Zprávy

Zoopark pokračuje v úspěšné tradici chovu buvolů, za říjen hlásí nový čtyřicetikilový přírůstek

Reklama

Chomutov – Buvolí holčička se v chomutovské Podkrušnohorské zoo narodila začátkem měsíce, přesně na Světový den zvířat (4. října). Samice buvola domácího Bára zvládla porod bez asistence chovatele, po dvou hodinách se tele postavilo na nohy. „První tři dny strávilo s matkou ve vnitřní ubikaci, sledoval jsem, jestli pravidelně pije mateřské mléko a je dostatečně vitální. Do odchovu většinou není potřeba nijak zasahovat," vysvětlil chovatel Libor Vašíček.

buvol2610

Je to „drobek"

Po narození vážila samice buvola pouhých 40 kilogramů, v dospělosti dosáhne hmotnosti až 800 kilo. Velké rohy, které jsou ozdobou buvolích samců i samic, začínají mláďatům růst asi ve třech měsících věku. „ Buvoli mají velice rádi vodu, v létě v ní tráví spoustu času a velmi dobře plavou. Mláďata se ale rodí většinou na podzim a koupání si začnou užívat až na jaře," upřesnil Vašíček. V zimě tráví skupina více času ve vnitřní ubikaci.

Buvoly domácí chová zoopark od 80. let minulého století, celkem se podařilo odchovat již 63 mláďat. V současné době tvoří chovnou skupinu šest samic a tři samci. Vůdčí je dominantní samec a nejsilnější samice.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×