Zprávy

Tipy na víkend: Zrní v Chomutově; Katapult v Kadani; Noční kros na Úhošť a Róza v knihovně

Reklama

Chomutovsko – Ani druhý říjnový víkend nemusíte sedět doma. Připraveno je pro vás několikero koncertů, divadlo, netradiční sportík a nudit se nebudou ani děti.

katapult1010

PÁTEK 10. ŘÍJNA

Kadaň

8 příběhů, 8 tajemství...a 1 mrtvý muž za zamčenými dveřmi. Kadaňské divadlo Navenek uvádí „comédie policiére", tedy komedii s kriminální zápletkou 8 žen. Skvělé inscenaci nechybí notná dávka napětí, nečekaná odhalení i svébytný humor. Je vrahem nutně jen ten, kdo stiskne kohoutek?
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / KZ Orfeum / 50 korun

Jirkov

A co trocha jazzu? Přijďte si zpříjemnit podzimní večer s kapelou Kopakabános. Čeká vás skvělá zábava i hudební zážitek!
Kdy / kde: 20.00 hodin / Lezecká aréna Jirkov

SOBOTA 11. ŘÍJNA

Chomutov

Máte rádi zvířata? Vydejte se do Podkrušnohorského zooparku na Hubertovu jízdu. Uvidíte slavnostní nástup koní a honců a ukončení letošní jezdecké sezony.
Kdy / kde / za kolik: 11.00 hodin / jezdecký areál PZOO / zdarma

V zooparku ještě chvíli zůstaneme. V areálu Staré Vsi můžete strávit také zábavné odpoledne. Akce Pohádkové čtení je určena hlavně dětem a číst se bude ze Špalíčku veršů a pohádek Františka Hrubína.
Kdy / kde / za kolik: 14.00 hodin / Skanzen ve Staré Vsi / běžné vstupné do zooparku

Pozorný čtenář a návštěvník našich stránek ví, že další sobotní chomutovskou akcí je koncert kladenské kapely Zrní. V tomto případě dokonce můžete s e-chomutovskem vyhrát čtyři vstupenky (článek najdete zde, soutěž samotnou tady).
Kdy / kde / za kolik: 19.00 hodin / Hřebíkárna / 250 předprodej; 280 na místě v den koncertu

Kadaň

Za hudbou se můžete vydat také do Kadaně. Do královského města míří bigbít „par excellence", přijíždí legenda Katapult. Koncert proběhne v rámci akce „kadaňský" Oktoberfest a jako předkapela se představí Parademarche.
Kdy / kde / za kolik: 18.00 hodin / KZ Orfeum / 250 předprodej, 300 korun na místě

A i v Kadani ještě chvilku pobudeme a tak „trochu" si zasportujeme. Místní Sportovní klub Městské policie pořádá Noční běh přes Úhošť. Závod je vzhledem k náročnosti terénu a běhu za tmy určen pro závodníky starší 18 let, účastníci od 15 let se mohou běhu zúčastnit pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce. Parkování je zajištěno u fotbalového hřiště v Úhošťanech, v zázemí závodu bude k dispozici wc, sprcha a občerstvení (podrobnější info najdete zde).

NEDĚLE 12. ŘÍJNA

Chomutov

V neděli si nenechte ujít další, v pořadí čtrnáctou, akci populárního Rodinného zápolení. Tentokrát se koza Róza a kozlík Rozmarýnek sejdou s dětmi v chomutovské knihovně, díl nese název Svět knížek. Součástí zápolení je také premiérové Listování. O co půjde? Jedná se o propojení divadla a literatury, tedy takový zvláštní druh scénického čtení, který v podání profesionálních herců předkládá divákům poutavou formou nový zážitek z četby (více zde).
Kdy: 10.00 – 17.00 hodin

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×