Zprávy

NOVÝ SEVER: „Obstarat si v Chomutově a Jirkově drogy je stejně snadné, jako koupit rohlíky!“

Reklama

Chomutov – Naše město je drogovým rájem! Zdá se vám toto spojení nepravděpodobné a „za vlasy přitažené"? Bohužel, statistiky hovoří jasnou řečí. Chomutov se za poslední roky stal místem nerušeného obchodu s drogami, feťáků a dealerů jsou plná sídliště, centrum města nevyjímaje. V posledních měsících jsme se snažili drogovou scénu zmapovat a výsledky šokovaly... Obstarat si tady drogy je stejně snadné, jako koupit rohlík.

foto-echomutovsko-drogy189

Otevřeli jsme zásadní téma

Stejně jako vy jsme z Chomutova, Jirkova a okolí, a stejně jako vy chceme žít v lepším městě. Vidíme problémy, které bolí nás všechny, a nezavíráme před nimi oči. Jako politické hnutí NOVÝ SEVER neslibujeme, co bychom udělali v případě úspěchu ve volbách, ale konáme ještě před otevřením volebních místností. Videem, dokumentujícím jeden ze způsobů, jakým v Chomutově probíhá obchod s drogami, jsme otevřeli jedno ze zásadních bezpečnostních témat, které obyvatele našeho města trápí.

Nulová tolerance drogám!

Pomyslné prodejny drog feťákům z ulice jsou v Chomutově a Jirkově mimo jiné na překvapivém místě! Na chvíli se zamysleme... Možná i vy chodíte denně kolem telefonní budky a možná i vy jste si někdy položili otázku: „Proč se tu scházejí tito podivní lidé?" Dáme vám odpověď. V telefonních budkách probíhá obchod s drogami! A co víc, pokud v blízkosti telefonní budky bydlíte, velmi pravděpodobně bydlíte poblíž drogové varny. Dost možná vaši sousedé v tichosti zásobují okolí pervitinem. Nevěříte nám...?

Podívejte se na video, které názorně ukazuje, jak se v Chomutově a okolí také prodávají drogy. Zaměřte se na popisovaná místa, vnímejte ruch kolem sebe.

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA POPRVÉ /FIKCE/

Setkali jste se s podobným postupem? Nebude trvat dlouho a zjistíte, že drogová realita je horší, než jsme si všichni mysleli.

Nyní můžete namítnout, že fiktivní video nic nedokazuje. Máte pravdu, proto vám v následujícím snímku ukážeme reálné video z jedné takové chomutovské telefonní budky. Žádní herci, žádná fikce. Skuteční feťáci, skutečný obchod s pervitinem

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA PODRUHÉ /REALITA/

Značná část drog, která se v budkách prodává, vaří se v bytech panelových domů. Dealeři se snaží být stále o krok napřed a mnohdy tak nikdo z obyvatel domu netuší, že právě v jejich vchodě je varna. Rozhodli jsme se spojit předvolební kampaň s osvětovou činností a v problematických lokalitách se tak objevily samolepky, které komiksovou formou vysvětlují, jak poznáte, že se v konkrétním domě mohou vyrábět drogy. Pro jistotu jsme navíc formou visačky na kliku jednotlivě a přímo informovali většinu obyvatel, žijících v drogově problematických lokalitách našeho města.

„Nechceme, aby lidé v Chomutově propadli panice. Chceme pouze razantně upozornit na fakt, že drogy v Chomutově a okolí se dají obstarat velmi jednoduše. Mnozí rodiče možná ani netuší, jak snadno se jejich děti mohou dostat třeba k pervitinu," říká předseda NOVÉHO SEVERU Karel Lipmann.

Nebudeme dělat, že nic nevidíme!!!

Z Chomutova a Jirkova se v posledních letech stala jedna velká varna pervitinu. Nejsou to však jen drogy a obchod s nimi, co ohrožuje bezpečnost obyvatel města. Situace ohledně násilné kriminality je nyní tak kritická, že se lidé bojí večer a v noci vyjít ven, aby je někdo nepřepadl a neoloupil. Rodiče nepouští své ratolesti na dětská hřiště, protože mají strach o jejich bezpečnost. Ne náhodou i podle statistik patří Chomutov mezi města s nejvyšší mírou kriminality v celé ČR. Jak dlouho budeme ještě zavírat oči a dělat, že se nás to netýká?

e-chomutovsko-inzerce01189

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×