Zprávy

Horší a horší. Takový je život na chomutovských sídlištích

Reklama

Chomutov - Jak se žije na největších chomutovských sídlištích? Stále hůř a hůř, shodují se lidé, jejichž bydlištěm je Březenecká, Kamenná, Zahradní nebo Písečná. Zatímco dříve tamní obyvatelé řešili nedostatek parkovacích míst nebo nevyhovující jízdní řády trolejbusů, dnes je trápí o dost důležitější starosti. Problematické soužití se stále početnější skupinou nepřizpůsobivých spoluobčanů, bezpečnost dětí nebo nedostatek možností k aktivnímu využití volného času.

sidliste-foto299

„Před časem jsme si koupili a zrekonstruovali byt v panelovém domě. Do vlastního bydlení jsme investovali zhruba 600 tisíc korun. Během pár let se situace v našem okolí zásadním způsobem změnila k horšímu. Prázdné byty zaplnili lidé, kteří žijí jen ze sociálních dávek a nemají ambici začlenit se mezi většinu, která tu žila už dlouhé roky," líčí maminka dvou dětí příběh ze sídliště Zahradní, a dodává, „dětské hřiště před domem je každý den kompletně obsazené posedávajícími skupinkami -náctiletých, často i dospělých. A tak s dětmi sedíme doma nebo chodíme úplně jinam."

sídliště299

Řada lidí chce zoufalou situaci řešit stěhováním na jiné místo. Jenže naráží na fakt, že jejich byty jsou momentálně neprodejné. Od realitních makléřů často slyší: špatná lokalita, nebezpečné okolí, nepopulární sousedé. Pokud by skutečně chtěli byt prodat, musí se smířit s tím, že prodělají až několik stovek tisíc korun. To by většině z nich přineslo existenční starosti. A tak zůstávají v místech, kde už se dávno necítí komfortně a doufají, že se o jejich situaci brzy začne někdo zajímat.

Nadějí by jim mohly být blížící se komunální volby. Lokální politické hnutí NOVÝ SEVER má mimo jiné v plánu prioritně řešit právě bezpečnost na chomutovských (a také jirkovských) sídlištích. „Situaci na sídlištích dobře známe, vždyť řada z nás tady žije dlouhé roky. Zásadní změnou musí být to, aby VŠICHNI bez rozdílu dodržovali pravidla slušného soužití. A pokud tak kdokoliv nečiní, musí cítit tlak zodpovědných orgánů a úřadů. Jedině tak lze postupně snížit napětí mezi majoritní částí společnosti a nepřizpůsobivou menšinou," říká kandidát hnutí NOVÝ SEVER Jiří Kratochvíl, který se problematikou bezpečnosti na chomutovských sídlištích dlouhodobě zabývá. Sám žije v jednom z nich a dobře tak ví, co jeho sousedy nejvíce trápí.

e-chomutovsko-inzerce299

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×