Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Drobná pěstitelka trávy; veřejný hanbář-onanista; banditu soud propustil

Reklama

Chomutovsko - Policejní zápisníček aneb Co přinesl uplynulý týden...

policista2210Klášterec nad Ohří

Na kláštereckou policii se v minulém týdnu obrátila místní obyvatelka a oznámila, že v ulici Pod stadionem viděla muže, který stál na cestě se spuštěnými kalhotami a onanoval. Muž ji neoslovil, nepronásledoval a žena z místa utekla. Následně se na policii obrátily se stejným svědectvím ještě další ženy. Policisté přijali celkem tři oznámení a zjistili, že uvedené jednání má na svědomí 22letý místní obyvatel. Ten se po zadržení ke svému chování přiznal, nyní je podezřelý z výtržnictví. Vyšetřování nadále pokračuje, policisté budou nyní zkoumat duševní stav podezřelého muže.

V neděli (19. října) v podvečerních hodinách přišel 20letý obyvatel Klášterce nad Ohří do Budovatelské ulice. Před prodejnou zde oslovil procházejícího poškozeného a požadoval peníze. Po odmítnutí za ním šel až do ulice Mírová, kde muže napadl. Po následném zadržení byl obviněn z loupeže, obvinění si převzal a skončil v cele předběžného zadržení. Na státní zastupitelství putoval návrh na jeho vzetí do vazby. Na příkaz státního zástupce však byl ze zadržení propuštěn, vyšetřován je nadále na svobodě.

Chomutov

Policejní komisař obvinil 24letou ženu z okresního města z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Ve skleníku na zahradě totiž pěstovala od dubna letošního roku rostlinu konopí, ačkoliv nemá k nakládání s touto rostlinou oprávnění. Dvě rostliny byly na místě zajištěny a zaslány k odbornému zkoumání. Žena si obvinění převzala, v případě odsouzení jí hrozí peněžitý trest nebo může skončit až na šest měsíců ve vězení.

Z ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování je podezřelý 37letý muž z Chomutova. Na začátku října napadl v bytě na Palacké ulici svoji manželku. Nejdříve se pohádali a pak došlo i na rány a vulgární urážky. Zranění, které žena utrpěla, si vyžádalo ošetření u lékaře s následnou dobou léčení po dobu šesti týdnů. Policistům se podařilo vyslechnutím dalších obyvatel domu prokázat, že k napadání manželky docházelo již v minulosti a útoky jsou vedeny se stupňující intenzitou. Přikročili proto k vykázání násilníka ze společně obývaných prostor. Vyšetřování nadále pokračuje.

Jirkov

Policisté v Jirkově pátrali po pachateli, který v polovině srpna letošního roku poškodil mycí box u čerpací stanice v nákupní zóně. Z prostoru boxu odcizil dva kabely připojené k rozvodné skříni. Muži zákona nyní zjistili, že škodu za téměř 15 tisíc korun způsobil svým jednáním 34letý muž z okresního města. Navíc vyplynulo z vyšetřování, že za krádež byl pravomocně odsouzen Okresním soudem v Chomutově v nedávné době hned několikrát. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×