Zprávy

Soutěž: Stvůry nebo nešťastníci? Do Chomutova míří slavná výstava „Katastrofy lidského těla“

Reklama

Chomutov – Dvě hlavy, čtyři oči, siamská dvojčata, vlčí syndrom... Příroda někdy dokáže být velmi krutá. Ve středověku byli tito lidé upalováni jako ďáblovy děti, v době pozdější sloužili jako atrakce cirků. Ani dnes to nemají lehké, jejich postižení prostě chtě nechtě fascinuje. Přijďte se sami přesvědčit, výstava s názvem „Katastrofy lidského těla" míří do Chomutova a my pro vás máme deset lístků.

VIDEO

Do České republiky se panoptikum voskových figurín lidských bytostí vrací po třinácti letech. V průběhu této doby absolvovaly anatomické anomálie úspěšné turné po Holandsku a Německu. Jedinečností celé výstavy je, že se ve všech případech jedná o figuríny osob, které skutečně žily. Mnozí z nich jsou dokonce zapsáni v Guinessově knize rekordů. Kromě již v úvodu popsaného se tak na vlastní oči můžete setkat s lidmi (voskovými) se dvěma obličeji nebo třeba s největším, nejmenším či nejtlustším člověkem planety.

„Jsou to věrné kopie"

„Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovaly pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých antropologických a přírodovědeckých muzeích celého světa," říká kurátorka výstavy Jacquelina Lasunov a dodává, „na základě informací z těchto institucí bylo umělci v Petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 věrných napodobenin z vosku. Na jejich výrobu byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny působí dokonale živým dojmem."

Kdy, kde a za kolikvýstava3010

Výstava v Chomutově začíná v pondělí 3. listopadu a poběží až do neděle 9. listopadu. Vydat se na ni můžete do sklepních prostor galerie Špejchar (chomutovská knihovna), za lístek zaplatíte: dospělí 60 korun, děti do dvanácti let a osoby ZTP 30 korun, ZTP/P půjdou zdarma. Školní výpravy (nad 10 žáků nebo studentů) zaplatí 20 korun za osobu.

Soutěž

Chcete být u toho? Zkuste štěstí v naší soutěži, pro pět z vás máme dvojici lístků. Pravidla jsou tradiční. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude tuto neděli 2. listopadu v 12.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Jedna z vystavovaných figurín je slavná „prsatice" Lolo Ferrari. Napište nám, kolik litrů silikonu na její poprsí plastičtí chirurgové spotřebovali.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×