Zprávy

V Jirkově se na podzim nezahálí, staví se a rekonstruuje na několika místech najednou

Reklama

Jirkov - V Jirkově běží v současné době několik investičních akcí naráz, nejrozsáhlejší je revitalizace Olejomlýnského parku (o ní jsme vás informovali zde). Pracuje se ale i na dalších místech města, v ulici Palackého, ve Studentské, Mládežnické, Krušnohorské nebo ulici Pionýrů.

mládežnická2211

V Palackého ulici skončila první etapa rekonstrukce části komunikace za necelých pět milionů korun. Byly zpevněny podkladní vrstvy, položen nový živičný povrch, vybudován chodník ze zámkové dlažby, další byl opraven, přibyly dva pruhy pro cyklisty a nové osvětlení. Součástí prací je také nový ostrůvek s přechodem pro chodce, který zvýší jejich bezpečnost chodců.

Další opravy se týkají mateřské školy. „Po zateplení budov tří základních škol Jirkov renovuje i první z řady mateřinek, a to ve Studentské ulici. Náklady dosahují 9,5 milionu korun, hrazeny jsou částečně z dotace Operační program Životní prostředí," doplňuje informaci místostarostka Dana Jurštaková.

V běhu je také výstavba centrálního parkoviště v Mládežnické ulici pro 73 aut, zde probíhají zemní práce. Letos se uskuteční první etapa, náklady ve výši přes tři miliony korun jsou částečně hrazeny z evropské dotace.

Brzy začne výměna pěti výtahů ve vchodech s městskými byty - Krušnohorská ulice a Pionýrů (celkem 4,4 milionu) a dále probíhá zateplení a sanace bytových domů v Krušnohorské ulici týchž č. p. 1658 a 1659 jako výměna výtahů (cca 7 milionů), vše je částečně hrazeno z dotací EU.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×