Zprávy

Nablýskaná flotila může vyrazit. „Na zimu jsme připraveni,“ hlásí Technické služby

Reklama

Chomutov - Technické služby představily šestatřicet strojů, které se budou starat o vozovky a chodníky v zimním období. Technika, její obsluha i posypové materiály jsou připravené, zima může začít. „Jako každý rok je také pečlivě vypracován plán zimní údržby, který počítá i s náhlými přívaly sněhu, silnými mrazy či vichřicemi," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

technické611

1 000 tun soli, písek a drť přichází průběžně

O bezproblémovou sjízdnost silnic se nám letos postarají čtyři velké sypače, čtyři traktory se závěsnou radlicí a dva s čelní šípovou radlicí a také čtyři malotraktory. Schůdnost chodníků zajistí pět multikár s radlicí a sypačem, jedna bez sypače. Šest dodávek bude na určená místa dovážet materiál pro ruční posyp. Když bude potřeba sníh z města odvážet, jsou připraveny čtyři nakladače a pět náklaďáků. Stav komunikací bude podle potřeby i několikrát denně kontrolovat dispečer v osobním voze. Na posyp komunikací je připraveno 1 000 tun soli, písek a drť kupuje organizace průběžně.

„Nelze zasahovat všude naráz"

Zimní období začíná 1. listopadu a končí 31. března. Pokud by však bylo zapotřebí udržovat komunikace i po tomto datu, Technické služby okamžitě zareagují. „O komunikace se v zimě staráme podle harmonogramu, pokud je potřeba, dokážeme ho upravit podle aktuální situace. Pokud však začne například hustě sněžit, není možné okamžitě ošetřit všechny komunikace naráz," uvádí ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Silnice mají tři, chodníky pak dvě kategorie

Silnice ve městě jsou rozdělené do tří kategorií podle pořadí důležitosti ošetření. Úseky v první kategorii, sem patří hlavní tahy a trasy autobusů a trolejbusů, musí Technické služby ošetřit do čtyř hodin od vzniku takzvané závady ve sjízdnosti (tedy od doby, kdy se pro řidiče či chodce zhorší podmínky).

Chodníky jsou rozdělené do dvou kategorií, ty v první musí být ošetřené do čtyřiadvaceti hodin. Celkem je v první kategorii téměř 26 kilometrů vozovek, ve druhé přes 13 kilometrů a ve třetí 76 kilometrů. Chodníků je v první kategorii 48 kilometrů a ve druhé 115 kilometrů. Z toho přes čtyři kilometry chodníků se mohou ošetřovat pouze ručně.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×