Zprávy

Život v sídlištích zlepší důraz na bezpečnost a prostor pro zábavu, říká primátor

Reklama

Chomutov - Přestože vzniká mnoho ploch pro trávení volného času, život především na sídlištích zhoršuje příliv nepřizpůsobivých, které město nepozvalo, ale musí se s nimi vyrovnat a zabránit negativním vlivům, které do města přinesli.

Otevření sportoviště na ZŠ Písečná.

„Je nutné si reálně uvědomit, co město může a co ne. V maximální míře využívá zákazy pobytu pro notorické přestupce, Záchranný kruh kontroluje domy s převážně nepřizpůsobivými obyvateli. Funguje projekt Váš strážník. V ulicích chodí asistenti prevence. To jsou kroky, které se, i bez volebních slibů, dějí," říká primátor, který připomněl, že se chystá zvýšení počtu kamer o 44. „Nelze občanům slibovat to, co nemůže splnit ani Policie ČR. Tedy stát," dodal.

Zvyšování bezpečnosti je jedna cesta, druhou je výstavba hřišť, sportovišť a volnočasových areálů. Na každém sídlišti ve městě jsou hřiště, kam si děti mohou zdarma přijít zakopat s míčem, protáhnout se na prolézačkách nebo si jen tak posedět. Hřiště u škol jsou v odpoledních hodinách přístupná veřejnosti, mládež tam tedy může trávit čas po škole. Na Březenecké je takové hřiště u základní školy, stejně tak na Zahradní či na Písečné. Kamenná má navíc areál Eldorádo, který je rájem pro jezdce na skateboardu. V příštím roce se tam ale budou sjíždět i vyznavači adrenalinové jízdy na kole v dirt parku. Dráhy tam ale nebudou jen pro ty, co už něco umí. Naprostí nováčci v tomto sportu se budou moci učit na jednoduché trati. Ve stejném areálu bude i venkovní posilovna, takzvaný street workout. Velkou spoustu relaxace nabízí volnočasový areál Domovinka.

V deštivých dnech nebo v mrazech, které nás teď čekají, se málokomu chce vyrazit za sportem nebo zábavou ven. V takovém případě je čas navštívit nějakou akci nebo kroužek v Domečku či u skautů, kde si na své přijde opravdu každý. Děti ze sociálně slabých rodin se mohou scházet v Kamínku, kde je odpoledne o zábavu vždy postaráno. Pro menší děti a jejich rodiče bude brzy otevřeno rodinné centrum Rozmarýnek v centrálním parku, mnoho aktivit pro děti i rodiče nabízí mateřské centrum Kolibřík. Pravidelnou zábavu pak nabízí nespočet sportovních klubů či zájmových organizací, nemluvě o areálu Zadních Vinohrad, který si přímo klade za cíl bojovat s nudou.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×