Zprávy

Život v sídlištích zlepší důraz na bezpečnost a prostor pro zábavu, říká primátor

Reklama

Chomutov - Přestože vzniká mnoho ploch pro trávení volného času, život především na sídlištích zhoršuje příliv nepřizpůsobivých, které město nepozvalo, ale musí se s nimi vyrovnat a zabránit negativním vlivům, které do města přinesli.

Otevření sportoviště na ZŠ Písečná.

„Je nutné si reálně uvědomit, co město může a co ne. V maximální míře využívá zákazy pobytu pro notorické přestupce, Záchranný kruh kontroluje domy s převážně nepřizpůsobivými obyvateli. Funguje projekt Váš strážník. V ulicích chodí asistenti prevence. To jsou kroky, které se, i bez volebních slibů, dějí," říká primátor, který připomněl, že se chystá zvýšení počtu kamer o 44. „Nelze občanům slibovat to, co nemůže splnit ani Policie ČR. Tedy stát," dodal.

Zvyšování bezpečnosti je jedna cesta, druhou je výstavba hřišť, sportovišť a volnočasových areálů. Na každém sídlišti ve městě jsou hřiště, kam si děti mohou zdarma přijít zakopat s míčem, protáhnout se na prolézačkách nebo si jen tak posedět. Hřiště u škol jsou v odpoledních hodinách přístupná veřejnosti, mládež tam tedy může trávit čas po škole. Na Březenecké je takové hřiště u základní školy, stejně tak na Zahradní či na Písečné. Kamenná má navíc areál Eldorádo, který je rájem pro jezdce na skateboardu. V příštím roce se tam ale budou sjíždět i vyznavači adrenalinové jízdy na kole v dirt parku. Dráhy tam ale nebudou jen pro ty, co už něco umí. Naprostí nováčci v tomto sportu se budou moci učit na jednoduché trati. Ve stejném areálu bude i venkovní posilovna, takzvaný street workout. Velkou spoustu relaxace nabízí volnočasový areál Domovinka.

V deštivých dnech nebo v mrazech, které nás teď čekají, se málokomu chce vyrazit za sportem nebo zábavou ven. V takovém případě je čas navštívit nějakou akci nebo kroužek v Domečku či u skautů, kde si na své přijde opravdu každý. Děti ze sociálně slabých rodin se mohou scházet v Kamínku, kde je odpoledne o zábavu vždy postaráno. Pro menší děti a jejich rodiče bude brzy otevřeno rodinné centrum Rozmarýnek v centrálním parku, mnoho aktivit pro děti i rodiče nabízí mateřské centrum Kolibřík. Pravidelnou zábavu pak nabízí nespočet sportovních klubů či zájmových organizací, nemluvě o areálu Zadních Vinohrad, který si přímo klade za cíl bojovat s nudou.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×