Zprávy

Chomutovské centrum se halí do vánočního hávu, přípravné práce zaberou sedm set hodin

Reklama

Chomutov – Byť se to někomu bude zdát velmi předčasné, chomutovské Technické služby začaly s instalací vánoční výzdoby. O tu se postará zhruba třiačtyřicet pracovníků, příprava, montáž, následná demontáž a uskladnění všech rekvizit jim trvá každý rok zhruba sedm set pracovních hodin. „Přestože je tato práce pokaždé víceméně stejná, zaměstnanci ji musí odvést velmi pečlivě, aby vše bylo bezpečné a přitom pěkné," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

vánoce1211

Výzdoba na tradiční místa

Vybraná místa pro nazdobení zůstávají stejná jako v předešlých letech. Svítící hvězdy, větévky či kouličky lidé opět uvidí na náměstí 1. máje, Husově náměstí a dále v ulicích Revoluční, Ruské, Nerudově, Jakoubka ze Stříbra, Riegrově, Na Příkopech, Mánesově, Farského, Palackého (tady se musí obměnit jednotlivé motivy, ty loňské byly ve většině poškozeny silným větrem), Zborovské, Blatenské, Lipské a Chelčického. „V uvedených lokalitách zajišťujeme nejen instalaci samotnou, ale i přívod elektrické energie. Po celou dobu pak kontrolujeme správnou funkčnost a případné poruchy ihned odstraňujeme," uvedl ředitel Technických služeb Zbyněk Koblížek.

Ke slovu přijdou vysokozdvihy

Věšení vánočních symbolů na strom, svítidla či budovy znamená hlavně práci ve výškách. K tomu pracovníkům pomáhají tři vysokozdvižné plošiny.

V režii Technických služeb je také bezproblémové technické zabezpečení chodu vánočních trhů. To začíná již umístěním dopravního značení. „Pomocí vozidla s hydraulickou rukou na náměstí umístíme prodejní stánky a malé stromky, nazdobíme je světélky a girlandami, " vyjmenoval provozně-technický náměstek Miroslav Šulta s tím, že dále se zaměstnanci Technických služeb postarají o svoz odpadků z košů, údržbu komunikací v prostoru trhů i o obsluhu veřejného WC v novém informačním centru. Kromě vysokozdvižných plošin pomáhají s přípravami ještě čtyři dodávky, dva traktory s vlekem, vozidlo s hydraulickou rukou, Avia s valníkem a vozidlo pro svoz odpadu.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×