Zprávy

Rada města bude schvalovat rozpočtové provizorium, do 5. prosince ho můžete připomínkovat

Reklama

Chomutov – Chomutovský rozpočet na rok 2015, respektive jeho provizorium, budou radní města schvalovat 8. prosince, připravený návrh radnice již zveřejnila a zároveň k němu uspořádá seminář pro širokou veřejnost. Občané se tak osobně budou moci ekonomů města na rozpočet zeptat, popřípadě k němu zaslat své připomínky.

radnice2811

„Návrh rozpočtu pro město i jeho organizace je zodpovědně připravovaný už od léta. Nyní mají občané příležitost se s ním seznámit na úřední desce a prvního prosince také na veřejné prezentaci před schválením v radě. Nejen po zbytek letošního roku, ale i začátek toho příštího do zvolení nových orgánů města je zajištěný chod města a jeho organizací," uvedl primátor Jan Mareš.

Provizorium? Čeká se na nové zastupitele

Připravený rozpočet čekal na nově zvolené zastupitele, kteří měli projednat a schválit, jak bude město v roce 2015 hospodařit. Protože však Krajský soud zneplatnil hlasování v říjnových komunálních volbách v Chomutově, nové zastupitelstvo zatím město nemá. O termínu nového hlasování rozhodne ministr vnitra. V praxi to znamená, že ve své práci pokračuje primátor se svými náměstky a rada města. „Rada má ze zákona oprávnění schválit rozpočtové provizorium a stanovit jeho pravidla. Rozpočtové provizorium potrvá až do doby, než rozpočet projedná a schválí nově ustanovené zastupitelstvo," řekl ekonom města Jan Mareš. Po schválení rozpočtu se příjmy a výdaje rozpočtového provizoria stávají příjmy a výdaji rozpočtu po jeho schválení.

Seminář 1., připomínky do 5., schvalování 8. prosince

Seminář pro veřejnost se uskuteční v zasedací místnosti v pondělí 1. prosince od 16 hodin. Již tady mohou lidé vznášet své připomínky, další možností připomínkování je forma písemná na odbor ekonomiky a to až do 5. prosince. Poté bude moci rada města na svém zasedání 8. prosince rozpočtové provizorium schválit. Město i jeho organizace pak budou podle schválených pravidel hospodaření fungovat dál. Na rozhodnutí nového zastupitelstva však musí počkat například prodeje majetku města nebo poskytování dotací nad 50 tisíc korun.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×