Zprávy

NOVÝ SEVER: „Obstarat si v Chomutově a Jirkově drogy je stejně snadné, jako koupit rohlíky!“

Reklama

Chomutov – Naše město je drogovým rájem! Zdá se vám toto spojení nepravděpodobné a „za vlasy přitažené"? Bohužel, statistiky hovoří jasnou řečí. Chomutov se za poslední roky stal místem nerušeného obchodu s drogami, feťáků a dealerů jsou plná sídliště, centrum města nevyjímaje. V posledních měsících jsme se snažili drogovou scénu zmapovat a výsledky šokovaly... Obstarat si tady drogy je stejně snadné, jako koupit rohlík.

foto-echomutovsko-drogy189

Otevřeli jsme zásadní téma

Stejně jako vy jsme z Chomutova, Jirkova a okolí, a stejně jako vy chceme žít v lepším městě. Vidíme problémy, které bolí nás všechny, a nezavíráme před nimi oči. Jako politické hnutí NOVÝ SEVER neslibujeme, co bychom udělali v případě úspěchu ve volbách, ale konáme ještě před otevřením volebních místností. Videem, dokumentujícím jeden ze způsobů, jakým v Chomutově probíhá obchod s drogami, jsme otevřeli jedno ze zásadních bezpečnostních témat, které obyvatele našeho města trápí.

Nulová tolerance drogám!

Pomyslné prodejny drog feťákům z ulice jsou v Chomutově a Jirkově mimo jiné na překvapivém místě! Na chvíli se zamysleme... Možná i vy chodíte denně kolem telefonní budky a možná i vy jste si někdy položili otázku: „Proč se tu scházejí tito podivní lidé?" Dáme vám odpověď. V telefonních budkách probíhá obchod s drogami! A co víc, pokud v blízkosti telefonní budky bydlíte, velmi pravděpodobně bydlíte poblíž drogové varny. Dost možná vaši sousedé v tichosti zásobují okolí pervitinem. Nevěříte nám...?

Podívejte se na video, které názorně ukazuje, jak se v Chomutově a okolí také prodávají drogy. Zaměřte se na popisovaná místa, vnímejte ruch kolem sebe.

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA POPRVÉ /FIKCE/

Setkali jste se s podobným postupem? Nebude trvat dlouho a zjistíte, že drogová realita je horší, než jsme si všichni mysleli.

Nyní můžete namítnout, že fiktivní video nic nedokazuje. Máte pravdu, proto vám v následujícím snímku ukážeme reálné video z jedné takové chomutovské telefonní budky. Žádní herci, žádná fikce. Skuteční feťáci, skutečný obchod s pervitinem

VIDEO: TELEFONNÍ BUDKA PODRUHÉ /REALITA/

Značná část drog, která se v budkách prodává, vaří se v bytech panelových domů. Dealeři se snaží být stále o krok napřed a mnohdy tak nikdo z obyvatel domu netuší, že právě v jejich vchodě je varna. Rozhodli jsme se spojit předvolební kampaň s osvětovou činností a v problematických lokalitách se tak objevily samolepky, které komiksovou formou vysvětlují, jak poznáte, že se v konkrétním domě mohou vyrábět drogy. Pro jistotu jsme navíc formou visačky na kliku jednotlivě a přímo informovali většinu obyvatel, žijících v drogově problematických lokalitách našeho města.

„Nechceme, aby lidé v Chomutově propadli panice. Chceme pouze razantně upozornit na fakt, že drogy v Chomutově a okolí se dají obstarat velmi jednoduše. Mnozí rodiče možná ani netuší, jak snadno se jejich děti mohou dostat třeba k pervitinu," říká předseda NOVÉHO SEVERU Karel Lipmann.

Nebudeme dělat, že nic nevidíme!!!

Z Chomutova a Jirkova se v posledních letech stala jedna velká varna pervitinu. Nejsou to však jen drogy a obchod s nimi, co ohrožuje bezpečnost obyvatel města. Situace ohledně násilné kriminality je nyní tak kritická, že se lidé bojí večer a v noci vyjít ven, aby je někdo nepřepadl a neoloupil. Rodiče nepouští své ratolesti na dětská hřiště, protože mají strach o jejich bezpečnost. Ne náhodou i podle statistik patří Chomutov mezi města s nejvyšší mírou kriminality v celé ČR. Jak dlouho budeme ještě zavírat oči a dělat, že se nás to netýká?

e-chomutovsko-inzerce01189

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×