Zprávy

Šestičlenná romská rodina „emigrovala“ ze Slovenska do Chomutova, prý tu chtějí bydlet a pracovat

Reklama

Chomutov – Zvláštní příběh se začal odvíjet koncem minulého týdne. Na počátku byl výjezd strážníků Městské policie, na konci (zatím ne úplném) jednání s chomutovským magistrátem. Šestičlenná rodina přicestovala za příbuznými, ti je tady ale nechtějí. Co dál?

magistrát1311

Pátek, druhá hodina ranní

Strážníci vyjíždějí na chomutovské autobusové nádraží ve Školní ulici, kde se v prostoru terminálů údajně pohybují bezdomovci. „Když hlídka dorazila na místo, viděla zde sedět muže a ženu, oba z řad nepřizpůsobivých, kteří měli v náruči čtyři děti ve věku tří měsíců až pěti let. Rodina byla ze Slovenska a přijela za otcem ženy, který bydlí na Kamenné," komentuje situaci mluvčí strážníků Vladimír Valenta.

„Já je tady nechci"

Zmíněného rodinného příslušníka strážníci kontaktovali, ovšem nepochodili. „Muž uvedl, že je u sebe v bytě nechce," říká Valenta s tím, že na místo tedy byla přivolána cizinecká policie a sociální pracovnice. Ta nechala všechny děti i s matkou (otec odešel neznámo kam) umístit na dětské oddělení na poliklinice s tím, že následující den se celá rodina dostaví na chomutovský magistrát a věc se bude řešit.

„Chceme se tady usadit"

Rozvětvená rodinka ráno skutečně na magistrát dorazila. A že prý se chce v Chomutově usadit natrvalo, děti by tady chodily do školy, dospělí si najdou práci. Háček je jen v tom bydlení. „V současné době přebývá dospělá část rodiny, tedy otec a matka, u příbuzných. Děti byly umístěny do zařízení Klokánek. Jednání probíhají denně, rodiče samozřejmě chtějí potomky k sobě, stále ale nemají vyřešené bydlení," podotýká vedoucí sociálního odboru Kamila Faiglová.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×