Zprávy

SOUTĚŽ: Na chomutovskou Hřebíkárnu míří rocková „bomba“, přijíždí David Koller a Jasná Páka

Reklama

Chomutov – PayaNoia, Do řady!, Znouzectnost a...JASNÁ PÁKA s Davidem Kollerem! Tento rockový nářez míří do Chomutova. Nebudou to čtyři večery, po které budete muset vyrážet na koncerty, uvidíte je pěkně v jeden den na chomutovské Hřebíkárně v rámci Open Air Festivalu „Bezručák 2014". Kdy? Už příští pátek, 3. října, od 17 hodin. A my pro jednoho z vás máme dva lístky.

koller279

Jasná Páka

Určitě největší a hlavní hvězdou večera bude legenda českého rocku, pražská Jasná Páka. Kapela, založená v roce 1981, neměla tehdy díky „vůli" režimu dlouhého trvání. Přesto stihla za necelé tři roky odehrát na padesát koncertů a zapsat se nesmazatelně do mysli českého hudebního fanouška.

Velký comeback přichází v roce 2008. Kdysi zakládající členové David Koller a Michal Ambrož se po pětadvaceti letech rozhodli v rámci jistého projektu skupinu jednorázově obnovit, nadšení ale nakonec vyústilo v úplnou „reinkarnaci" kapely. Jejím výsledkem je mimo jiné také letošní tour „No sex, no drugs", s níž kapela míří i do Chomutova.

Znouzectnost

Dalším velkým jménem, které se v pátek na Hřebíkárně představí, je plzeňská Znouzectnost. Trojčlenná sestava, tedy Caine, Déma a Golda (Jaroslav Matějovský, Petr Škrabala a Oldřich Neumann) sama sebe uvádí jako kapelu hrající bigbít a punk, ovlivněné punkovým písničkářstvím.

Do řady!

Třetím v řadě je punková, bílinsko-teplicko-pražská skupina Do řady! Stylově by se kapela dala zařadit někam mezi melodický punk a skinheadský styl oi!. Obecně se dá říci, že díky své prezentaci burcovala Do řady! v každé době (hraje od roku 1987) k mnoha „hudebním" diskuzím a debatám.

PayaNoia

Nejmladšími ze všech bude na Hřebíkárně PayaNoia. Jde o projekt skvělé bubenice a hudebnice Páji Táboříkové, která se v současnosti může pochlubit stejnojmenným albem. Pája se na něm postarala o texty, zpěv, hru na piano a bicí. Kapelu doplňují další dva členové, Dave Mendez a Jakub Homola.

Další info

Jak vidíte, hudební večer na Hřebíkárně nemá jedinou chybičku. Koncertní palba začíná v 17.00 (Payanoia), v 18.20 nastupují Do řady!, 19.40 Znouzectnost a 21.20 Jasná Páka. Za vstup zaplatíte 350 korun v předprodeji (Recepce na Hřebíkárně nebo chomutovské Infocentrum), 380 korun pak na místě v den konání. Vstupenky si také můžete rezervovat na telefonních číslech 731 909 845 a 608 270 473.

Dva pro jednoho

Jak bylo v úvodu zmíněno, e-chomutovsko má pro jednoho z vás připraveny dva lístky. Co pro jejich získání musíte udělat? Maličkost. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v pátek 3. října, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, ve kterých kapelách působil David Koller do roku 1980...

bezručák279

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×