Zprávy

Po Jirkovu neuspěly u soudu ani Křimov a Výsluní, již zbývá vyřešit pouze Chomutov

Reklama

Chomutovsko – Po volební žalobě z Jirkova (psali jsme zde) rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem také ve věci stížností z Křimova a Výsluní. Stejně jako v prvním případě, ani zde justice neshledala žádné nesrovnalosti a všechny tři podání (dvakrát Křimov, jednou Výsluní) zamítla.

volby1311

Na rozhodnutí tak již z našich měst a obcí čeká pouze Chomutov, v tomto případě byly k soudu zaslány tři podněty. Jako první se ozvala prostřednictvím svého lídra Daniela Černého ve volbách vítězná strana PRO Chomutov, k její stížnosti se přidala strana TOP 09 a dále pak paní Iveta Nátherová. Krajský soud se rozhodl všechny tři žaloby projednávat jako jednu, podle soudkyně spolu vznesené námitky úzce souvisí.

Vzájemné spojení také částečně prodloužilo lhůtu pro zákonné projednání vznesených rozporů. „O stížnosti musí soud rozhodnout do dvaceti dnů ode dne, kdy byla podána," vysvětluje mluvčí Krajského soudu Lenka Lasovská. A vzhledem k tomu, že v jednom případě si soudkyně vyžádala doplnění a zároveň řeší všechny podněty jako jeden, ve lhůtě není problém.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×