Zprávy

SOUTĚŽ: Hřebíkárnou se rozezní blues evropské úrovně, přijíždí Matěj Ptaszek a Dobré ráno blues band

Reklama

Chomutov – Po jednotýdenní přestávce představí chomutovská Hřebíkárna další porci skvělé muziky. Na své si tentokrát přijdou milovníci tklivého blues stylu, do Chomutova přijíždí evropská špička na foukací harmoniku Matěj Ptaszek se svým Dobré ráno blues bandem. A my pro vás i tentokrát máme čtyři lístky.

ptazsek1711

Pozvánka mezi nejlepší

Zdají se vám být slova o evropské špičce „přitažená za vlasy"? Nejsou. Profesionální hudbě, konkrétně právě bluesové, se Matěj Ptaszek věnuje od roku 2004 a kromě zpěvu hraje na foukací harmoniku. Hru na tento hudební nástroj ovládá natolik dobře, že se záhy skutečně zařadil mezi evropskou elitu.

V roce 2009 byl jako první Čech v novodobé historii pozván firmou HOHNER (největší světový harmonikářský výrobce) do německého Trossingenu na World Harmonica Festival, kde nejen účinkoval, ale také byl vyhlášen objevem roku. Herní styl muzikanta z Prahy je přirovnáván ke stylu slavného amerického harmonikáře Sonny Terryho. Ptaszek je také znám svou unikátní technikou zpívání (barokní kontra tenor).

Kdy, kde, za kolik

Na jedinečný bluesový zážitek se můžete vypravit již tento pátek 21. listopadu, začátek koncertu je naplánován na 19.00 hodin. Za lístek zaplatíte 200 korun v předprodeji (Infocentrum Chomutov nebo recepce hotelu Hřebíkárna, tel.:775 864 282; 731 909 845), na místě v den konání o třicet korun více.

Soutěž o 2x2 lístky

Chystáte se na bluesový večer vypravit? E-chomutovsko pro dva z vás i tentokrát připravilo čtyři vstupenky. Kdo s námi soutěží, pravidla dobře zná. Správně odpovědět na jednoduchou otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v pátek 21. listopadu, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, na jaké nástroje hrají členové kapely „Dobré ráno blues band" Vít Kopecký a Vladislav Sosna.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×