Zprávy

Chystáte se na sobotní farmářské trhy v Jirkově? A už jste si vyzvedli soutěžní jablka? Zbývá poslední den

Reklama

Jirkov – Máte rádi farmářské trhy? Další v pořadí jsou na „spadnutí"... Vypravit na ně se můžete již tuto sobotu (8 – 12 hodin) na jirkovské náměstí Dr. E. Beneše. Tentokrát to tady nebudou trhy ledajaké, ponesou se ve znamení nejtypičtějšího českého ovoce, jablka. Součástí „Jablečných slavností" bude soutěž o NEJ jablečný pokrm či nápoj, ingredience, tedy samotná jablíčka si můžete ZDARMA vyzvednout v jirkovském infocentru. Pozor, máte na to již jen zítřek!!!!

jablko259

„Chutnou" soutěž o zajímavé ceny připravil pořadatel, sdružení Český um - Artificium Bohemicum ve spolupráci s místní samosprávou jako zpestření pravidelných trhů. „Účastníci mohou dle svého nápadu připravit jablečný pokrm či nápoj, který přinesou v den konání trhů mezi osmou a desátou hodinou na náměstí. Porota vybere nejlepší, nejchutnější a nejzajímavější nápady a trojice výherců obdrží pěkné ceny. Vyhlášení výsledků proběhne přibližně v 11 hodin," vysvětluje organizátor Adam Weber.

Rozhodli jste se přihlásit?

Pak neváhejte s registrací. Zájemci o soutěž se mohou zaregistrovat v městském informačním centru, tam si také mohou rovnou vyzvednout dvě kila jablek na osobu. Šanci máte ještě zítra (25. září) mezi 10.00 a 16.30 hodinou v jirkovském Infocentru v Kostelní ulici. Jak již bylo napsáno, odběr je ZDARMA.

Zúčastnit se mohou i ti, kteří se rozhodnou zpracovávat jablka vlastní, i v tomto případě je ale registrace nutná.

jablkaa259„Třeba objevíme nějakou místní fantazii"

„Jablečnými slavnostmi chceme obohatit tradiční farmářské trhy, podpořit místní pěstitele jablek a jejich zpracovatele, a také vyzkoušet invenci místních obyvatel a jejich kulinářské umění," usmívá se Adam Weber a doplňuje, „tak trochu doufáme, že štrůdly budou v menšině, a že třeba objevíme nějaký fantastický místní jablečný recept, který, pokud nebude tajný, rádi zveřejníme i na webu Severočeských farmářských trhů."

Křížaly, mošty, jablečné víno

A co takové „Jablečné slavnosti" mimo samotné soutěže ještě obnášejí? „Kromě speciálního a rozšířeného výběru samotných jablek to bude rozšířená nabídka pečiva s jablky, křížal, moštů nebo třeba cider (jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu)," láká k návštěvě Weber.

Další informace najdete na www.severoceskefarmarsketrhy.cz a facebookovém profilu SFT.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×