Zprávy

VIDEO: Skvělý úspěch, kadaňský Domov pro seniory patří mezi nejlepší z nejlepších

Reklama

Kadaň – Domovů pro seniory je v celé České republice na šest set. Dostat se v kvalitě nabízených služeb na absolutní vrchol předpokládá naprostou profesionalitu, stoprocentní výkon a dokonalou péči. V Kadani vše uvedené mají a zcela po právu na tento vrchol došli. Důkazem budiž odbornou komisí udělená pětice zlatých hvězd a celkové druhé místo mezi všemi hodnocenými.

domov209

Ne každý si troufne

Na úvod je třeba zmínit, že ne každý Domov se k „prověrkám" certifikátorů (odborné komise) odváží. Jedná se o komplexní zhodnocení úrovně daného zařízení, a komisaři bývají ve svých verdiktech nekompromisní. Kadaňský Domov tak v současné době navázal na nedávný úspěch kláštereckých kolegů, ti byli před několika měsíci oceněni čtyřmi hvězdičkami.

V Kadani šli do kompletu

„Hodnocení, tedy certifikace, se skládá z posuzování tří až pěti oblastí poskytovaných služeb. Jedná se o úroveň ubytování, stravování, kultury, partnerství a péče," vysvětluje ředitelka kadaňského Domova Lenka Raadová a pokračuje, „my jsme se rozhodli pro ohodnocení všech oblastí a získaný počet bodů ukazuje, že to bylo rozhodnutí správné."

VIDEO

Blansko, Kadaň, Reykjavík

932,75. Tolik bodíků z rovného tisíce si Kadaň vysloužila. Lepší hodnocení má v současné době pouze obdobné zařízení v Blansku (940 bodů), na třetím místě (930 bodů) je pak jediný zahraniční Domov, Sóltún Nursing Home v Reykjavíku (Island). „Samozřejmě, první místo by se nám moc líbilo a nechybělo k němu mnoho. Bohužel, ztracené body jdou na úkor našeho nižšího počtu jednolůžkových pokojů (kategorie ubytování), v tomto případě jsme ale limitováni vnitřním prostorem budovy," posteskne si šéfka, aby se vzápětí usmála, „na druhou stranu, ve zbylých čtyřech oblastech jsme dosáhli téměř maxima. Pro zajímavost, v úrovních péče a partnerství jsme byli oceněni nejvyšším možným počtem bodů."

„Všem moc děkuji"

Kadaňský úspěch není v žádném případě dílem náhody. „Není. Je to výsledek obětavé a tvrdé práce všech zaměstnanců, veškerého personálu, každého jednoho z nás. Všem moc děkuji," chválí závěrem Lenka Raadová.

FOTOGALERIE

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×