Zprávy

Chomutovští celníci odhalili nelegální balírnu tabáku, na stopu je přivedl německý ovčák Max

Reklama

Chomutov; Most - Více než osm set kilogramů tabáku, čtyřicet tisíc kusů nezdaněných cigaret, tabákovou baličku a obalový materiál objevili chomutovští celníci v sousedním Mostě. Na tabákovou stopu zavedl kontrolory služební ovčák Max.

tabák2511

Bylo toho požehnaně

K zásahu celníků došlo při běžné kontrole jedné z místních „večerek", provozované mužem vietnamské národnosti. Podezření na „levotu" přišlo ve chvíli, kdy pes, vycvičený na vyhledávání tabákových výrobků, zavedl psovoda ke dveřím skladu, jenž ani nesousedil s kontrolovanou provozovnou. „Celníci tady nalezli nejen 40 960 kusů cigaret různých značek, které nebyly označeny platnými tabákovými nálepkami, ale i čtyři krabice po 100 kg řezaného tabáku a 2.656 sáčků s tabákem určeným ke kouření o celkové hmotnosti 407 kg, to vše bez tabákových nálepek. Dále byla objevena balička pro balení tabákových směsí včetně potištěných i neoznačených plastových sáčků a plastové dózy," uvádí tiskový mluvčí celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Majitel neznámý

Případným prodejem nalezeného zboží by přišel stát na daních o téměř 2,2 miliony korun. Správci daně tabákové výrobky samozřejmě zajistili a uskladnili v prostorách celního úřadu. Případ tímto ale zdaleka nekončí. Vzhledem k tomu, že se ke kuřivu nikdo nehlásil (kupodivu), je nyní na celnících majitele předmětného zboží zjistit a pohnat k odpovědnosti.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×