Zprávy

Mezi hasiči se rozdělovaly medaile, ocenění obdrželi také tři Chomutováci

Reklama

Chomutov, Ústecký kraj – Služební medaile Hasičského záchranného sboru ČR byly udělovány u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu a oceněno bylo hned osmačtyřicet hasičů Ústeckého kraje. Pro metál si došla také trojice Chomutováků.

hasiči3010

Medaile Za věrnost I. stupně předával generální ředitel HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslav Ryba už 23. října 2014 v prostorách Trojského zámku v Praze, slavnostním předáním služebních medailí II. a III. stupně byl pověřen ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Roman Vyskočil. To se uskutečnilo 29. října 2014 ve Velkém knihovním sále Zámku Děčín. Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje zároveň předáním hasičského kordu okresnímu požárnímu radovi Saského Švýcarska - Východního Krušnohoří Karstenu Neumanovi ocenil spolupráci s německými kolegy.

Ocenění hasiči

Za věrnost I. stupně: nprap. Antonín Hájek (ÚO Žatec)

Za věrnost II. stupně: plk.Ing. Pavel Antoš (Žatec); plk. Ing. Eva Benáková (Most); nprap. Tomáš Bubeníček (Děčín); prap. Jan Cvejn (Krajské ředitelství); nprap. Petr Havlata (Teplice); nprap. Otto Hess (Žatec); nprap. Vladimír Jandík (Žatec); ppor. Martin Jánošík (Ústí nad Labem); ppor. Ing. Stanislav Kalauz (Ústí nad Labem); nprap. Petr Křemen (Ústí nad Labem); plk. Ing. Adolf Langer (Teplice); nprap. František Marek (Litoměřice); nprap. Karel Novotný (Litoměřice); nstržm. Jiří Procházka (Chomutov); ppor. Jiří Tajč (Litoměřice); nprap. Antonín Váňa (Litoměřice); pprap. Jiří Zamrzla (Žatec); nprap. Daniel Zima (Teplice)

Za věrnost III.stupně: mjr. Ing. Pavel Bem (Žatec); nstržm. Jan Beneš (Děčín); prap. Jan Černý (Krajské ředitelství); npor. Ing. Petr Červinka (Krajské ředitelství); pprap. Ing. Jan Diessner (Děčín); pprap. Pavel Fůs (Žatec); nprap. Gerhard Gyra (Most); ppor. Michal Hrdlička (Žatec); nprap. Pavel Hrubeš (Most); kpt. Ing. Radovan Hříbal (Krajské ředitelství); nprap. Jan Hubený (Litoměřice); nprap. Petr Huk (Ústí nad Labem); ppor. Josef Choreň (Most); nprap. Jana Chytrá (Žatec); nprap. Bc. Martin Klabík (Děčín); nprap. Petra Križanová (Krajské ředitelství); pprap. Vlastimil Krob (Chomutov); ppor. Eduard Křepel, DiS (Ústí nad Labem); por. Bc. Martin Kudr (Děčín); nprap. Petr Kuchynka (Ústí nad Labem); plk. Mgr. Lucie Landovská (Krajské ředitelství); pprap. Jiří Masopust (Teplice); nstržm. Kamil Přibyl (Žatec); ppor. Bc. Dan Schwamberger DiS (Most); pprap. Jan Šíma (Chomutov); pprap. Zdeněk Verner (Žatec); nprap. Milan Vojtěch (Ústí nad Labem); nprap. Ing. Petr Waldhauser (Litoměřice); pprap. Pavel Źák (Ústí nad Labem)

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×