Zprávy

Chomutovská radnice opět chystá polévky pro bezdomovce. Jaká jim nechutná?

Reklama

Chomutov – Již třetí zimu bude chomutovská radnice pomáhat lidem bez domova, již třetí zimu se budou vydávat teplé polévky, oblečení a deky. „Od pondělí prvního prosince začneme s výdejem polévek, teplého čaje a pečiva lidem bez domova. Už několikátou sezónu takto sociální pracovnice bezdomovcům nejen pomáhají, ale při té příležitosti s nimi komunikují o další pomoci," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

polévka2711

Rajská jim nejede

Polévky, které vaří Sociální služby Chomutov, vydávají potřebným sociální pracovnice a pomocníci z neziskových organizací v zadním traktu magistrátu, v takzvané Podkově. Ne vždy se ale navařené jídlo setká s úspěchem. Nad některými polévkami se bezdomovci doslova ošklíbají. „Tradičně jim moc nechutná rajská, naopak s povděkem kvitují různé vývary," říká vedoucí sociálního odboru Kamila Faiglová s tím, že ani letos se ale větší úpravy jídelníčku nechystají. „Budeme vařit stejné druhy jako v letech předchozích," doplňuje vedoucí. Výdej polévek potrvá až do konce zimy.

Na ubytovny nechtějí

V Chomutově je v současné době bez domova asi šedesát lidí. Sociální pracovnice se jim snaží pomoci nejen polévkou, ale zároveň i teplým oblečením a dekami z nedávné sbírky a v neposlední řadě také s nalezením ubytování či vyřízením potřebných dokladů a dávek. Co se ale například ubytování týká, ne vždy bezdomovci o takovou pomoc stojí. Na ubytovnách by museli dodržovat určitá pravidla, jako největší problém se jeví zákaz popíjení alkoholu v budově, a to se jim zrovna moc nelíbí. Podle vlastních slov jim na ulici špatně není, problémem bývá zpravidla pouze zimní období.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×