Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Dvojitý stalking; loupež na motorkách; „zabiják“ z Vejprt

Reklama

Chomutovsko - Policejní zápisníček aneb Co přinesl uplynulý týden...

policista2210Chomutov

Policejní komisař obvinil pětačtyřicetiletého muže z Chomutova hned z několika trestných činů – omezování osobní svobody, pomluvy a nebezpečného pronásledování. Od září letošního roku muž opakovaně zasílá SMS zprávy poškozené i jejímu druhovi. Ve zprávách vyhrožuje a vulgárně nadává. Obdobný je i obsah zpráv, které odesílá do emailových schránek poškozených. Ženu sleduje svým vozidlem a do zaměstnání poškozených odesílá nepravdivé zprávy. Obviněný následně nedodržel ani předběžné opatření státního zastupitelství, které mu ukládalo ukončit jednání. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byl muž zdržen a na státní zastupitelství byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Soudce Okresního soudu Chomutov o uvalení vazby rozhodl, policejní eskorta ho proto doprovodila do vazební věznice v Litoměřicích.

Jirkov

Jirkovští policisté zasahovali v ulici Horova. Na chodníku u domu se sedmatřicetiletý muž choval agresivně, vulgárně nadával lidem a ve svém jednání nepřestal ani po příjezdu mužů zákona. Následovalo zadržení a převoz na policejní oddělení. Muži bylo sděleno podezření z trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení může skončit až na dva roky za mřížemi.

Křimov

Obvinění z krádeže a porušování domovní svobody si převzal od chomutovských kriminalistů šestatřicetiletý muž z Křimova. Od července letošního roku do minulého měsíce má na svědomí celkem osm vniknutí do objektů – sedmi automobilů a několika sklepů a kočárkáren v Chomutově a Jirkově. Svoji pozornost zaměřil především na jízdní kola, na místě ovšem nenechal ani snowboard a tašku s medailemi a poháry poškozeného, nářadí, fabkové zámky, autorádio, kolečkové brusle a další věci. Z vozidel sebral autobaterie, lékárničky a rybářskou výzbroj. Za sebou zanechal celkovou škodu ve výši 133 tisíc korun. Vyšetřování nadále pokračuje.

Vejprty

Policisté ve Vejprtech zasahovali v Kollárově ulici. Jednačtyřicetiletý muž zde slovně vyhrožoval své bývalé družce usmrcením. Jelikož to nebylo poprvé, kdy se takto choval, měla žena obavu o svůj život, a proto zavolala hlídku policie. Ta muže zadržela, jeho jednání vyhodnotila jako nebezpečné pronásledování. V případě odsouzení může skončit až na jeden rok ve vězení.

Kadaňsko

Muž z Kutné Hory oznámil na policii, že byl v pátek na silnici z Prunéřova na Výsluní zastaven dvěma neznámými muži, kteří přijeli na terénních motorkách. Následně do něj strčili a sebrali mu peněženku s hotovostí ve výši 6500 korun a z místa ujeli. Při prověřování okolností se však přiznal, že si všechno vymyslel. Uvedenou hotovost utratil pro vlastní potřebu a nevěděl, jak má tuto skutečnost vysvětlit své přítelkyni. Z výše uvedených důvodů policisté další vyšetřování ukončili.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

 • 02. prosinec 2016

  Droužkovice - Předvánoční farmářský trh můžete navštívit v sobotu 3. prosince v Droužkovicích. Tentokrát bude obohacen o domácí zabijačkové dobroty. Informuje Sdružení Západního Krušnohoří.

 • 02. prosinec 2016

  Chomutov – Ani druhou adventní neděli nemusíte strávit doma jen pečením, vařením a úklidem. S dětmi můžete vyrazit do skanzenu Stará Ves u zooparku, kde se budou vyrábět vánoční dekorace, poté přijede i Mikuláš. V sobotu a v neděli pokračuje též vánoční program na chomutovském náměstí.

 • 01. prosinec 2016

  Žatec – Velmi povedená Krampus show v Žatci bude proti loňsku nejspíš ještě lepší! Organizátoři se rozhodli, pro velký zájem veřejnosti, změnit a prodloužit trať pochodu Krampusů na nám. Svobody. Konat se bude v neděli 4. prosince.

 • 26. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s bohatým doprovodným programem chystají na neděli 27. listopadu v Klášterci nad Ohří. Začíná v 10.00 hodin bohoslužbou v kostele a žehnáním adventních věnců, následně pokračuje od 13.00 hodin na kláštereckém zámku a náměstí.

 • 24. listopad 2016

  Jirkov – Za chvíli jsou tady sice Vánoce, ale pokud nemáte dost dušičkového období a různých strašidelných akcí, můžete v sobotu 26. listopadu na jednu strašidelnou výpravu ještě vyrazit. Tentokrát do jirkovské věže.

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.

 • 14. listopad 2016

  Most – V Mostě se v pondělí 14. listopadu otevřel zrekonstruovaný Lidl. Řetězec ho nazývá prodejnou nové generace. Zákazníci si v novém obchodě budou moci užít komfortnější nakupování, zaměstnanci velkorysé zázemí. Novinkou je i wifi připojení zdarma nebo automat na kávu. Informuje o tom mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×