Zprávy

SOUTĚŽ: NEZMAŘI na Hřebíkárně!!! Folková legenda přijíždí do Chomutova, máme pro vás čtyři lístky

Reklama

Chomutov – Po dva víkendy zněla na chomutovské Hřebíkárně hudba rocková, nyní si na své přijdou folkaři. A že si chystaný koncert dozajista užijí, není pochyb, hrát tady nebude nikdo „menší" než muzikanti tělem i duší, česká folková stálice Nezmaři. Nebude to večer ledajaký, českobudějovická kapela na něm chystá křest svého CD Stopy bláznů. Ani to ale ještě není konec, jako host večera se na Hřebíkárně představí také chomutovsko-jirkovská formace Zfleku.

nezmaři1410

Nezmaři

Představovat dlouze kapelu Nezmaři není vůbec třeba. První zmínka o skupině se v hudebních análech datuje k roku 1978. Původně mělo jít o scénickou hudbu Divadla dramatických textů (Jihočeské divadlo), Nezmaři se však brzy osamostatnili a nastoupili na dlouhou a úspěšnou cestu na poli folku. V devadesátých letech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Nezmaři jsou charakterističtí vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Jejich repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová klasika, každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Za dobu svého fungování získali také mnohá ocenění. Kromě plzeňských Port jsou například držiteli dvou Zlatých klíčů (prestižní cena pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country). Na svém kontě mají přes dvě desítky CD a také DVD Nezmaři 30 let.

Zfleku

Skupina se objevila na scéně v roce 2013. Prvopočátkem jejího vzniku byl příchod zpěvačky a kytaristky Martiny Kuželové - Kuželky mezi dva již dlouhodobě spolu hrající muzikanty Vokyho (zpěv, kytara) a Josepha (zpěv, housle), kteří spolu vystupovali mimo svoji působnost v mateřské skupině Wodboku jako duo "Vodáci". Po několika setkáních kdosi z tria přišel na nápad přizvat rytmický nástroj, a tak se tedy mezi nimi objevil Pepa Vinopal zvaný též Brandy.

Na dalších zkouškách vykrystalizovala myšlenka: „Proč nepřidat ke kvartetu ještě pátý nástroj?" Tím nástrojem byla samozřejmě baskytara. Čtveřici tedy doplnil ještě Marcel Tvardík přezdívaný Mandel. Uskupení dostalo název Zfleku a kapela se zaměřila na akustické předělávky popových, rockových a country hitů jak z domácí scény, tak ze scény světové. Začátkem roku 2014 odchází Pepa Vinopal a na jeho postu ho střídá usměvavý Jirka Kluch. (zdroj: zfleku-chomutov.cz)

Kdy a za kolik

Nyní přichází na řadu to nejdůležitější. Na folkový večer se můžete vypravit v sobotu 18. října, koncert začíná v 19.00 hodin. Za lístek zaplatíte v předprodeji (recepce hotelu Hřebíkárna nebo chomutovské Infocentrum, tel. 731 909 845 a 775 864 282) 250 korun, na místě v den konání 280 korun.

Hrajeme o čtyři lístky

Chcete být u toho? Zkuste štěstí v naší soutěži, pro dva z vás máme opět dvojici lístků. Pravidla jsou tradiční. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v sobotu 18. října, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, kdo v roce 1978 stál za založením skupiny Nezmaři...

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×