Zprávy

Rada města bude schvalovat rozpočtové provizorium, do 5. prosince ho můžete připomínkovat

Reklama

Chomutov – Chomutovský rozpočet na rok 2015, respektive jeho provizorium, budou radní města schvalovat 8. prosince, připravený návrh radnice již zveřejnila a zároveň k němu uspořádá seminář pro širokou veřejnost. Občané se tak osobně budou moci ekonomů města na rozpočet zeptat, popřípadě k němu zaslat své připomínky.

radnice2811

„Návrh rozpočtu pro město i jeho organizace je zodpovědně připravovaný už od léta. Nyní mají občané příležitost se s ním seznámit na úřední desce a prvního prosince také na veřejné prezentaci před schválením v radě. Nejen po zbytek letošního roku, ale i začátek toho příštího do zvolení nových orgánů města je zajištěný chod města a jeho organizací," uvedl primátor Jan Mareš.

Provizorium? Čeká se na nové zastupitele

Připravený rozpočet čekal na nově zvolené zastupitele, kteří měli projednat a schválit, jak bude město v roce 2015 hospodařit. Protože však Krajský soud zneplatnil hlasování v říjnových komunálních volbách v Chomutově, nové zastupitelstvo zatím město nemá. O termínu nového hlasování rozhodne ministr vnitra. V praxi to znamená, že ve své práci pokračuje primátor se svými náměstky a rada města. „Rada má ze zákona oprávnění schválit rozpočtové provizorium a stanovit jeho pravidla. Rozpočtové provizorium potrvá až do doby, než rozpočet projedná a schválí nově ustanovené zastupitelstvo," řekl ekonom města Jan Mareš. Po schválení rozpočtu se příjmy a výdaje rozpočtového provizoria stávají příjmy a výdaji rozpočtu po jeho schválení.

Seminář 1., připomínky do 5., schvalování 8. prosince

Seminář pro veřejnost se uskuteční v zasedací místnosti v pondělí 1. prosince od 16 hodin. Již tady mohou lidé vznášet své připomínky, další možností připomínkování je forma písemná na odbor ekonomiky a to až do 5. prosince. Poté bude moci rada města na svém zasedání 8. prosince rozpočtové provizorium schválit. Město i jeho organizace pak budou podle schválených pravidel hospodaření fungovat dál. Na rozhodnutí nového zastupitelstva však musí počkat například prodeje majetku města nebo poskytování dotací nad 50 tisíc korun.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×