Zprávy

Muspy, Nya, Ratu a Lara. Čtveřice mladých rysů karpatských už má svá jména…

Reklama

Chomutov – Křtu samotného se ujali zvláštní hosté, režisér Juraj Jakubisko se ženou Deanou a náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Jména pro jednoho samce a tři samice vybrali návštěvníci zooparkového facebookového profilu. „Sto tipujících poslalo čtyři stovky návrhů. Nejvíce se líbila jména Muspy, Nya, Ratu a Lara," uvádí ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

rys910

Mladí půjdou do Evropy

Mláďata se narodila 14. května samici „Princezně", pocházející z volné přírody. Otcem je samec deponovaný do zooparku ze Zoo Liberec. Rysí mládí v chovu Podkrušnohorského zooparku bohužel nezůstane, na doporučení koordinátora chovu rysů poputuje do některého evropského chovného zařízení.

Další panda

Křest samotný probíhal v rámci Mezinárodního Dne zvířat, na tento den se do zooparku vypravilo a svátek tak oslavilo 1 869 lidí. Kromě „udělování" nových jmen byla v prostorách areálu Dětské zoo představena nová atrakce a vítal se také vzácný přírůstek. Sameček pandy červené Fox dostal do výběhu novou pandí kamarádku, se kterou v budoucnu vytvoří chovný pár.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×