Zprávy

VIDEO: Skvělý úspěch, kadaňský Domov pro seniory patří mezi nejlepší z nejlepších

Reklama

Kadaň – Domovů pro seniory je v celé České republice na šest set. Dostat se v kvalitě nabízených služeb na absolutní vrchol předpokládá naprostou profesionalitu, stoprocentní výkon a dokonalou péči. V Kadani vše uvedené mají a zcela po právu na tento vrchol došli. Důkazem budiž odbornou komisí udělená pětice zlatých hvězd a celkové druhé místo mezi všemi hodnocenými.

domov209

Ne každý si troufne

Na úvod je třeba zmínit, že ne každý Domov se k „prověrkám" certifikátorů (odborné komise) odváží. Jedná se o komplexní zhodnocení úrovně daného zařízení, a komisaři bývají ve svých verdiktech nekompromisní. Kadaňský Domov tak v současné době navázal na nedávný úspěch kláštereckých kolegů, ti byli před několika měsíci oceněni čtyřmi hvězdičkami.

V Kadani šli do kompletu

„Hodnocení, tedy certifikace, se skládá z posuzování tří až pěti oblastí poskytovaných služeb. Jedná se o úroveň ubytování, stravování, kultury, partnerství a péče," vysvětluje ředitelka kadaňského Domova Lenka Raadová a pokračuje, „my jsme se rozhodli pro ohodnocení všech oblastí a získaný počet bodů ukazuje, že to bylo rozhodnutí správné."

VIDEO

Blansko, Kadaň, Reykjavík

932,75. Tolik bodíků z rovného tisíce si Kadaň vysloužila. Lepší hodnocení má v současné době pouze obdobné zařízení v Blansku (940 bodů), na třetím místě (930 bodů) je pak jediný zahraniční Domov, Sóltún Nursing Home v Reykjavíku (Island). „Samozřejmě, první místo by se nám moc líbilo a nechybělo k němu mnoho. Bohužel, ztracené body jdou na úkor našeho nižšího počtu jednolůžkových pokojů (kategorie ubytování), v tomto případě jsme ale limitováni vnitřním prostorem budovy," posteskne si šéfka, aby se vzápětí usmála, „na druhou stranu, ve zbylých čtyřech oblastech jsme dosáhli téměř maxima. Pro zajímavost, v úrovních péče a partnerství jsme byli oceněni nejvyšším možným počtem bodů."

„Všem moc děkuji"

Kadaňský úspěch není v žádném případě dílem náhody. „Není. Je to výsledek obětavé a tvrdé práce všech zaměstnanců, veškerého personálu, každého jednoho z nás. Všem moc děkuji," chválí závěrem Lenka Raadová.

FOTOGALERIE

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×