Zprávy

SOUTĚŽ: Na chomutovskou Hřebíkárnu míří rocková „bomba“, přijíždí David Koller a Jasná Páka

Reklama

Chomutov – PayaNoia, Do řady!, Znouzectnost a...JASNÁ PÁKA s Davidem Kollerem! Tento rockový nářez míří do Chomutova. Nebudou to čtyři večery, po které budete muset vyrážet na koncerty, uvidíte je pěkně v jeden den na chomutovské Hřebíkárně v rámci Open Air Festivalu „Bezručák 2014". Kdy? Už příští pátek, 3. října, od 17 hodin. A my pro jednoho z vás máme dva lístky.

koller279

Jasná Páka

Určitě největší a hlavní hvězdou večera bude legenda českého rocku, pražská Jasná Páka. Kapela, založená v roce 1981, neměla tehdy díky „vůli" režimu dlouhého trvání. Přesto stihla za necelé tři roky odehrát na padesát koncertů a zapsat se nesmazatelně do mysli českého hudebního fanouška.

Velký comeback přichází v roce 2008. Kdysi zakládající členové David Koller a Michal Ambrož se po pětadvaceti letech rozhodli v rámci jistého projektu skupinu jednorázově obnovit, nadšení ale nakonec vyústilo v úplnou „reinkarnaci" kapely. Jejím výsledkem je mimo jiné také letošní tour „No sex, no drugs", s níž kapela míří i do Chomutova.

Znouzectnost

Dalším velkým jménem, které se v pátek na Hřebíkárně představí, je plzeňská Znouzectnost. Trojčlenná sestava, tedy Caine, Déma a Golda (Jaroslav Matějovský, Petr Škrabala a Oldřich Neumann) sama sebe uvádí jako kapelu hrající bigbít a punk, ovlivněné punkovým písničkářstvím.

Do řady!

Třetím v řadě je punková, bílinsko-teplicko-pražská skupina Do řady! Stylově by se kapela dala zařadit někam mezi melodický punk a skinheadský styl oi!. Obecně se dá říci, že díky své prezentaci burcovala Do řady! v každé době (hraje od roku 1987) k mnoha „hudebním" diskuzím a debatám.

PayaNoia

Nejmladšími ze všech bude na Hřebíkárně PayaNoia. Jde o projekt skvělé bubenice a hudebnice Páji Táboříkové, která se v současnosti může pochlubit stejnojmenným albem. Pája se na něm postarala o texty, zpěv, hru na piano a bicí. Kapelu doplňují další dva členové, Dave Mendez a Jakub Homola.

Další info

Jak vidíte, hudební večer na Hřebíkárně nemá jedinou chybičku. Koncertní palba začíná v 17.00 (Payanoia), v 18.20 nastupují Do řady!, 19.40 Znouzectnost a 21.20 Jasná Páka. Za vstup zaplatíte 350 korun v předprodeji (Recepce na Hřebíkárně nebo chomutovské Infocentrum), 380 korun pak na místě v den konání. Vstupenky si také můžete rezervovat na telefonních číslech 731 909 845 a 608 270 473.

Dva pro jednoho

Jak bylo v úvodu zmíněno, e-chomutovsko má pro jednoho z vás připraveny dva lístky. Co pro jejich získání musíte udělat? Maličkost. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v pátek 3. října, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, ve kterých kapelách působil David Koller do roku 1980...

bezručák279

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×