Zprávy

Jirkovskou stížnost na volby Krajský soud zamítl, Chomutov, Křimov a Výsluní stále čeká

Reklama

Chomutovsko – Tři stížnosti z Chomutova, dvě z Křimova, jedna z Výsluní a jedna z Jirkova. Přesně v tolika případech rozporovali žalobci u Krajského soudu v Ústí nad Labem volební průběh ve svých městech a obcích. O stížnosti musí justice rozhodnout do dvaceti dnů od jejího podání, do té doby nemohou nově zvolení zastupitelé nastoupit do svých funkcí. Jako první z Chomutovska se výroku dočkali v Jirkově.

jirkov1111

200 za list

Žalobu na jirkovské volby zaslal současný zastupitel za stranu Česká nezávislá Michal Batrin. Ten v právě proběhlých volbách figuroval jako lídr na kandidátní listině „Otevřené radnice s podporou Iniciativy za MHD zdarma", tato strana nakonec skončila s 4 125 hlasy těsně pod pětiprocentní hranicí a tudíž bez jediného zastupitelského křesla. Pan Michal Batrin ve své stížnosti uváděl mimo jiné třeba to, že někteří voliči byli v oba dny voleb sváženi k volebním urnám se zaškrtnutými lístky pro stranu ČSSD, a za hlasování měli inkasovat 200 korun.

ZAMÍTNUTO

O stížnosti navrhovatele rozhodl soud právě dnes a jeho verdikt byl zamítavý. Soud konstatoval, že v předmětném řízení se tyto skutečnosti neprokázaly a tudíž nebyly splněny předpoklady pro vyslovení neplatnosti hlasování nebo voleb do zastupitelstva.
Do patnácti dnů bude jasno

Co se Jirkova týká, je rozhodnuto a nic již nebrání první oficiální schůzce nových zastupitelů. Ustavující zasedání, které zvolí vedení a radu města, musí být svoláno do patnácti dnů od rozhodnutí soudu.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×