Zprávy

VIDEO: Skvělý úspěch, kadaňský Domov pro seniory patří mezi nejlepší z nejlepších

Reklama

Kadaň – Domovů pro seniory je v celé České republice na šest set. Dostat se v kvalitě nabízených služeb na absolutní vrchol předpokládá naprostou profesionalitu, stoprocentní výkon a dokonalou péči. V Kadani vše uvedené mají a zcela po právu na tento vrchol došli. Důkazem budiž odbornou komisí udělená pětice zlatých hvězd a celkové druhé místo mezi všemi hodnocenými.

domov209

Ne každý si troufne

Na úvod je třeba zmínit, že ne každý Domov se k „prověrkám" certifikátorů (odborné komise) odváží. Jedná se o komplexní zhodnocení úrovně daného zařízení, a komisaři bývají ve svých verdiktech nekompromisní. Kadaňský Domov tak v současné době navázal na nedávný úspěch kláštereckých kolegů, ti byli před několika měsíci oceněni čtyřmi hvězdičkami.

V Kadani šli do kompletu

„Hodnocení, tedy certifikace, se skládá z posuzování tří až pěti oblastí poskytovaných služeb. Jedná se o úroveň ubytování, stravování, kultury, partnerství a péče," vysvětluje ředitelka kadaňského Domova Lenka Raadová a pokračuje, „my jsme se rozhodli pro ohodnocení všech oblastí a získaný počet bodů ukazuje, že to bylo rozhodnutí správné."

VIDEO

Blansko, Kadaň, Reykjavík

932,75. Tolik bodíků z rovného tisíce si Kadaň vysloužila. Lepší hodnocení má v současné době pouze obdobné zařízení v Blansku (940 bodů), na třetím místě (930 bodů) je pak jediný zahraniční Domov, Sóltún Nursing Home v Reykjavíku (Island). „Samozřejmě, první místo by se nám moc líbilo a nechybělo k němu mnoho. Bohužel, ztracené body jdou na úkor našeho nižšího počtu jednolůžkových pokojů (kategorie ubytování), v tomto případě jsme ale limitováni vnitřním prostorem budovy," posteskne si šéfka, aby se vzápětí usmála, „na druhou stranu, ve zbylých čtyřech oblastech jsme dosáhli téměř maxima. Pro zajímavost, v úrovních péče a partnerství jsme byli oceněni nejvyšším možným počtem bodů."

„Všem moc děkuji"

Kadaňský úspěch není v žádném případě dílem náhody. „Není. Je to výsledek obětavé a tvrdé práce všech zaměstnanců, veškerého personálu, každého jednoho z nás. Všem moc děkuji," chválí závěrem Lenka Raadová.

FOTOGALERIE

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×