Zprávy

ODS: Vandaly, zlodějíčky, pobudy vyženeme z vaší čtvrti

Reklama

Chomutov - Zákazy pobytu pro notorické přestupce a tvrdý postoj Záchranného kruhu jsou jedinou reálnou zbraní města proti nepřizpůsobivým, kteří už dostatečně otravují Chomutovanům život.

 

„Jen důsledné dodržování těchto kroků může zaříznout do klidu, se kterým tito občané nás nenechávají v noci spát, ničí náš majetek a často se pouští do vulgárních potyček," říká lídr chomutovské ODS Jan Řehák.

Umíme to. Už čtyřem desítkám přestupců byl zákaz vysloven. Je to málo, proto jsme letos založili speciální skupinu s názvem Ulice, která vyhledává notorické přestupce, aby jim prokázala většinou poslední přestupek, který jim chybí. Pak trest zákazu pobytu dostanou. „Je to jediný způsob, který není volebním slibem, ale zákony podloženou realitou, která je už přes rok uplatňována," říká Vít Šulc.

Jak to funguje? Jeden příklad za všechny. Pětadvacetiletý nepřizpůsobivý neskutečným způsobem otravoval život lidem v jednom z domů na Písečné. Zoufalí nájemníci se obrátili na územního strážníka, který lidem v domě začal pomáhat. Šetřením u majitele bytu zjistil, že muž v bytě nemá trvalé bydliště. Pak stačilo, aby spáchal třetí přestupek a na Písečné mu byl vysloven zákaz pobytu.

Stejné je to s vandalem, který něco ničí ve vašem okolí, s opilci, kteří vyřvávají po nocích a dalšími přestupci, jež lidem narušují spokojený a klidný život. Projekty Záchranný kruh a Váš strážník vždy stály na vaší straně. Jsou tu proto, aby řešili jak drobné přestupky, tak velké problémy ve vchodech s nepřizpůsobivými.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×