Zprávy

Chystáte se na sobotní farmářské trhy v Jirkově? A už jste si vyzvedli soutěžní jablka? Zbývá poslední den

Reklama

Jirkov – Máte rádi farmářské trhy? Další v pořadí jsou na „spadnutí"... Vypravit na ně se můžete již tuto sobotu (8 – 12 hodin) na jirkovské náměstí Dr. E. Beneše. Tentokrát to tady nebudou trhy ledajaké, ponesou se ve znamení nejtypičtějšího českého ovoce, jablka. Součástí „Jablečných slavností" bude soutěž o NEJ jablečný pokrm či nápoj, ingredience, tedy samotná jablíčka si můžete ZDARMA vyzvednout v jirkovském infocentru. Pozor, máte na to již jen zítřek!!!!

jablko259

„Chutnou" soutěž o zajímavé ceny připravil pořadatel, sdružení Český um - Artificium Bohemicum ve spolupráci s místní samosprávou jako zpestření pravidelných trhů. „Účastníci mohou dle svého nápadu připravit jablečný pokrm či nápoj, který přinesou v den konání trhů mezi osmou a desátou hodinou na náměstí. Porota vybere nejlepší, nejchutnější a nejzajímavější nápady a trojice výherců obdrží pěkné ceny. Vyhlášení výsledků proběhne přibližně v 11 hodin," vysvětluje organizátor Adam Weber.

Rozhodli jste se přihlásit?

Pak neváhejte s registrací. Zájemci o soutěž se mohou zaregistrovat v městském informačním centru, tam si také mohou rovnou vyzvednout dvě kila jablek na osobu. Šanci máte ještě zítra (25. září) mezi 10.00 a 16.30 hodinou v jirkovském Infocentru v Kostelní ulici. Jak již bylo napsáno, odběr je ZDARMA.

Zúčastnit se mohou i ti, kteří se rozhodnou zpracovávat jablka vlastní, i v tomto případě je ale registrace nutná.

jablkaa259„Třeba objevíme nějakou místní fantazii"

„Jablečnými slavnostmi chceme obohatit tradiční farmářské trhy, podpořit místní pěstitele jablek a jejich zpracovatele, a také vyzkoušet invenci místních obyvatel a jejich kulinářské umění," usmívá se Adam Weber a doplňuje, „tak trochu doufáme, že štrůdly budou v menšině, a že třeba objevíme nějaký fantastický místní jablečný recept, který, pokud nebude tajný, rádi zveřejníme i na webu Severočeských farmářských trhů."

Křížaly, mošty, jablečné víno

A co takové „Jablečné slavnosti" mimo samotné soutěže ještě obnášejí? „Kromě speciálního a rozšířeného výběru samotných jablek to bude rozšířená nabídka pečiva s jablky, křížal, moštů nebo třeba cider (jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu)," láká k návštěvě Weber.

Další informace najdete na www.severoceskefarmarsketrhy.cz a facebookovém profilu SFT.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×