Zprávy

Jsou chomutovské přechody nebezpečné? Jak je hodnotíte?

Reklama

Chomutov - „Také si myslím, že je co zlepšovat," říká primátor Jan Mareš. Přechody přes silnice jsou krizovými místy, kde se najednou potkávají automobilisté, cyklisté a chodci. To často přináší krizové situace. „Proto při každé rekonstrukci ulic dělá město přechody bezpečnější," dodává.

Aby se lépe a bezpečněji přecházelo na přechodech přes silnici, když se setmí, do konce roku na dvanácti z nich přibude nové jasnější osvětlení. To pomůže v cestě chodcům a zlepší viditelnost pro řidiče. Nové osvětlení bude vybudováno v ulici Palackého, Bezručova, u školy v ulici Na Příkopech, Březenecké, ve Školní a Zborovské.

Na Písečné u Penny Marketu radnice nyní buduje nový ostrůvek. Ten vznikne i ve Vinohradské u hotelu Mertin. Bezpečnější přechody vzniknou v nejbližší době v rámci rekonstrukce v Šafaříkově ulici. Bezpečněji se bude také přecházet v okolí KASSu po jeho rekonstrukci.

Nové přechody už vznikly u škol ve Školní, na Příkopech, Beethovenově, další na Kadaňské, v Čelakovského a v Kostnické, v Jirkovské u podchodu ke Kauflandu či u zooparku. Nové osvětlené zebry jsou také v Hutnické, 17. listopadu a u Tesca mezi Zahradní a Písečnou a v ulici Pod Břízami. Zlepšilo se také přecházení v Dřínovské a Kyjické ulici.

Předchozí výčet nových či upravených přechodů není celý. „I nadále jsou v plánu investic další rekonstrukce ulic, při kterých se budou přechody modernizovat, aby odpovídaly všem bezpečnostním normám a byly maximálně viditelné například pomocí výrazných reflexních značek," uzavřel Jan Mareš.

 

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×