Zprávy

„Nudíte se? Kupte si medvídka mývala“. Svátek seniorů oslavil kadaňský Domov po „hrabalovsku“

Reklama

Kadaň – Víte, že 1. říjen je v kalendářích zaznamenán jako Mezinárodní den seniorů? Svátek všech lidí „v moudrém věku" oslavili také klienti kadaňského Domova pro seniory a svůj den si užili s rozzářeným úsměvem. Od zaměstnanců dostali dárek v podobě vystoupení ochotníků divadla Navenek, ti si pro ně připravili skeč, v jehož jediné a hlavní roli vystupoval hřmotný Pepin z legendární knihy (a stejnojmenného snímku) Bohumila Hrabala Postřižiny.

pepintitul310

Pětice Pepinů pobavila

Jeden Pepin v místnosti, uši zaléhají, pět Pepinů, boží dopuštění. A právě tak nějak to vypadalo v Domově. Překotná „palba" slov, rozmáchlá gesta, příběhy a vyprávění jedno za druhým byly odměněny všudypřítomným smíchem a bouřlivým potleskem. Samozřejmě zazněla i okřídlená věta „Nudíte se? Kupte si medvídka mývala".

Překvapení se povedlo

„Jsme rádi, že se nám překvapení a dárek pro naše klienty vydařily. Herci souboru Navenek byli opravdu úžasní a patří jim veliký dík," říká ředitelka Domova Lenka Raadová.

Mezinárodní den seniorů

Tento svátek si první říjnový den připomíná svět od roku 1998. Vyhlášen byl Organizací spojených národů v čele s jejím tehdejším předsedou Kofi Annanem při příležitosti uznání Mezinárodního roku seniorů (1999).

FOTOGALERIE

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×