Zprávy

Šestičlenná romská rodina „emigrovala“ ze Slovenska do Chomutova, prý tu chtějí bydlet a pracovat

Reklama

Chomutov – Zvláštní příběh se začal odvíjet koncem minulého týdne. Na počátku byl výjezd strážníků Městské policie, na konci (zatím ne úplném) jednání s chomutovským magistrátem. Šestičlenná rodina přicestovala za příbuznými, ti je tady ale nechtějí. Co dál?

magistrát1311

Pátek, druhá hodina ranní

Strážníci vyjíždějí na chomutovské autobusové nádraží ve Školní ulici, kde se v prostoru terminálů údajně pohybují bezdomovci. „Když hlídka dorazila na místo, viděla zde sedět muže a ženu, oba z řad nepřizpůsobivých, kteří měli v náruči čtyři děti ve věku tří měsíců až pěti let. Rodina byla ze Slovenska a přijela za otcem ženy, který bydlí na Kamenné," komentuje situaci mluvčí strážníků Vladimír Valenta.

„Já je tady nechci"

Zmíněného rodinného příslušníka strážníci kontaktovali, ovšem nepochodili. „Muž uvedl, že je u sebe v bytě nechce," říká Valenta s tím, že na místo tedy byla přivolána cizinecká policie a sociální pracovnice. Ta nechala všechny děti i s matkou (otec odešel neznámo kam) umístit na dětské oddělení na poliklinice s tím, že následující den se celá rodina dostaví na chomutovský magistrát a věc se bude řešit.

„Chceme se tady usadit"

Rozvětvená rodinka ráno skutečně na magistrát dorazila. A že prý se chce v Chomutově usadit natrvalo, děti by tady chodily do školy, dospělí si najdou práci. Háček je jen v tom bydlení. „V současné době přebývá dospělá část rodiny, tedy otec a matka, u příbuzných. Děti byly umístěny do zařízení Klokánek. Jednání probíhají denně, rodiče samozřejmě chtějí potomky k sobě, stále ale nemají vyřešené bydlení," podotýká vedoucí sociálního odboru Kamila Faiglová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×