Zprávy

Politici nám nelhali. Slibovali změny a těch jsme se dočkali. Změnili své názory….

Reklama

Chomutov; Jirkov – Od dopočítání posledního volebního hlasu neuplynul ještě ani týden a lidé v Chomutově a Jirkově jsou slušně a mírně řečeno rozčarovaní. Každý z nás kdo šel k urnám a házel obálku, činil tak dle svého nejlepšího přesvědčení. Věřil. Věřil, že jím zvolená strana či hnutí splní své sliby. Víra nevydržela ani pouhých sedm dní.

„Nebylo zbytí"

Nejvíce diskuzí a vášní budí dvě PRO. PRO Chomutov a jirkovská strana PRO sport a zdraví. Nejdříve se podívejme na tu první. Od voleb uběhlo sotva pár hodin a na světě byla neuvěřitelná koalice. PRO Chomutov, Ano 2011 a KSČM. A právě poslední zmiňovanou vzali voliči PRO Chomutova jako zradu. Vedení strany si problém dobře uvědomovalo a téměř okamžitě se voličům omluvilo. „Prý nebylo zbytí. Sami s tím máme problém, ale jinak to složit nešlo. Komunisti jsou jen kompromis. Řada našich členů se s tím bude dlouho srovnávat."

Nám voličům je samozřejmě líto, že politici nyní budou prožívat těžký vnitřní boj, že se s vlastním rozhodnutím budou těžko srovnávat a že „určitě" budou mít těžké spaní. Selský rozum nám přesto velí popřemýšlet: Když je mi to tak líto a když je nemám tak rád a když s nimi nechci nic mít, tak to prostě neudělám. Nebo položím mandát. Nebo když budu sám proti, položím funkci.

Nic z toho se nestalo. Na položenou otázku nabízí se tedy jedna z možných odpovědí: Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu...

A co Jirkov?

Další příklad „férového" jednání máme v Jirkově. Volební pouták strany PRO sport a zdraví oznamoval, že: „PRO sport a zdraví vyčistí a ozdraví město Jirkov. Kdo jsou a proč kandidují? Jsou občané Jirkova a okolních obcí, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni s řízením a vedením města. Vadí jim neustále plané sliby vedení města. Vadí jim pasivita některých členů zastupitelstva. Prostě jsou nespokojení občané. Nikdy prý neměli politické ambice. Do voleb vstupují ze zoufalství nad aktuálním stavem a v komunální politice mají jediný cíl.Odstartovat v Jirkově pozitivní změnu. Mají toho prý už dost."

Krásně se to čte, moc krásně. Zvláště když je tam napsáno, že mají smysl pro fair play. Voliči uvěřili a poslali stranu do zastupitelstva (2 mandáty). Politici, zoufalí nad aktuálním stavem, posléze nijak dlouho nepřemýšleli a kývli na koalici. S kým? Se stávajícím vedením města. S tím vedením, se kterým jsou dlouhodobě nespokojeni.

A co zbyde chudáku voliči? Oči pro pláč a plán, že za čtyři roky jim to ukážeme...

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×