Zprávy

Český fenomén „Vše na poslední chvíli“ funguje i u voleb. Nejvíce lidí chodí k urnám právě teď

Reklama

Chomutovsko – Zhruba za necelou hodinu se definitivně zavřou volební místnosti a „komisaři" začnou přepočítávat výsledky. Na volby jsme měli téměř dva dny, přesto si lidé nechávají vše na poslední chvíli. Zatímco včera neměly jednotlivé komise (samozřejmě jak kde) tolik práce, dnes k nim vyrazilo o poznání více voličů. A to ne hned ráno, nejvíce lidí začalo chodit kolem poledne.

volby1110

Jako bychom to měli v povaze. Je to pokaždé a ve všech směrech stejné. Příklady z minulosti? 1/ Je potřeba vyměnit řidičáky a máme na to půl roku? Lhůta končí 31. prosincem, vyrazíme na úřad 30. Pak se zlobíme na fronty. 2/ Jedeme na dovolenou a musíme si zařídit pas? To přece stačí pár dní před odjezdem. 3/ Na nákupy vánočních dárků vyrážíme nejraději po patnáctém prosinci. A takto bychom mohli pokračovat dále a dále.

Máme to prostě v povaze. Nic nám neuteče, času dost. A projevilo se to i u voleb. „Včera bylo docela „mrtvo". Dnes po ránu také nic moc, už to vypadalo na velký propadák. Poslední dvě hodiny máme ale plno," usmívá se jeden z členů komise.

A co vy, už jste byli volit?

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×