Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Dvojitý stalking; loupež na motorkách; „zabiják“ z Vejprt

Reklama

Chomutovsko - Policejní zápisníček aneb Co přinesl uplynulý týden...

policista2210Chomutov

Policejní komisař obvinil pětačtyřicetiletého muže z Chomutova hned z několika trestných činů – omezování osobní svobody, pomluvy a nebezpečného pronásledování. Od září letošního roku muž opakovaně zasílá SMS zprávy poškozené i jejímu druhovi. Ve zprávách vyhrožuje a vulgárně nadává. Obdobný je i obsah zpráv, které odesílá do emailových schránek poškozených. Ženu sleduje svým vozidlem a do zaměstnání poškozených odesílá nepravdivé zprávy. Obviněný následně nedodržel ani předběžné opatření státního zastupitelství, které mu ukládalo ukončit jednání. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byl muž zdržen a na státní zastupitelství byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu Chomutov o uvalení vazby rozhodl, policejní eskorta ho proto doprovodila do vazební věznice v Litoměřicích.

Jirkov

Jirkovští policisté zasahovali v ulici Horova. Na chodníku u domu se sedmatřicetiletý muž choval agresivně, vulgárně nadával lidem a ve svém jednání nepřestal ani po příjezdu mužů zákona. Následovalo zadržení a převoz na policejní oddělení. Muži bylo sděleno podezření z trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení může skončit až na dva roky za mřížemi.

Křimov

Obvinění z krádeže a porušování domovní svobody si převzal od chomutovských kriminalistů šestatřicetiletý muž z Křimova. Od července letošního roku do minulého měsíce má na svědomí celkem osm vniknutí do objektů – sedmi automobilů a několika sklepů a kočárkáren v Chomutově a Jirkově. Svoji pozornost zaměřil především na jízdní kola, na místě ovšem nenechal ani snowboard a tašku s medailemi a poháry poškozeného, nářadí, fabkové zámky, autorádio, kolečkové brusle a další věci. Z vozidel sebral autobaterie, lékárničky a rybářskou výzbroj. Za sebou zanechal celkovou škodu ve výši 133 tisíc korun. Vyšetřování nadále pokračuje.

Vejprty

Policisté ve Vejprtech zasahovali v Kollárově ulici. Jednačtyřicetiletý muž zde slovně vyhrožoval své bývalé družce usmrcením. Jelikož to nebylo poprvé, kdy se takto choval, měla žena obavu o svůj život, a proto zavolala hlídku policie. Ta muže zadržela, jeho jednání vyhodnotila jako nebezpečné pronásledování. V případě odsouzení může skončit až na jeden rok ve vězení.

Kadaňsko

Muž z Kutné Hory oznámil na policii, že byl v pátek na silnici z Prunéřova na Výsluní zastaven dvěma neznámými muži, kteří přijeli na terénních motorkách. Následně do něj strčili a sebrali mu peněženku s hotovostí ve výši 6500 korun a z místa ujeli. Při prověřování okolností se však přiznal, že si všechno vymyslel. Uvedenou hotovost utratil pro vlastní potřebu a nevěděl, jak má tuto skutečnost vysvětlit své přítelkyni. Z výše uvedených důvodů policisté další vyšetřování ukončili.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×