Zprávy

Jirkovskou stížnost na volby Krajský soud zamítl, Chomutov, Křimov a Výsluní stále čeká

Reklama

Chomutovsko – Tři stížnosti z Chomutova, dvě z Křimova, jedna z Výsluní a jedna z Jirkova. Přesně v tolika případech rozporovali žalobci u Krajského soudu v Ústí nad Labem volební průběh ve svých městech a obcích. O stížnosti musí justice rozhodnout do dvaceti dnů od jejího podání, do té doby nemohou nově zvolení zastupitelé nastoupit do svých funkcí. Jako první z Chomutovska se výroku dočkali v Jirkově.

jirkov1111

200 za list

Žalobu na jirkovské volby zaslal současný zastupitel za stranu Česká nezávislá Michal Batrin. Ten v právě proběhlých volbách figuroval jako lídr na kandidátní listině „Otevřené radnice s podporou Iniciativy za MHD zdarma", tato strana nakonec skončila s 4 125 hlasy těsně pod pětiprocentní hranicí a tudíž bez jediného zastupitelského křesla. Pan Michal Batrin ve své stížnosti uváděl mimo jiné třeba to, že někteří voliči byli v oba dny voleb sváženi k volebním urnám se zaškrtnutými lístky pro stranu ČSSD, a za hlasování měli inkasovat 200 korun.

ZAMÍTNUTO

O stížnosti navrhovatele rozhodl soud právě dnes a jeho verdikt byl zamítavý. Soud konstatoval, že v předmětném řízení se tyto skutečnosti neprokázaly a tudíž nebyly splněny předpoklady pro vyslovení neplatnosti hlasování nebo voleb do zastupitelstva.
Do patnácti dnů bude jasno

Co se Jirkova týká, je rozhodnuto a nic již nebrání první oficiální schůzce nových zastupitelů. Ustavující zasedání, které zvolí vedení a radu města, musí být svoláno do patnácti dnů od rozhodnutí soudu.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×