Zprávy

KONEC BETONOVÉHO MONSTRA: KASS bude rozebrán za 10 milionů, demolice začne v prosinci

Reklama

Chomutov – Dlouho plánovaná a chystaná akce přechází v realitu. V prosinci začnou demoliční práce na prostřední části objektu Kulturního domu na Zahradní, konkrétně půjde o bývalé kino Mír a vinárnu Slunce. Demolici provede společnost ze Stehelčevsi za necelých 10,3 milionů korun. Zhruba třicetiletá éra betonového hybridu je u konce.

mír711

„Demolici hradí město ze svého rozpočtu"

Zmíněná firma byla schválena radou města na základě výběrového řízení. Veřejná zakázka pro neomezený počet dodavatelů byla vyhlášena začátkem září, do konce stejného měsíce přišlo šest nabídek, z nichž byl jeden uchazeč pro nesplnění kvalifikačních podmínek vyloučen. Výběrová komise poté s účastí zástupce široké veřejnosti a podle kritéria nejnižší nabídkové ceny stanovila pořadí doručených nabídek. „Demolice, kterou bude hradit město ze svého rozpočtu, je součástí dlouhodobě plánované revitalizace sídliště. Návazně na ni budou díky získaným dotacím pokračovat plánované etapy projektu Integrovaného plánu rozvoje města „Sídliště, místo pro život", které mají zlepšit veřejná prostranství na sídlišti Zahradní," říká primátor Jan Mareš.

Projekt „Sídliště, místo pro život" začalo město připravovat průzkumem veřejného mínění již v únoru roku 2008. Následně v květnu byly na veřejné konferenci představeny jednotlivé projekty na sídlištích Zahradní, Březenecká, Kamenná a Písečná. O rok později (v červenci) byly zahájeny první projekty jak na zateplení a modernizaci obytných domů, tak i úpravy veřejných prostranství. Od začátku roku 2013 pracoval na plánech okolí Kulturního domu na Zahradní projektový tým, vyjádřit se mohla i veřejnost v dotazníkovém šetření, na workshopech a při tvorbě pocitových map.

Veřejné setkání 19. listopadu

Při dubnovém veřejném projednání byly vyhodnoceny možné varianty a s odkazem na názor veřejnosti (chceme na sídlišti méně betonu), byla naplánována částečná demolice objektu. Ta oddělí soukromou a městskou část. Nyní se ještě před samotnou demolicí uskuteční setkání architektů, projektantů, odborných pracovníků magistrátu, vedení města a občanů, kde budou podrobně přiblíženy jak veškeré práce, tak i další plánované projekty na sídlišti. Veřejná schůzka proběhne ve středu 19. listopadu v 16. hodin.

Další etapa za půl roku

Druhá etapa prací by měla začít v květnu příštího roku a ta přinese přesun zastávek, nový kruhový objezd, změny v křižovatce, chodníky a podchod. Architekti a pracovníci z investic a projektů magistrátu počítají také s plánovanou revitalizací opěrné zdi u školy nebo kamerový systém.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×