Zprávy

SOUTĚŽ: NEZMAŘI na Hřebíkárně!!! Folková legenda přijíždí do Chomutova, máme pro vás čtyři lístky

Reklama

Chomutov – Po dva víkendy zněla na chomutovské Hřebíkárně hudba rocková, nyní si na své přijdou folkaři. A že si chystaný koncert dozajista užijí, není pochyb, hrát tady nebude nikdo „menší" než muzikanti tělem i duší, česká folková stálice Nezmaři. Nebude to večer ledajaký, českobudějovická kapela na něm chystá křest svého CD Stopy bláznů. Ani to ale ještě není konec, jako host večera se na Hřebíkárně představí také chomutovsko-jirkovská formace Zfleku.

nezmaři1410

Nezmaři

Představovat dlouze kapelu Nezmaři není vůbec třeba. První zmínka o skupině se v hudebních análech datuje k roku 1978. Původně mělo jít o scénickou hudbu Divadla dramatických textů (Jihočeské divadlo), Nezmaři se však brzy osamostatnili a nastoupili na dlouhou a úspěšnou cestu na poli folku. V devadesátých letech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Nezmaři jsou charakterističtí vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Jejich repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová klasika, každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Za dobu svého fungování získali také mnohá ocenění. Kromě plzeňských Port jsou například držiteli dvou Zlatých klíčů (prestižní cena pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country). Na svém kontě mají přes dvě desítky CD a také DVD Nezmaři 30 let.

Zfleku

Skupina se objevila na scéně v roce 2013. Prvopočátkem jejího vzniku byl příchod zpěvačky a kytaristky Martiny Kuželové - Kuželky mezi dva již dlouhodobě spolu hrající muzikanty Vokyho (zpěv, kytara) a Josepha (zpěv, housle), kteří spolu vystupovali mimo svoji působnost v mateřské skupině Wodboku jako duo "Vodáci". Po několika setkáních kdosi z tria přišel na nápad přizvat rytmický nástroj, a tak se tedy mezi nimi objevil Pepa Vinopal zvaný též Brandy.

Na dalších zkouškách vykrystalizovala myšlenka: „Proč nepřidat ke kvartetu ještě pátý nástroj?" Tím nástrojem byla samozřejmě baskytara. Čtveřici tedy doplnil ještě Marcel Tvardík přezdívaný Mandel. Uskupení dostalo název Zfleku a kapela se zaměřila na akustické předělávky popových, rockových a country hitů jak z domácí scény, tak ze scény světové. Začátkem roku 2014 odchází Pepa Vinopal a na jeho postu ho střídá usměvavý Jirka Kluch. (zdroj: zfleku-chomutov.cz)

Kdy a za kolik

Nyní přichází na řadu to nejdůležitější. Na folkový večer se můžete vypravit v sobotu 18. října, koncert začíná v 19.00 hodin. Za lístek zaplatíte v předprodeji (recepce hotelu Hřebíkárna nebo chomutovské Infocentrum, tel. 731 909 845 a 775 864 282) 250 korun, na místě v den konání 280 korun.

Hrajeme o čtyři lístky

Chcete být u toho? Zkuste štěstí v naší soutěži, pro dva z vás máme opět dvojici lístků. Pravidla jsou tradiční. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v sobotu 18. října, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, kdo v roce 1978 stál za založením skupiny Nezmaři...

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×