Zprávy

Prvoligová účast hokejové Kadaně je nahnutá. „Město nemá zájem,“ říká boss Veverka

Reklama

Kadaň – Peníze, peníze a ještě jednou peníze. Stejně jako všude, i ve sportu ovlivňují veškeré dění. Žádost majitele prvoligové licence hokejového klubu SK Kadaň, pana Jaroslava Veverky ml., o mimořádnou dotaci 1,3 milionů korun kadaňským zastupitelstvem neprošla. A právě od „nepřiklepnutých" financí se nyní bude odvíjet další osud klubu.

hokejkadaň279

„Omezíme financování mládeže"

„Pro nás je rozhodnutí velkým rozčarováním. Nežádali jsme o mimořádnou podporu pro „A" tým, ale pro mládež. Asi jsou zde ale jiné, důležitější věci, než vést mladé k tomu, aby sportovali a neseděli doma u počítačů nebo se nepoflakovali po městě," komentuje rozhodnutí zastupitelů Jaroslav Veverka ml. a dodává, „svým verdiktem zastupitelé rodičům naznačili, že nechtějí, aby se místní hokej zlepšoval a byl na nějaké úrovni. My jsme nyní samozřejmě ve složité situaci a musíme zvažovat, jak s tím nadále naložíme. Finance byly určeny na mládež pro tuto sezónu, takže asi zásadním způsobem omezíme dotování kadaňského mládežnického hokeje."

„Pan Veverka přišel nepřipraven"

Nyní je nutné podotknout, že ke kladnému rozhodnutí o přidělení peněz chyběl jeden jediný hlas a podle zastupitelů padá část viny za výsledek na samotného manažera. „Bohužel, pan Veverka přišel na jednání tak trochu nepřipravený. Nedokázal dostatečně a uspokojivě zodpovědět vznesené dotazy co se společností „o.s. SK Kadaň" a „a.s. SK Kadaň" týká, a někteří z nás tak získali dojem, že je financování ne zcela jasné," uvádí jeden z hlasujících.

Prvořadá je kvalita mládeže

Rozhodnutí zástupců města může mít dopad také na samotný „A" tým. „Co se „áčka" týká, dohrajeme sezonu a uvidíme, co dál. Prioritou pro nás není první liga mužů, ale kvalita v mládežnických kategoriích. A té se bez podpory města dosáhnout nedá," vysvětluje Veverka.

Žádost na třikrát

Hokejový šéf žádal město o peníze již v březnu tohoto roku. Kadaňští radní žádost doporučili, ta ale byla před zasedáním zastupitelstva stažena z programu jednání (psali jsme zde). Důvod? „Zastupitelé chtějí doložit více podrobností ohledně rozpočtu," uvedl tehdy Veverka s tím, že argumenty chápe a dobře rozumí tomu, že vedení města chce důsledně vědět a vidět, kam jejich peníze půjdou. „Samozřejmě dodám potřebné údaje a věřím v úspěšný konec," prohlásil v březnu majitel licence.

Druhý pokus skrečoval pan Veverka sám. Rada opět jeho žádost schválila, těsně před zasedáním zastupitelů ji ale šéf hokeje stáhl s odůvodněním, že by rád něco doplnil.

Napotřetí se jednalo teď v září. Na jednání rady nebyl problém, zastupitelstvo ale nakonec překvapivě žádost zamítlo.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×