Zprávy

Chomutovská radnice opět chystá polévky pro bezdomovce. Jaká jim nechutná?

Reklama

Chomutov – Již třetí zimu bude chomutovská radnice pomáhat lidem bez domova, již třetí zimu se budou vydávat teplé polévky, oblečení a deky. „Od pondělí prvního prosince začneme s výdejem polévek, teplého čaje a pečiva lidem bez domova. Už několikátou sezónu takto sociální pracovnice bezdomovcům nejen pomáhají, ale při té příležitosti s nimi komunikují o další pomoci," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

polévka2711

Rajská jim nejede

Polévky, které vaří Sociální služby Chomutov, vydávají potřebným sociální pracovnice a pomocníci z neziskových organizací v zadním traktu magistrátu, v takzvané Podkově. Ne vždy se ale navařené jídlo setká s úspěchem. Nad některými polévkami se bezdomovci doslova ošklíbají. „Tradičně jim moc nechutná rajská, naopak s povděkem kvitují různé vývary," říká vedoucí sociálního odboru Kamila Faiglová s tím, že ani letos se ale větší úpravy jídelníčku nechystají. „Budeme vařit stejné druhy jako v letech předchozích," doplňuje vedoucí. Výdej polévek potrvá až do konce zimy.

Na ubytovny nechtějí

V Chomutově je v současné době bez domova asi šedesát lidí. Sociální pracovnice se jim snaží pomoci nejen polévkou, ale zároveň i teplým oblečením a dekami z nedávné sbírky a v neposlední řadě také s nalezením ubytování či vyřízením potřebných dokladů a dávek. Co se ale například ubytování týká, ne vždy bezdomovci o takovou pomoc stojí. Na ubytovnách by museli dodržovat určitá pravidla, jako největší problém se jeví zákaz popíjení alkoholu v budově, a to se jim zrovna moc nelíbí. Podle vlastních slov jim na ulici špatně není, problémem bývá zpravidla pouze zimní období.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×