Zprávy

Sobotní dopoledne přineslo dvě nehody: Srážka s vlakem dopadla dobře, náraz do sloupu už moc ne

Reklama

Chomutov; Jirkov – K oběma nehodám došlo dnes kolem deváté hodiny ranní. Policisté a záchranáři nejprve zasahovali u kolize vlaku a osobního automobilu, pár minut poté vyjížděli k bouračce do Jirkova. A zatímco v prvním případě odnesly havárii pouze „plechy", v případě druhém byl řidič s vážnými zraněními převezen do ústecké nemocnice.

vlak111

Vlak vs. auto

Ke střetu vlakové soupravy a osobního automobilu došlo na železničním přejezdu v Otvické nákupní zóně. Podle policistů je pravděpodobnou příčinou nehody nedání přednosti ze strany řidiče osobáku, tím byl jednašedesátiletý muž německé národnosti. „Zasahující lékaři provedli veškerá ošetření na místě," uvádí mluvčí záchranky Pavel Šebesta.

Auto vs. sloup

Podstatně méně štěstí měl účastník další dopravní nehody, která se udála pouhých pár minut po té první. Třiadvacetiletý řidič Škody Octavia narazil ve směru od Vysoké Pece na Jirkov (ulice Jezerská, poblíž odbočky na Sady a školky Jirkov) do sloupu, po kolizi upadl do bezvědomí. „Pacient utrpěl těžká zranění a byl převezen na Traumacentrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," říká záchranář Pavel Šebesta.

Co se možných okolností nehody týká, ty nyní policisté prošetřují. „Pravděpodobnou příčinou může být v místě se vyskytující mlha," naznačuje policejní mluvčí Jana Matonohová.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×