Zprávy

Nablýskaná flotila může vyrazit. „Na zimu jsme připraveni,“ hlásí Technické služby

Reklama

Chomutov - Technické služby představily šestatřicet strojů, které se budou starat o vozovky a chodníky v zimním období. Technika, její obsluha i posypové materiály jsou připravené, zima může začít. „Jako každý rok je také pečlivě vypracován plán zimní údržby, který počítá i s náhlými přívaly sněhu, silnými mrazy či vichřicemi," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

technické611

1 000 tun soli, písek a drť přichází průběžně

O bezproblémovou sjízdnost silnic se nám letos postarají čtyři velké sypače, čtyři traktory se závěsnou radlicí a dva s čelní šípovou radlicí a také čtyři malotraktory. Schůdnost chodníků zajistí pět multikár s radlicí a sypačem, jedna bez sypače. Šest dodávek bude na určená místa dovážet materiál pro ruční posyp. Když bude potřeba sníh z města odvážet, jsou připraveny čtyři nakladače a pět náklaďáků. Stav komunikací bude podle potřeby i několikrát denně kontrolovat dispečer v osobním voze. Na posyp komunikací je připraveno 1 000 tun soli, písek a drť kupuje organizace průběžně.

„Nelze zasahovat všude naráz"

Zimní období začíná 1. listopadu a končí 31. března. Pokud by však bylo zapotřebí udržovat komunikace i po tomto datu, Technické služby okamžitě zareagují. „O komunikace se v zimě staráme podle harmonogramu, pokud je potřeba, dokážeme ho upravit podle aktuální situace. Pokud však začne například hustě sněžit, není možné okamžitě ošetřit všechny komunikace naráz," uvádí ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Silnice mají tři, chodníky pak dvě kategorie

Silnice ve městě jsou rozdělené do tří kategorií podle pořadí důležitosti ošetření. Úseky v první kategorii, sem patří hlavní tahy a trasy autobusů a trolejbusů, musí Technické služby ošetřit do čtyř hodin od vzniku takzvané závady ve sjízdnosti (tedy od doby, kdy se pro řidiče či chodce zhorší podmínky).

Chodníky jsou rozdělené do dvou kategorií, ty v první musí být ošetřené do čtyřiadvaceti hodin. Celkem je v první kategorii téměř 26 kilometrů vozovek, ve druhé přes 13 kilometrů a ve třetí 76 kilometrů. Chodníků je v první kategorii 48 kilometrů a ve druhé 115 kilometrů. Z toho přes čtyři kilometry chodníků se mohou ošetřovat pouze ručně.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×