Zprávy

Během jednoho měsíce přijal zoopark téměř dvě desítky ježků. Skutečně ale potřebují naši pomoc?

Reklama

Chomutov - Stanice pro handicapované živočichy Podkrušnohorského zooparku přijala od začátku září šestnáct ježků, nejčastěji se jednalo o mláďata. Ve většině případů byli zbaveni parazitů, a pokud to jejich zdravotní stav dovolil, vrátili se do přírody. Potřebují ale „bodlináči" naši pomoc?

jezek410

„Mláďata do zimy zesílí"

„Téměř ve všech případech se jednalo o jedince, odebrané z volné přírody zbytečně. Dospělý ježek najde v září a říjnu v přírodě dostatečné množství potravy a s příchodem prvních listopadových mrazů již bude mít na překonání zimy vytvořené tukové zásoby. Co se mláďat týká, ta ještě do příchodu zimy výrazně zesílí," vysvětluje mluvčí zooparku Martina Pelcová.

Pouze malí či zranění

Lidskou péči tedy potřebují pouze ježci zranění či nemocní a osiřelá mláďata, ke kterým se matka nevrací, což v praxi znamená ježky poraněné po chycení do sítí či pastí a mladé, kteří mají ještě v listopadu hmotnost nižší než 600 gramů. „Než mládě zbytečně odeberete z přírody, přesvědčte se, že opravdu vaši pomoc potřebuje. Podrobné informace o tom, jak poznat, kdy je lidského zásahu třeba, najdete na našich stránkách www.zoopark.cz pod odkazem „skutečně potřebují naší pomoc?"," dodává ještě Pelcová.

Ježeka410

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×