Zprávy

AKTUÁLNĚ: Krajský soud rozhodl!!! Volby v Chomutově se budou opakovat

Reklama

Chomutov – Informaci přinesl na svých stránkách zpravodajský server České noviny. V ní se mimo jiné uvádí, že ústecká justice nevyhověla stížnostem žalobců (údajné kupčení s hlasy), nicméně nařídila nové hlasování. Dalším městem, kde se volby budou opakovat, je Bílina.

volby1911

„Chceme, aby nepravost byla napravena"

Jako první z Chomutova podala podnět prostřednictvím svého lídra Daniela Černého ve volbách vítězná strana PRO Chomutov. Její zástupci své rozhodnutí dlouho dopředu avizovali a samozřejmě si uvědomovali i možnost ztráty získaných mandátů. Kandidát na primátora, pan Černý, tehdy pro e-chomutovsko uvedl: „Je to riziko, ale jde nám o to, aby nepravost byla napravena. Byl porušen zákon a my trváme na tom, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost. My vážně nelpíme na křeslech. Jako vítězové voleb bychom se určitě rádi ujali vedení města, ale rozhodně ne za každou cenu."

Ke stížnosti PRO Chomutova přibyly další dvě žaloby, jednu podala strana TOP 09, druhou paní Iveta Nátherová.

Neplatné v celém městě

Jak uvádí České noviny, trojice žalobců předložila 79 shodně vyplněných volebních lístků z 11 volebních okrsků ze čtyřiceti. Podle soudce byly volby ovlivněny natolik, že se rozhodl prohlásit je za neplatné v celém městě.

Volby budou v březnu

Nové volby by nyní měly proběhnout v polovině března. „Po obdržení rozhodnutí soudu musí ministr nové volby vyhlásit do 30 dnů. Ze zákona se pak musejí uskutečnit do dalších 90 dnů. První předpokládaný termín, kdy by mohly opakované volby proběhnout, je 14. březen 2015," citují České noviny mluvčího ministerstva vnitra Vladimíra Řepku. (zdroj. www.ceskenoviny.cz)

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×