Zprávy

Horší a horší. Takový je život na chomutovských sídlištích

Reklama

Chomutov - Jak se žije na největších chomutovských sídlištích? Stále hůř a hůř, shodují se lidé, jejichž bydlištěm je Březenecká, Kamenná, Zahradní nebo Písečná. Zatímco dříve tamní obyvatelé řešili nedostatek parkovacích míst nebo nevyhovující jízdní řády trolejbusů, dnes je trápí o dost důležitější starosti. Problematické soužití se stále početnější skupinou nepřizpůsobivých spoluobčanů, bezpečnost dětí nebo nedostatek možností k aktivnímu využití volného času.

sidliste-foto299

„Před časem jsme si koupili a zrekonstruovali byt v panelovém domě. Do vlastního bydlení jsme investovali zhruba 600 tisíc korun. Během pár let se situace v našem okolí zásadním způsobem změnila k horšímu. Prázdné byty zaplnili lidé, kteří žijí jen ze sociálních dávek a nemají ambici začlenit se mezi většinu, která tu žila už dlouhé roky," líčí maminka dvou dětí příběh ze sídliště Zahradní, a dodává, „dětské hřiště před domem je každý den kompletně obsazené posedávajícími skupinkami -náctiletých, často i dospělých. A tak s dětmi sedíme doma nebo chodíme úplně jinam."

sídliště299

Řada lidí chce zoufalou situaci řešit stěhováním na jiné místo. Jenže naráží na fakt, že jejich byty jsou momentálně neprodejné. Od realitních makléřů často slyší: špatná lokalita, nebezpečné okolí, nepopulární sousedé. Pokud by skutečně chtěli byt prodat, musí se smířit s tím, že prodělají až několik stovek tisíc korun. To by většině z nich přineslo existenční starosti. A tak zůstávají v místech, kde už se dávno necítí komfortně a doufají, že se o jejich situaci brzy začne někdo zajímat.

Nadějí by jim mohly být blížící se komunální volby. Lokální politické hnutí NOVÝ SEVER má mimo jiné v plánu prioritně řešit právě bezpečnost na chomutovských (a také jirkovských) sídlištích. „Situaci na sídlištích dobře známe, vždyť řada z nás tady žije dlouhé roky. Zásadní změnou musí být to, aby VŠICHNI bez rozdílu dodržovali pravidla slušného soužití. A pokud tak kdokoliv nečiní, musí cítit tlak zodpovědných orgánů a úřadů. Jedině tak lze postupně snížit napětí mezi majoritní částí společnosti a nepřizpůsobivou menšinou," říká kandidát hnutí NOVÝ SEVER Jiří Kratochvíl, který se problematikou bezpečnosti na chomutovských sídlištích dlouhodobě zabývá. Sám žije v jednom z nich a dobře tak ví, co jeho sousedy nejvíce trápí.

e-chomutovsko-inzerce299

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×