Zprávy

Primátor sledoval první krůčky lásky, za jeho synem přijela dívka z Francie

Reklama

Chomutov - Každý správný otec si pro svého syna přeje tu pravou partnerku. Primátor Chomutova Jan Mareš, jako adoptivní otec pandího samce Foxíka, chce přesně to samé, a tak si svou nastávající snachu z říše zvířat přišel do zooparku náležitě proklepnout.

Zatím se mi moc líbí, mohla by to být ta pravá, svěřil se primátor. Za Foxíkem přijela samička pandy červené Himalaya z Francie, spolu by měli založit rodinu. “Zatím se mi moc líbí, má  zaoblené tvary a rozumný výraz. Myslím, že by to mohla být ta pravá,” svěřil se primátor a pandí vnouče by mu udělalo velkou radost. “Předem slibuji, že se do jeho výchovy nebudu příliš plést,” podotkl.

Jak probíhají pandí námluvy?

Pandí námluvy jsou tak trochu ve stylu o nás bez nás. Jinak to ale být nemůže. Himalaya si musí na prostředí chomutovského zooparku nejprve zvyknout, až poté se setká se svým nastávajícím, kterého si tak trochu po vzoru zemí středního východu nevybrala sama.

Fox je v Podkrušnohorském zooparku od loňského roku, kdy byla otevřena expozice pand červených. Svůj domov nyní bude sdílet se svou milou až do doby, než jejich pandě náležitě vyroste. Ať to bude samec nebo samice, čeká na něj velmi ušlechtilý životní cíl. Jakmile dospěje, bude zapojeno do Evropského chovného programu a zachraňovat svůj druh. Na Foxíka a Himalayu čeká šťastný a spokojený manželský život, samice se totiž nevrátí do svého domova ve Francii.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×