Zprávy

Politici nám nelhali. Slibovali změny a těch jsme se dočkali. Změnili své názory….

Reklama

Chomutov; Jirkov – Od dopočítání posledního volebního hlasu neuplynul ještě ani týden a lidé v Chomutově a Jirkově jsou slušně a mírně řečeno rozčarovaní. Každý z nás kdo šel k urnám a házel obálku, činil tak dle svého nejlepšího přesvědčení. Věřil. Věřil, že jím zvolená strana či hnutí splní své sliby. Víra nevydržela ani pouhých sedm dní.

„Nebylo zbytí"

Nejvíce diskuzí a vášní budí dvě PRO. PRO Chomutov a jirkovská strana PRO sport a zdraví. Nejdříve se podívejme na tu první. Od voleb uběhlo sotva pár hodin a na světě byla neuvěřitelná koalice. PRO Chomutov, Ano 2011 a KSČM. A právě poslední zmiňovanou vzali voliči PRO Chomutova jako zradu. Vedení strany si problém dobře uvědomovalo a téměř okamžitě se voličům omluvilo. „Prý nebylo zbytí. Sami s tím máme problém, ale jinak to složit nešlo. Komunisti jsou jen kompromis. Řada našich členů se s tím bude dlouho srovnávat."

Nám voličům je samozřejmě líto, že politici nyní budou prožívat těžký vnitřní boj, že se s vlastním rozhodnutím budou těžko srovnávat a že „určitě" budou mít těžké spaní. Selský rozum nám přesto velí popřemýšlet: Když je mi to tak líto a když je nemám tak rád a když s nimi nechci nic mít, tak to prostě neudělám. Nebo položím mandát. Nebo když budu sám proti, položím funkci.

Nic z toho se nestalo. Na položenou otázku nabízí se tedy jedna z možných odpovědí: Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu...

A co Jirkov?

Další příklad „férového" jednání máme v Jirkově. Volební pouták strany PRO sport a zdraví oznamoval, že: „PRO sport a zdraví vyčistí a ozdraví město Jirkov. Kdo jsou a proč kandidují? Jsou občané Jirkova a okolních obcí, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni s řízením a vedením města. Vadí jim neustále plané sliby vedení města. Vadí jim pasivita některých členů zastupitelstva. Prostě jsou nespokojení občané. Nikdy prý neměli politické ambice. Do voleb vstupují ze zoufalství nad aktuálním stavem a v komunální politice mají jediný cíl.Odstartovat v Jirkově pozitivní změnu. Mají toho prý už dost."

Krásně se to čte, moc krásně. Zvláště když je tam napsáno, že mají smysl pro fair play. Voliči uvěřili a poslali stranu do zastupitelstva (2 mandáty). Politici, zoufalí nad aktuálním stavem, posléze nijak dlouho nepřemýšleli a kývli na koalici. S kým? Se stávajícím vedením města. S tím vedením, se kterým jsou dlouhodobě nespokojeni.

A co zbyde chudáku voliči? Oči pro pláč a plán, že za čtyři roky jim to ukážeme...

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×