodní záchranu, ruční, čelové, vodotěsné svítilny, záchranné čluny, pádla, pracovní oděvy, kombinézy, rukavice, grafická stanice pro zpracování videozáznamů, suché obleky do vody, vozidlové videokamery, sněžnice, profesionální fotoaparát, zdravotnické batohy první pomoci, neoprenové záchranářské kombinézy, zásahový kabát, obuv, videokamery, záchranné vesty, přilby, lezecké kombinézy, plovoucí lana, záchranářské zavírací a pevné nože, žebříky, pevné lodní háčky, figurína na nácvik transportních technik.

Cílem je zkvalitnění celého systému

Při společném jednání s řediteli a ekonomickými náměstky jmenovaných složek byl Ústecký kraj požádán o možnost převedení finančních prostředků oproti zatím stávajícímu systému nákupu věcných darů prostřednictvím krajského úřadu. Takto lze nakupovat vybavení pro jmenované složky centrálně přes systém Ministerstva vnitra ČR. Cílem vybavení složek integrovaného záchranného systému v Ústeckém kraji je zkvalitnění operativní komunikace mezi jednotlivými složkami IZS, krizovými štáby v rámci Ústeckého kraje a zejména technického vybavení složek integrovaného záchranného systému pro záchranu životů a majetku občanů Ústeckého kraje.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×