Zprávy

PRO Chomutov žaloval premiérovi Sobotkovi: „Pane předsedo, prosíme, zakročte,“ uvádí v dopise

Reklama

Chomutov – Předvolební, volební a zčásti i povolební tahanice a třenice neberou konce. PRO Chomutovu se nelíbí ve městě nastalá situace a žádá premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku o pomoc. V dopise se píše o korupci, lžích a podvodech jiných, na „šméčko" na vlastní voliče v podobě koaličního kontraktu s komunisty už hnutí jaksi zapomnělo.

dopisa2711

Co si o tom má myslet občan?

Celá záležitost jeví se poněkud zvláštně a běžný občan se v některých krocích „některých" stran přestává orientovat. První stížnost na volební výsledky poslal ke krajskému soudu právě lídr vítězné strany PRO Chomutov a horký kandidát na primátora pan Daniel Černý. Tehdy k tomu uvedl, že více než o mandáty jde straně o spravedlnost (psali jsme zde). Soud vyhověl a nařídil nové volby. Že se do jejich vyhlášení nebude měnit rada města, bylo více než jasné. I to je ale z pohledu PRO Chomutova špatně, další stížnost (žádost, dopis) na sebe nenechala dlouho čekat. Adresátem je tentokrát premiér ČR a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Slovo Daniela Černého

„Pan premiér na konci minulého roku v rozhovoru uvedl, že ČSSD v Ústeckém kraji potřebuje radikální změny a že prostor ve straně musí dostat lidé, kteří nejsou spojeni s kartelem, který zde fungoval v minulých letech. Tato slova nám dala naději změn k lepšímu. Nakupování hlasů pro ČSSD ovšem ukázalo, že plánované změny byly málo radikální, a to je ke škodě všech obyvatel měst, kde „stará" sociální demokracie vládne," uvádí k tomu na stránkách PRO Chomutova Daniel Černý. K němu se v dopise přidal ještě Petr Globočník ze strany Zelení PRO Litvínov.

Co PRO vlastně chtějí? Je toho více, v kostce ale z posledního odstavce zmíněného dopisu: „Pane předsedo, prosíme, nedovolte již, aby v Chomutově, v Litvínově ani nikde jinde, nereprezentovali ČSSD ti, kteří demokratické principy zrazují podlými podvody při volbách a rozsáhlou korupcí při vládnutí."

Slovo primátora

A co na to říká stávající primátor? „Pokud někdo chtěl naší straně ve volbách pomoci 79 upravenými hlasovacími lístky, tak se mu to opravdu „povedlo". Jednoznačně se od tohoto přístupu distancuji, považuji jej za provokaci a nezbývá mi, než jen suše konstatovat, že za takovou podporu „děkuji". Opravdu v uvozovkách, protože se mu podařilo podsunout veřejnosti další kauzu a poškodit to, co se za čtyři roky podařilo v našem městě vybudovat. Přestože si část voličů myslí, že je nutná změna a tvrdí, že nevedu město dobře, mnohá hodnocení říkají opak," uvádí primátor a pokračuje, „posledním důkazem a objektivním hodnocením jsou výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, kde, jak uvedla média: „Druhé místo přinesl Chomutovu hlavně přístup radnice." Celé čtyři roky jsem se choval k našemu městu zodpovědně. Svědčí o tom dobrá práce magistrátu, svědčí o tom veřejné informace o uzavíraných smlouvách na webu města, portál veřejného zadávání, rozklikávací rozpočet města na webu města, ocenění za městské noviny, za přístup k rodinám, mnoho dalšího, ale hlavně výsledky hospodaření."

„Pan Černý by se měl podrobně seznámit se zákonem o obcích"

Jan Mareš posílá vzkaz také svému možná budoucímu nástupci. „Musím se důrazně ohradit vůči slovům pana Černého, který znovu veřejnosti podsouvá, že současné vedení města, tedy rada města, někdy zneužila či v současné době překlenovací době zneužije svého mandátu a bude jednat protizákonně. Pokud kdy měl pochybnosti, ať pouze nevypouští z úst spekulace manipulující veřejnost, ale podá trestní oznámení. Spíše by se však jako kandidát na primátora měl podrobně seznámit především se zákonem o obcích, který jasně říká, jakými kompetencemi a možnostmi rada v této době disponuje," uzavírá primátor.

Dopis panu Sobotkovi v plném znění

dopis2711

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×