Zprávy

VIDEO: Vánoční dům v Karlových Varech svojí krásou uhrane. „Je to můj splněný sen,“ říká jeho zakladatelka

Reklama

Karlovy Vary – Vánoce. Kouzelný čas pohody a klidu v dnešní uspěchané době. Svojí jedinečnou atmosférou dokáží učarovat malým i velkým, dětem i dospělým, klukům a holkám stejně jako mužům či ženám. Sváteční doba se kvapem blíží a my pro vás máme tip na zajímavý výlet. Ještě než se ve vašich domovech rozsvítí vánoční stromky, vydejte se do Karlových Varů na zámeček Doubí. Zavítejte do vánoční fantazie, navštivte magický Vánoční dům...

VIDEO: ZÁMEČEK DOUBÍ, TO JSOU VÁNOCE KAŽDÝ DEN

Výlet, nákup, inspirace

Vánoční dům na zámečku Doubí je splněnou touhou paní Jiřiny Regietové. „Vánoce miluji. Mít něco takového, jako je Vánoční dům s celoročním provozem, bylo mým životním snem," usmívá se sympatická majitelka vánoční nádhery. O tom, že se jí podařilo vytvořit něco unikátního, svědčí všudypřítomné nadšené reakce návštěvníků. Někdo sem jezdí pro inspiraci, někdo nakoupit vánoční novinky, někdo jen tak na výlet. Jedno ale mají všichni společné, návštěva Vánočního domu je pro každého zážitkem. „Jsem ráda, že se u nás lidem líbí. Pro mnohé se výlet k nám stal každoroční předvánoční tradicí," pochvaluje si „zámecká" paní.

Otevřeno každý den už sedm let

Vánoční dům, přístupný jakýkoliv den v průběhu roku, vyrostl v Karlových Varech před sedmi lety. Za tuto dobu prošel svým vývojem, hodně věcí přibylo, rozrostl se. Co je důležité, žádný rok není stejný. I pro pravidelné návštěvníky je tak každá další prohlídka novinkou. „Kompletní výzdoba a nabídka se mění vždycky na přelomu září a října. Slovem kompletní je myšleno opravdu vše, poduškami v kavárně počínaje, až po poslední ozdůbku konče," vysvětluje paní Jiřina.

vánočnídůmc281170 kilometrů světel

Jak velká práce to asi musí být, si uvědomíte, když vše vidíte na vlastní oči. Ozdob, ozdobiček, cingrlátek a všech možných doplňků je v Domě na desetitisíce, samotné osvětlení (kabely) pak měří přibližně sedmdesát kilometrů. „Máme zde vánoční ozdoby z celého světa. Skleněné, krajkové, textilní, dřevěné, voskové, plus třeba originální dekorace k výzdobě interiérů. Ty si vyrábíme sami," vypočítává majitelka a ještě dodává, „kromě jmenovaného máme také ručně malované české skleněné ozdoby, vyráběné přímo pro náš Vánoční dům." A co je na tom všem nejlepší? Cokoliv, co zde uvidíte a zatoužíte mít doma, můžete si okamžitě koupit.

Počítáme medvídky

Výlet do Vánočního domu je dobře na několik hodin, přesto v žádném případě neunudí. Když už se budete cítit unaveni, můžete posedět v Andělské kavárně, popřípadě venku na nádvoří nad svařáčkem a domácím cukrovím. Vaše děti si mezitím v klidu proběhnou „kouzelné městečko". Zabavit se mohou také počítáním medvědů. O co jde? „Je to naše letošní soutěž. Vloni jsme počítali rybičky v akváriu (samozřejmě vánočním – pozn. redakce), letos počítáme medvídky," ukazuje Jiřina Regietová na prosklenou skříň s plyšáky.

Při pohledu na množství brumlů je jasné, že to nebude úkol jednoduchý. „To vážně ne," směje se milovnice Vánoc a je neoblomná i při dotazu na počet, „neřeknu, běžte si je spočítat." Nezkoušeli jsme to, byť je výhra v podobě dárkového balíčku lákavá.

Návštěvy z celého světa

Vánoční dům v Karlových Varech je právem místní pýchou. Ročně sem přijede kolem třiceti tisíc lidí, výjimkou nejsou ani návštěvy zahraniční. V návštěvní knize skví se zápisy snad všemi jazyky světa. „Je pravda, že k nám jezdí lidé ze všech konců zeměkoule, nejvíce jich je ale stále z naší republiky. Za to jsme moc rádi, protože hlavně pro ně jsme to dělali," míní vážně majitelka.

Otevřeno non-stop

Do Vánočního domu se můžete skutečně vypravit v jakýkoliv den a téměř v jakýkoliv čas (to platí i pro Štědrý den (do 14 hodin) a 1. i 2. svátek vánoční). Otevřeno je od 10 do 20 hodin, za vstup zaplatíte 50 korun, vaše děti a senioři korun 30. Vstupenka je navíc slosovatelná (opět se hraje o balíčky Domu) a když si zde něco koupíte, dostanete příští vstup zdarma.

Chcete vědět ještě více? Další potřebné informace najdete na webových či facebookových stránkách Vánočního domu, jeho návštěvu byste si ale stejně neměli nechat ujít.

vánočnídůmb2811

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×