Zprávy

VIDEO: Divočáci narušili mostecké volby, prý za to můžou bezdomovci

Reklama

Most – Myslivci, hasiči, strážníci a policisté měli při sobotních volbách v Mostě hodně napilno. Stádo divokých prasat tady během dopoledne na více než hodinu narušilo volby, když osm divočáků vběhlo do areálu 1. Základní školy poblíž nemocnice. Prasata se ukryla v hustém křoví v parku u školy. Nakonec muselo dojít i na střelbu.

mostprasata1210

O problémech s „čuníky" informoval Městskou policii školník, do areálu školy vzápětí dorazili hlídky strážníků i státních policistů, myslivci se psy a také hasiči. Zpacifikovat divočáky nebylo snadné. „Jeden z nich zaútočil i na našeho strážníka," podotkla mluvčí Městské policie Ilona Kozlová.

„Byli tam čtyři dospělí a čtyři selata. Nejprve jsme se je snažili vytlačit pomocí loveckých psů a dělbuchů, ale to se nedařilo. Křoví opustili divočáci až díky pomoci hasičů," uvedl myslivec Václav Pém a dodal, „jelikož to bezdomovci krmí z ruky, tak oni ztrácejí přirozenou plachost a dostávají se do blízkosti obydlí, kde pak dochází k těmto nemilým kontaktům."

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁSAHU

Zvířata vyhnali hasiči proudem vody. Ta po sprše opustila úkryt a vyběhla zadním traktem školy po prolomení plotu do nemocničního areálu. V těchto chvílích použili myslivci a policisté zbraně a jedno zvíře postřelili. „V areálu nemocnice vyběhlo prase proti kolegovi. Ten musel použít služební zbraň a spolu s myslivcem divočáka zastřelil," uvedl k zásahu velitel 4. směny oddělení hlídkové služby Policie ČR v Mostě Radek Pukl.

Psi se následně vydali po stopě a dovedli „honce" až k opuštěnému objektu bývalého infekčního oddělení nemocnice. Postřelené prase našli myslivci ve křoví, ostatní divočáci utekli.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×