Zprávy

Šestičlenná romská rodina „emigrovala“ ze Slovenska do Chomutova, prý tu chtějí bydlet a pracovat

Reklama

Chomutov – Zvláštní příběh se začal odvíjet koncem minulého týdne. Na počátku byl výjezd strážníků Městské policie, na konci (zatím ne úplném) jednání s chomutovským magistrátem. Šestičlenná rodina přicestovala za příbuznými, ti je tady ale nechtějí. Co dál?

magistrát1311

Pátek, druhá hodina ranní

Strážníci vyjíždějí na chomutovské autobusové nádraží ve Školní ulici, kde se v prostoru terminálů údajně pohybují bezdomovci. „Když hlídka dorazila na místo, viděla zde sedět muže a ženu, oba z řad nepřizpůsobivých, kteří měli v náruči čtyři děti ve věku tří měsíců až pěti let. Rodina byla ze Slovenska a přijela za otcem ženy, který bydlí na Kamenné," komentuje situaci mluvčí strážníků Vladimír Valenta.

„Já je tady nechci"

Zmíněného rodinného příslušníka strážníci kontaktovali, ovšem nepochodili. „Muž uvedl, že je u sebe v bytě nechce," říká Valenta s tím, že na místo tedy byla přivolána cizinecká policie a sociální pracovnice. Ta nechala všechny děti i s matkou (otec odešel neznámo kam) umístit na dětské oddělení na poliklinice s tím, že následující den se celá rodina dostaví na chomutovský magistrát a věc se bude řešit.

„Chceme se tady usadit"

Rozvětvená rodinka ráno skutečně na magistrát dorazila. A že prý se chce v Chomutově usadit natrvalo, děti by tady chodily do školy, dospělí si najdou práci. Háček je jen v tom bydlení. „V současné době přebývá dospělá část rodiny, tedy otec a matka, u příbuzných. Děti byly umístěny do zařízení Klokánek. Jednání probíhají denně, rodiče samozřejmě chtějí potomky k sobě, stále ale nemají vyřešené bydlení," podotýká vedoucí sociálního odboru Kamila Faiglová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×