Zprávy

VIDEO: Divočáci narušili mostecké volby, prý za to můžou bezdomovci

Reklama

Most – Myslivci, hasiči, strážníci a policisté měli při sobotních volbách v Mostě hodně napilno. Stádo divokých prasat tady během dopoledne na více než hodinu narušilo volby, když osm divočáků vběhlo do areálu 1. Základní školy poblíž nemocnice. Prasata se ukryla v hustém křoví v parku u školy. Nakonec muselo dojít i na střelbu.

mostprasata1210

O problémech s „čuníky" informoval Městskou policii školník, do areálu školy vzápětí dorazili hlídky strážníků i státních policistů, myslivci se psy a také hasiči. Zpacifikovat divočáky nebylo snadné. „Jeden z nich zaútočil i na našeho strážníka," podotkla mluvčí Městské policie Ilona Kozlová.

„Byli tam čtyři dospělí a čtyři selata. Nejprve jsme se je snažili vytlačit pomocí loveckých psů a dělbuchů, ale to se nedařilo. Křoví opustili divočáci až díky pomoci hasičů," uvedl myslivec Václav Pém a dodal, „jelikož to bezdomovci krmí z ruky, tak oni ztrácejí přirozenou plachost a dostávají se do blízkosti obydlí, kde pak dochází k těmto nemilým kontaktům."

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁSAHU

Zvířata vyhnali hasiči proudem vody. Ta po sprše opustila úkryt a vyběhla zadním traktem školy po prolomení plotu do nemocničního areálu. V těchto chvílích použili myslivci a policisté zbraně a jedno zvíře postřelili. „V areálu nemocnice vyběhlo prase proti kolegovi. Ten musel použít služební zbraň a spolu s myslivcem divočáka zastřelil," uvedl k zásahu velitel 4. směny oddělení hlídkové služby Policie ČR v Mostě Radek Pukl.

Psi se následně vydali po stopě a dovedli „honce" až k opuštěnému objektu bývalého infekčního oddělení nemocnice. Postřelené prase našli myslivci ve křoví, ostatní divočáci utekli.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×