Zprávy

SOUTĚŽ: Na chomutovskou Hřebíkárnu míří rocková „bomba“, přijíždí David Koller a Jasná Páka

Reklama

Chomutov – PayaNoia, Do řady!, Znouzectnost a...JASNÁ PÁKA s Davidem Kollerem! Tento rockový nářez míří do Chomutova. Nebudou to čtyři večery, po které budete muset vyrážet na koncerty, uvidíte je pěkně v jeden den na chomutovské Hřebíkárně v rámci Open Air Festivalu „Bezručák 2014". Kdy? Už příští pátek, 3. října, od 17 hodin. A my pro jednoho z vás máme dva lístky.

koller279

Jasná Páka

Určitě největší a hlavní hvězdou večera bude legenda českého rocku, pražská Jasná Páka. Kapela, založená v roce 1981, neměla tehdy díky „vůli" režimu dlouhého trvání. Přesto stihla za necelé tři roky odehrát na padesát koncertů a zapsat se nesmazatelně do mysli českého hudebního fanouška.

Velký comeback přichází v roce 2008. Kdysi zakládající členové David Koller a Michal Ambrož se po pětadvaceti letech rozhodli v rámci jistého projektu skupinu jednorázově obnovit, nadšení ale nakonec vyústilo v úplnou „reinkarnaci" kapely. Jejím výsledkem je mimo jiné také letošní tour „No sex, no drugs", s níž kapela míří i do Chomutova.

Znouzectnost

Dalším velkým jménem, které se v pátek na Hřebíkárně představí, je plzeňská Znouzectnost. Trojčlenná sestava, tedy Caine, Déma a Golda (Jaroslav Matějovský, Petr Škrabala a Oldřich Neumann) sama sebe uvádí jako kapelu hrající bigbít a punk, ovlivněné punkovým písničkářstvím.

Do řady!

Třetím v řadě je punková, bílinsko-teplicko-pražská skupina Do řady! Stylově by se kapela dala zařadit někam mezi melodický punk a skinheadský styl oi!. Obecně se dá říci, že díky své prezentaci burcovala Do řady! v každé době (hraje od roku 1987) k mnoha „hudebním" diskuzím a debatám.

PayaNoia

Nejmladšími ze všech bude na Hřebíkárně PayaNoia. Jde o projekt skvělé bubenice a hudebnice Páji Táboříkové, která se v současnosti může pochlubit stejnojmenným albem. Pája se na něm postarala o texty, zpěv, hru na piano a bicí. Kapelu doplňují další dva členové, Dave Mendez a Jakub Homola.

Další info

Jak vidíte, hudební večer na Hřebíkárně nemá jedinou chybičku. Koncertní palba začíná v 17.00 (Payanoia), v 18.20 nastupují Do řady!, 19.40 Znouzectnost a 21.20 Jasná Páka. Za vstup zaplatíte 350 korun v předprodeji (Recepce na Hřebíkárně nebo chomutovské Infocentrum), 380 korun pak na místě v den konání. Vstupenky si také můžete rezervovat na telefonních číslech 731 909 845 a 608 270 473.

Dva pro jednoho

Jak bylo v úvodu zmíněno, e-chomutovsko má pro jednoho z vás připraveny dva lístky. Co pro jejich získání musíte udělat? Maličkost. Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v pátek 3. října, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, ve kterých kapelách působil David Koller do roku 1980...

bezručák279

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×