Zprávy

Život v sídlištích zlepší důraz na bezpečnost a prostor pro zábavu, říká primátor

Reklama

Chomutov - Přestože vzniká mnoho ploch pro trávení volného času, život především na sídlištích zhoršuje příliv nepřizpůsobivých, které město nepozvalo, ale musí se s nimi vyrovnat a zabránit negativním vlivům, které do města přinesli.

Otevření sportoviště na ZŠ Písečná.

„Je nutné si reálně uvědomit, co město může a co ne. V maximální míře využívá zákazy pobytu pro notorické přestupce, Záchranný kruh kontroluje domy s převážně nepřizpůsobivými obyvateli. Funguje projekt Váš strážník. V ulicích chodí asistenti prevence. To jsou kroky, které se, i bez volebních slibů, dějí," říká primátor, který připomněl, že se chystá zvýšení počtu kamer o 44. „Nelze občanům slibovat to, co nemůže splnit ani Policie ČR. Tedy stát," dodal.

Zvyšování bezpečnosti je jedna cesta, druhou je výstavba hřišť, sportovišť a volnočasových areálů. Na každém sídlišti ve městě jsou hřiště, kam si děti mohou zdarma přijít zakopat s míčem, protáhnout se na prolézačkách nebo si jen tak posedět. Hřiště u škol jsou v odpoledních hodinách přístupná veřejnosti, mládež tam tedy může trávit čas po škole. Na Březenecké je takové hřiště u základní školy, stejně tak na Zahradní či na Písečné. Kamenná má navíc areál Eldorádo, který je rájem pro jezdce na skateboardu. V příštím roce se tam ale budou sjíždět i vyznavači adrenalinové jízdy na kole v dirt parku. Dráhy tam ale nebudou jen pro ty, co už něco umí. Naprostí nováčci v tomto sportu se budou moci učit na jednoduché trati. Ve stejném areálu bude i venkovní posilovna, takzvaný street workout. Velkou spoustu relaxace nabízí volnočasový areál Domovinka.

V deštivých dnech nebo v mrazech, které nás teď čekají, se málokomu chce vyrazit za sportem nebo zábavou ven. V takovém případě je čas navštívit nějakou akci nebo kroužek v Domečku či u skautů, kde si na své přijde opravdu každý. Děti ze sociálně slabých rodin se mohou scházet v Kamínku, kde je odpoledne o zábavu vždy postaráno. Pro menší děti a jejich rodiče bude brzy otevřeno rodinné centrum Rozmarýnek v centrálním parku, mnoho aktivit pro děti i rodiče nabízí mateřské centrum Kolibřík. Pravidelnou zábavu pak nabízí nespočet sportovních klubů či zájmových organizací, nemluvě o areálu Zadních Vinohrad, který si přímo klade za cíl bojovat s nudou.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×