Zprávy

Tipy na víkend: Zrní v Chomutově; Katapult v Kadani; Noční kros na Úhošť a Róza v knihovně

Reklama

Chomutovsko – Ani druhý říjnový víkend nemusíte sedět doma. Připraveno je pro vás několikero koncertů, divadlo, netradiční sportík a nudit se nebudou ani děti.

katapult1010

PÁTEK 10. ŘÍJNA

Kadaň

8 příběhů, 8 tajemství...a 1 mrtvý muž za zamčenými dveřmi. Kadaňské divadlo Navenek uvádí „comédie policiére", tedy komedii s kriminální zápletkou 8 žen. Skvělé inscenaci nechybí notná dávka napětí, nečekaná odhalení i svébytný humor. Je vrahem nutně jen ten, kdo stiskne kohoutek?
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / KZ Orfeum / 50 korun

Jirkov

A co trocha jazzu? Přijďte si zpříjemnit podzimní večer s kapelou Kopakabános. Čeká vás skvělá zábava i hudební zážitek!
Kdy / kde: 20.00 hodin / Lezecká aréna Jirkov

SOBOTA 11. ŘÍJNA

Chomutov

Máte rádi zvířata? Vydejte se do Podkrušnohorského zooparku na Hubertovu jízdu. Uvidíte slavnostní nástup koní a honců a ukončení letošní jezdecké sezony.
Kdy / kde / za kolik: 11.00 hodin / jezdecký areál PZOO / zdarma

V zooparku ještě chvíli zůstaneme. V areálu Staré Vsi můžete strávit také zábavné odpoledne. Akce Pohádkové čtení je určena hlavně dětem a číst se bude ze Špalíčku veršů a pohádek Františka Hrubína.
Kdy / kde / za kolik: 14.00 hodin / Skanzen ve Staré Vsi / běžné vstupné do zooparku

Pozorný čtenář a návštěvník našich stránek ví, že další sobotní chomutovskou akcí je koncert kladenské kapely Zrní. V tomto případě dokonce můžete s e-chomutovskem vyhrát čtyři vstupenky (článek najdete zde, soutěž samotnou tady).
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / Hřebíkárna / 250 předprodej; 280 na místě v den koncertu

Kadaň

Za hudbou se můžete vydat také do Kadaně. Do královského města míří bigbít „par excellence", přijíždí legenda Katapult. Koncert proběhne v rámci akce „kadaňský" Oktoberfest a jako předkapela se představí Parademarche.
Kdy / kde / za kolik: 18.00 hodin / KZ Orfeum / 250 předprodej, 300 korun na místě

A i v Kadani ještě chvilku pobudeme a tak „trochu" si zasportujeme. Místní Sportovní klub Městské policie pořádá Noční běh přes Úhošť. Závod je vzhledem k náročnosti terénu a běhu za tmy určen pro závodníky starší 18 let, účastníci od 15 let se mohou běhu zúčastnit pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce. Parkování je zajištěno u fotbalového hřiště v Úhošťanech, v zázemí závodu bude k dispozici wc, sprcha a občerstvení (podrobnější info najdete zde).

NEDĚLE 12. ŘÍJNA

Chomutov

V neděli si nenechte ujít další, v pořadí čtrnáctou, akci populárního Rodinného zápolení. Tentokrát se koza Róza a kozlík Rozmarýnek sejdou s dětmi v chomutovské knihovně, díl nese název Svět knížek. Součástí zápolení je také premiérové Listování. O co půjde? Jedná se o propojení divadla a literatury, tedy takový zvláštní druh scénického čtení, který v podání profesionálních herců předkládá divákům poutavou formou nový zážitek z četby (více zde).
Kdy: 10.00 – 17.00 hodin

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×