Zprávy

Kadaňská radnice definitivně zakázala podomní prodej, při porušení hrozí nemalá pokuta

Reklama

Kadaň – Město Kadaň je v pořadí třetím místem našeho regionu, kde skončilo obtěžování podomních a jiných prodejců. V současné době platí zákaz také v Chomutově a Jirkově, v Klášterci nad Ohří s podobným opatřením podle slov starostky Kateřiny Mazánkové do budoucna počítají.

kadaň2910Město chrání občana

Důvodem změny kadaňského Tržního řádu je snaha uchránit občany před pokoutnými a mnohdy i na hraně zákona pohybujícími se praktikami prodejců. V případě, že byste se nyní s něčím podobným opět setkali, je na místě se obrátit na Městskou policii.

Kadaňský zákaz platí na území celého města, za jeho porušení hrozí „podnikatelům" vysoké pokuty (právnická osoba a fyzická osoba podnikatel až 200 tisíc korun, fyzická osoba až 30 tisíc korun).

Co říká Tržní řád...

Podomní prodej je nabídka, prodej zboží nebo poskytování služeb bez prodejního zařízení, kdy je prodejcem bez předchozí objednávkyprodáváno zboží nebo nabízeny služby uživatelům v objektech určených k bydlení.

Místa pro prodej zboží a poskytování služeb jsou zejména tržnice, tržiště, tržní místa, předsunuté prodeje a předzahrádky. Tady lze prodávat takové zboží a poskytovat takové služby, které nejsou vyloučeny zvláštními právními předpisy.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×