Zprávy

Prvoligová účast hokejové Kadaně je nahnutá. „Město nemá zájem,“ říká boss Veverka

Reklama

Kadaň – Peníze, peníze a ještě jednou peníze. Stejně jako všude, i ve sportu ovlivňují veškeré dění. Žádost majitele prvoligové licence hokejového klubu SK Kadaň, pana Jaroslava Veverky ml., o mimořádnou dotaci 1,3 milionů korun kadaňským zastupitelstvem neprošla. A právě od „nepřiklepnutých" financí se nyní bude odvíjet další osud klubu.

hokejkadaň279

„Omezíme financování mládeže"

„Pro nás je rozhodnutí velkým rozčarováním. Nežádali jsme o mimořádnou podporu pro „A" tým, ale pro mládež. Asi jsou zde ale jiné, důležitější věci, než vést mladé k tomu, aby sportovali a neseděli doma u počítačů nebo se nepoflakovali po městě," komentuje rozhodnutí zastupitelů Jaroslav Veverka ml. a dodává, „svým verdiktem zastupitelé rodičům naznačili, že nechtějí, aby se místní hokej zlepšoval a byl na nějaké úrovni. My jsme nyní samozřejmě ve složité situaci a musíme zvažovat, jak s tím nadále naložíme. Finance byly určeny na mládež pro tuto sezónu, takže asi zásadním způsobem omezíme dotování kadaňského mládežnického hokeje."

„Pan Veverka přišel nepřipraven"

Nyní je nutné podotknout, že ke kladnému rozhodnutí o přidělení peněz chyběl jeden jediný hlas a podle zastupitelů padá část viny za výsledek na samotného manažera. „Bohužel, pan Veverka přišel na jednání tak trochu nepřipravený. Nedokázal dostatečně a uspokojivě zodpovědět vznesené dotazy co se společností „o.s. SK Kadaň" a „a.s. SK Kadaň" týká, a někteří z nás tak získali dojem, že je financování ne zcela jasné," uvádí jeden z hlasujících.

Prvořadá je kvalita mládeže

Rozhodnutí zástupců města může mít dopad také na samotný „A" tým. „Co se „áčka" týká, dohrajeme sezonu a uvidíme, co dál. Prioritou pro nás není první liga mužů, ale kvalita v mládežnických kategoriích. A té se bez podpory města dosáhnout nedá," vysvětluje Veverka.

Žádost na třikrát

Hokejový šéf žádal město o peníze již v březnu tohoto roku. Kadaňští radní žádost doporučili, ta ale byla před zasedáním zastupitelstva stažena z programu jednání (psali jsme zde). Důvod? „Zastupitelé chtějí doložit více podrobností ohledně rozpočtu," uvedl tehdy Veverka s tím, že argumenty chápe a dobře rozumí tomu, že vedení města chce důsledně vědět a vidět, kam jejich peníze půjdou. „Samozřejmě dodám potřebné údaje a věřím v úspěšný konec," prohlásil v březnu majitel licence.

Druhý pokus skrečoval pan Veverka sám. Rada opět jeho žádost schválila, těsně před zasedáním zastupitelů ji ale šéf hokeje stáhl s odůvodněním, že by rád něco doplnil.

Napotřetí se jednalo teď v září. Na jednání rady nebyl problém, zastupitelstvo ale nakonec překvapivě žádost zamítlo.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×