Zprávy

NOVÝ SEVER: „Obstarat si v Chomutově a Jirkově drogy je stejně snadné, jako koupit rohlíky!“

Reklama

Chomutov – Naše město je drogovým rájem! Zdá se vám toto spojení nepravděpodobné a „za vlasy přitažené"? Bohužel, statistiky hovoří jasnou řečí. Chomutov se za poslední roky stal místem nerušeného obchodu s drogami, feťáků a dealerů jsou plná sídliště, centrum města nevyjímaje. V posledních měsících jsme se snažili drogovou scénu zmapovat a výsledky šokovaly... Obstarat si tady drogy je stejně snadné, jako koupit rohlík.

foto-echomutovsko-drogy189

Otevřeli jsme zásadní téma

Stejně jako vy jsme z Chomutova, Jirkova a okolí, a stejně jako vy chceme žít v lepším městě. Vidíme problémy, které bolí nás všechny, a nezavíráme před nimi oči. Jako politické hnutí NOVÝ SEVER neslibujeme, co bychom udělali v případě úspěchu ve volbách, ale konáme ještě před otevřením volebních místností. Videem, dokumentujícím jeden ze způsobů, jakým v Chomutově probíhá obchod s drogami, jsme otevřeli jedno ze zásadních bezpečnostních témat, které obyvatele našeho města trápí.

Nulová tolerance drogám!

Pomyslné prodejny drog feťákům z ulice jsou v Chomutově a Jirkově mimo jiné na překvapivém místě! Na chvíli se zamysleme... Možná i vy chodíte denně kolem telefonní budky a možná i vy jste si někdy položili otázku: „Proč se tu scházejí tito podivní lidé?" Dáme vám odpověď. V telefonních budkách probíhá obchod s drogami! A co víc, pokud v blízkosti telefonní budky bydlíte, velmi pravděpodobně bydlíte poblíž drogové varny. Dost možná vaši sousedé v tichosti zásobují okolí pervitinem. Nevěříte nám...?

Podívejte se na video, které názorně ukazuje, jak se v Chomutově a okolí také prodávají drogy. Zaměřte se na popisovaná místa, vnímejte ruch kolem sebe.

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA POPRVÉ /FIKCE/

Setkali jste se s podobným postupem? Nebude trvat dlouho a zjistíte, že drogová realita je horší, než jsme si všichni mysleli.

Nyní můžete namítnout, že fiktivní video nic nedokazuje. Máte pravdu, proto vám v následujícím snímku ukážeme reálné video z jedné takové chomutovské telefonní budky. Žádní herci, žádná fikce. Skuteční feťáci, skutečný obchod s pervitinem

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA PODRUHÉ /REALITA/

Značná část drog, která se v budkách prodává, vaří se v bytech panelových domů. Dealeři se snaží být stále o krok napřed a mnohdy tak nikdo z obyvatel domu netuší, že právě v jejich vchodě je varna. Rozhodli jsme se spojit předvolební kampaň s osvětovou činností a v problematických lokalitách se tak objevily samolepky, které komiksovou formou vysvětlují, jak poznáte, že se v konkrétním domě mohou vyrábět drogy. Pro jistotu jsme navíc formou visačky na kliku jednotlivě a přímo informovali většinu obyvatel, žijících v drogově problematických lokalitách našeho města.

„Nechceme, aby lidé v Chomutově propadli panice. Chceme pouze razantně upozornit na fakt, že drogy v Chomutově a okolí se dají obstarat velmi jednoduše. Mnozí rodiče možná ani netuší, jak snadno se jejich děti mohou dostat třeba k pervitinu," říká předseda NOVÉHO SEVERU Karel Lipmann.

Nebudeme dělat, že nic nevidíme!!!

Z Chomutova a Jirkova se v posledních letech stala jedna velká varna pervitinu. Nejsou to však jen drogy a obchod s nimi, co ohrožuje bezpečnost obyvatel města. Situace ohledně násilné kriminality je nyní tak kritická, že se lidé bojí večer a v noci vyjít ven, aby je někdo nepřepadl a neoloupil. Rodiče nepouští své ratolesti na dětská hřiště, protože mají strach o jejich bezpečnost. Ne náhodou i podle statistik patří Chomutov mezi města s nejvyšší mírou kriminality v celé ČR. Jak dlouho budeme ještě zavírat oči a dělat, že se nás to netýká?

e-chomutovsko-inzerce01189

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×