Zprávy

Noční požár v Jirkově spálil domek na prach. „Stahovali se nám sem bezdomovci a feťáci,“ přemýšlí o příčinách majitel

Reklama

Jirkov – K hořícímu stavení vyjížděli hasiči krátce před půlnocí. Plameny zachvátily větší dřevěný domek, stojící na začátku města (v kopci napravo od silnice při sjezdu z Písečné do Jirkova). Po požáru zůstaly stát pouze čtyři sloupky, část zadní stěny a plechová střecha.

požár1711

„Shořelo všechno. V domku se sice stabilně nebydlelo, ale mohlo by. Využívali jsme ho spíše jako víkendové zázemí. Byl plně zařízený, tři místnosti včetně kuchyně," říká smutně spolumajitel objektu obhlížející spáleniště.

Příčiny požáru zatím nejsou známy, ty určí až vyšetřovatelé. Majitel ale jednu možnou variantu nabízí. „Stahovali se nám sem bezdomovci a tolueňáci. Všechno sice bylo pod zámkem, to pro ně ale není překážka. A jestli tomu tak bylo i dnes v noci, kdo ví..." přemýšlí nahlas mladý muž.

U požáru zasahovali dobrovolní hasiči z Jirkova, chomutovský sbor a hasiči Českých drah. „Měli jsme hlášeno, že by se v objektu měla vyskytovat jedna osoba, to se naštěstí nakonec nepotvrdilo," uvádí Lukáš Kubový z jirkovské dobrovolné jednotky s tím, že zásah nakonec trval něco přes dvě hodiny.

požára1711

požárb1711

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×