Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Dvojitý stalking; loupež na motorkách; „zabiják“ z Vejprt

Reklama

Chomutovsko - Policejní zápisníček aneb Co přinesl uplynulý týden...

policista2210Chomutov

Policejní komisař obvinil pětačtyřicetiletého muže z Chomutova hned z několika trestných činů – omezování osobní svobody, pomluvy a nebezpečného pronásledování. Od září letošního roku muž opakovaně zasílá SMS zprávy poškozené i jejímu druhovi. Ve zprávách vyhrožuje a vulgárně nadává. Obdobný je i obsah zpráv, které odesílá do emailových schránek poškozených. Ženu sleduje svým vozidlem a do zaměstnání poškozených odesílá nepravdivé zprávy. Obviněný následně nedodržel ani předběžné opatření státního zastupitelství, které mu ukládalo ukončit jednání. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byl muž zdržen a na státní zastupitelství byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu Chomutov o uvalení vazby rozhodl, policejní eskorta ho proto doprovodila do vazební věznice v Litoměřicích.

Jirkov

Jirkovští policisté zasahovali v ulici Horova. Na chodníku u domu se sedmatřicetiletý muž choval agresivně, vulgárně nadával lidem a ve svém jednání nepřestal ani po příjezdu mužů zákona. Následovalo zadržení a převoz na policejní oddělení. Muži bylo sděleno podezření z trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení může skončit až na dva roky za mřížemi.

Křimov

Obvinění z krádeže a porušování domovní svobody si převzal od chomutovských kriminalistů šestatřicetiletý muž z Křimova. Od července letošního roku do minulého měsíce má na svědomí celkem osm vniknutí do objektů – sedmi automobilů a několika sklepů a kočárkáren v Chomutově a Jirkově. Svoji pozornost zaměřil především na jízdní kola, na místě ovšem nenechal ani snowboard a tašku s medailemi a poháry poškozeného, nářadí, fabkové zámky, autorádio, kolečkové brusle a další věci. Z vozidel sebral autobaterie, lékárničky a rybářskou výzbroj. Za sebou zanechal celkovou škodu ve výši 133 tisíc korun. Vyšetřování nadále pokračuje.

Vejprty

Policisté ve Vejprtech zasahovali v Kollárově ulici. Jednačtyřicetiletý muž zde slovně vyhrožoval své bývalé družce usmrcením. Jelikož to nebylo poprvé, kdy se takto choval, měla žena obavu o svůj život, a proto zavolala hlídku policie. Ta muže zadržela, jeho jednání vyhodnotila jako nebezpečné pronásledování. V případě odsouzení může skončit až na jeden rok ve vězení.

Kadaňsko

Muž z Kutné Hory oznámil na policii, že byl v pátek na silnici z Prunéřova na Výsluní zastaven dvěma neznámými muži, kteří přijeli na terénních motorkách. Následně do něj strčili a sebrali mu peněženku s hotovostí ve výši 6500 korun a z místa ujeli. Při prověřování okolností se však přiznal, že si všechno vymyslel. Uvedenou hotovost utratil pro vlastní potřebu a nevěděl, jak má tuto skutečnost vysvětlit své přítelkyni. Z výše uvedených důvodů policisté další vyšetřování ukončili.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×