Zprávy

KONEC BETONOVÉHO MONSTRA: KASS bude rozebrán za 10 milionů, demolice začne v prosinci

Reklama

Chomutov – Dlouho plánovaná a chystaná akce přechází v realitu. V prosinci začnou demoliční práce na prostřední části objektu Kulturního domu na Zahradní, konkrétně půjde o bývalé kino Mír a vinárnu Slunce. Demolici provede společnost ze Stehelčevsi za necelých 10,3 milionů korun. Zhruba třicetiletá éra betonového hybridu je u konce.

mír711

„Demolici hradí město ze svého rozpočtu"

Zmíněná firma byla schválena radou města na základě výběrového řízení. Veřejná zakázka pro neomezený počet dodavatelů byla vyhlášena začátkem září, do konce stejného měsíce přišlo šest nabídek, z nichž byl jeden uchazeč pro nesplnění kvalifikačních podmínek vyloučen. Výběrová komise poté s účastí zástupce široké veřejnosti a podle kritéria nejnižší nabídkové ceny stanovila pořadí doručených nabídek. „Demolice, kterou bude hradit město ze svého rozpočtu, je součástí dlouhodobě plánované revitalizace sídliště. Návazně na ni budou díky získaným dotacím pokračovat plánované etapy projektu Integrovaného plánu rozvoje města „Sídliště, místo pro život", které mají zlepšit veřejná prostranství na sídlišti Zahradní," říká primátor Jan Mareš.

Projekt „Sídliště, místo pro život" začalo město připravovat průzkumem veřejného mínění již v únoru roku 2008. Následně v květnu byly na veřejné konferenci představeny jednotlivé projekty na sídlištích Zahradní, Březenecká, Kamenná a Písečná. O rok později (v červenci) byly zahájeny první projekty jak na zateplení a modernizaci obytných domů, tak i úpravy veřejných prostranství. Od začátku roku 2013 pracoval na plánech okolí Kulturního domu na Zahradní projektový tým, vyjádřit se mohla i veřejnost v dotazníkovém šetření, na workshopech a při tvorbě pocitových map.

Veřejné setkání 19. listopadu

Při dubnovém veřejném projednání byly vyhodnoceny možné varianty a s odkazem na názor veřejnosti (chceme na sídlišti méně betonu), byla naplánována částečná demolice objektu. Ta oddělí soukromou a městskou část. Nyní se ještě před samotnou demolicí uskuteční setkání architektů, projektantů, odborných pracovníků magistrátu, vedení města a občanů, kde budou podrobně přiblíženy jak veškeré práce, tak i další plánované projekty na sídlišti. Veřejná schůzka proběhne ve středu 19. listopadu v 16. hodin.

Další etapa za půl roku

Druhá etapa prací by měla začít v květnu příštího roku a ta přinese přesun zastávek, nový kruhový objezd, změny v křižovatce, chodníky a podchod. Architekti a pracovníci z investic a projektů magistrátu počítají také s plánovanou revitalizací opěrné zdi u školy nebo kamerový systém.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×