Zprávy

Nejlepší prevence! NOVÝ SEVER chce, aby v Chomutově vyrostla sportovní akademie pro místní děti

Reklama

V Chomutově by mohla vzniknout velká sportovní akademie pro široké spektrum dětí. Po hokejových reprezentantech, kteří vyrostli v akademii místních Pirátů, by tak Chomutov mohl zanedlouho mít i fotbalové reprezentanty a špičkové sportovce v dalších sportovních disciplínách od florbalu, basketbalu přes zápas a bojové sporty až po kanoistiku.

sportovci410

„Mnoho mladých lidí se dnes ve volném čase orientuje na elektronické vymoženosti moderní doby jako internet nebo počítačové hry, zatímco zájem o sport a pohybovou aktivitu soustavně upadá. Mnoho dětí a bohužel hlavně jejich rodičů upřednostňuje pasivní trávení volného času," říká bývalý známý chomutovský hokejista Stanislav Mikšovic.

Právě tento negativní společenský trend má změnit chomutovská sportovní akademie, která podchytí talentované děti a pod vedením profesionálních trenérů jim umožní zdokonalit se v konkrétních sportech. Jejím mottem je, že sport zaprvé vede naše stále obéznější děti ke zdravějšímu způsobu života a zadruhé také slouží jako nejlepší přirozená prevence patologických sociálních jevů, především městské kriminality mládeže. Současně sport tradičně vede mladé lidi k aktivitnímu životnímu stylu včetně profesního života. Sportovci jsou zvyklí převzít za sebe v životě zodpovědnost a nespoléhat se na druhé.

„Chceme pro sportovní akademii získat co největší počet dětí a přitáhnout je nejen ke sportu a ke studiu, ale také je naučit správné životosprávě, takže se v životě vyhnou kouření, alkoholu nebo návykovým látkám. Sport je současně naučí žít a pracovat v kolektivu a chovat se fair play, což jim později pomůže i v osobním a profesním životě," dodává Mikšovic.

Nejen bývalý hokejista Stanislav Mikšovic, ale také sportovní ředitel místních fotbalistů a stále aktivní hráč Radek Zaťko, šéf úspěšného chomutovského florbalového klubu Martin Bocian nebo třeba předseda Chomutovské ligy malé kopané Jiří Kupec. Ti všichni reprezentují v nadcházejících komunálních volbách hnutí NOVÝ SEVER, pro který je podpora místního sportu, zejména pak sportování dětí, jednou z hlavních priorit. Jména výše uvedených jsou zárukou toho, že nové hnutí na chomutovské politické mapě má o sportu v Chomutově i Jirkově dostatečný přehled.

novysever410

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×