Zprávy

Soutěž: Stvůry nebo nešťastníci? Do Chomutova míří slavná výstava „Katastrofy lidského těla“

Reklama

Chomutov – Dvě hlavy, čtyři oči, siamská dvojčata, vlčí syndrom... Příroda někdy dokáže být velmi krutá. Ve středověku byli tito lidé upalováni jako ďáblovy děti, v době pozdější sloužili jako atrakce cirků. Ani dnes to nemají lehké, jejich postižení prostě chtě nechtě fascinuje. Přijďte se sami přesvědčit, výstava s názvem „Katastrofy lidského těla" míří do Chomutova a my pro vás máme deset lístků.

VIDEO

Do České republiky se panoptikum voskových figurín lidských bytostí vrací po třinácti letech. V průběhu této doby absolvovaly anatomické anomálie úspěšné turné po Holandsku a Německu. Jedinečností celé výstavy je, že se ve všech případech jedná o figuríny osob, které skutečně žily. Mnozí z nich jsou dokonce zapsáni v Guinessově knize rekordů. Kromě již v úvodu popsaného se tak na vlastní oči můžete setkat s lidmi (voskovými) se dvěma obličeji nebo třeba s největším, nejmenším či nejtlustším člověkem planety.

„Jsou to věrné kopie"

„Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovaly pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých antropologických a přírodovědeckých muzeích celého světa," říká kurátorka výstavy Jacquelina Lasunov a dodává, „na základě informací z těchto institucí bylo umělci v Petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 věrných napodobenin z vosku. Na jejich výrobu byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny působí dokonale živým dojmem."

Kdy, kde a za kolikvýstava3010

Výstava v Chomutově začíná v pondělí 3. listopadu a poběží až do neděle 9. listopadu. Vydat se na ni můžete do sklepních prostor galerie Špejchar (chomutovská knihovna), za lístek zaplatíte: dospělí 60 korun, děti do dvanácti let a osoby ZTP 30 korun, ZTP/P půjdou zdarma. Školní výpravy (nad 10 žáků nebo studentů) zaplatí 20 korun za osobu.

Soutěž

Chcete být u toho? Zkuste štěstí v naší soutěži, pro pět z vás máme dvojici lístků. Pravidla jsou tradiční. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude tuto neděli 2. listopadu v 12.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Jedna z vystavovaných figurín je slavná „prsatice" Lolo Ferrari. Napište nám, kolik litrů silikonu na její poprsí plastičtí chirurgové spotřebovali.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×