Zprávy

Nejlepší prevence! NOVÝ SEVER chce, aby v Chomutově vyrostla sportovní akademie pro místní děti

Reklama

V Chomutově by mohla vzniknout velká sportovní akademie pro široké spektrum dětí. Po hokejových reprezentantech, kteří vyrostli v akademii místních Pirátů, by tak Chomutov mohl zanedlouho mít i fotbalové reprezentanty a špičkové sportovce v dalších sportovních disciplínách od florbalu, basketbalu přes zápas a bojové sporty až po kanoistiku.

sportovci410

„Mnoho mladých lidí se dnes ve volném čase orientuje na elektronické vymoženosti moderní doby jako internet nebo počítačové hry, zatímco zájem o sport a pohybovou aktivitu soustavně upadá. Mnoho dětí a bohužel hlavně jejich rodičů upřednostňuje pasivní trávení volného času," říká bývalý známý chomutovský hokejista Stanislav Mikšovic.

Právě tento negativní společenský trend má změnit chomutovská sportovní akademie, která podchytí talentované děti a pod vedením profesionálních trenérů jim umožní zdokonalit se v konkrétních sportech. Jejím mottem je, že sport zaprvé vede naše stále obéznější děti ke zdravějšímu způsobu života a zadruhé také slouží jako nejlepší přirozená prevence patologických sociálních jevů, především městské kriminality mládeže. Současně sport tradičně vede mladé lidi k aktivitnímu životnímu stylu včetně profesního života. Sportovci jsou zvyklí převzít za sebe v životě zodpovědnost a nespoléhat se na druhé.

„Chceme pro sportovní akademii získat co největší počet dětí a přitáhnout je nejen ke sportu a ke studiu, ale také je naučit správné životosprávě, takže se v životě vyhnou kouření, alkoholu nebo návykovým látkám. Sport je současně naučí žít a pracovat v kolektivu a chovat se fair play, což jim později pomůže i v osobním a profesním životě," dodává Mikšovic.

Nejen bývalý hokejista Stanislav Mikšovic, ale také sportovní ředitel místních fotbalistů a stále aktivní hráč Radek Zaťko, šéf úspěšného chomutovského florbalového klubu Martin Bocian nebo třeba předseda Chomutovské ligy malé kopané Jiří Kupec. Ti všichni reprezentují v nadcházejících komunálních volbách hnutí NOVÝ SEVER, pro který je podpora místního sportu, zejména pak sportování dětí, jednou z hlavních priorit. Jména výše uvedených jsou zárukou toho, že nové hnutí na chomutovské politické mapě má o sportu v Chomutově i Jirkově dostatečný přehled.

novysever410

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×